Jump to content
foyntasgr

Golf 1.4 Fsi Vs Lupo 1.4 Fsi

Recommended Posts

Την Καλησπέρα μου σε όλους. Καθως εψαχνα στο internet για τον κινητηρα μου εχω το golf mkv 1.4 Fsi για μπουζι και βρηκα αυτα τις Denso  http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/topics/2007/07_3.html τωρα δεν ξερω εαν θα κανουν καμια διαφορα ειναι ιριδιου για κινητηρες FSI. Αλλα προσεξα οτι το Lupo εχει κινητηρα FSI με 77 Kw σε αντιθεση με του golf 66 Kw και οτι αποδιδει 104 αλογα ενω 88 το golf. Οι κινητηρες εχουν διαφορετικο κωδικο μηχανης BKG για golf και ARR για το Lupo. Τωρα η ερωτηση μου ειναι η εξης: Μπορω να κανω και εγω το golf μου να εχει 77Kw αλλαζω καποιο μηχανικο μερος ? Αξιζει 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε δλδ για 16 άλογα διαφορά!

Δώσε 300-400€ για πρόγραμμα σε customά και θα πάρεις 10-15 άλογα με χρήση 100άρας βενζίνης!

Πρόσφατα φίλος μου βάζοντας πρόγραμμα σε Leon 1.4 ατμόσφαιρα 80-85hp πήρε αρκετά σε γκάζι και νεύρο!

Μην μπεις στη διαδικασία να ακουμπήσεις μοτέρ για 15hp

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ. Με προγραμμα θα παρει αλογα αλλα εγω το είχα πιο απλο στο μυαλο μου οτι αλλαζοντας κανενα πολλαπλασιαστη η οπως αλλιως λεγεται η κανενα μετασχηματιστή ή πιο εξαρτημα ειναι υπευθυνο για την αυξηση των Kw και ολα θα ειναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ. Με προγραμμα θα παρει αλογα αλλα εγω το είχα πιο απλο στο μυαλο μου οτι αλλαζοντας κανενα πολλαπλασιαστη η οπως αλλιως λεγεται η κανενα μετασχηματιστή ή πιο εξαρτημα ειναι υπευθυνο για την αυξηση των Kw και ολα θα ειναι ΟΚ

Ούτε καν!!

Link to comment
Share on other sites

OK Thanks. Αρα μονο με προγραμμα δηλ. copy paste απο το lupo στον εγκεφαλο του golf ? ετσι παει ?

Δεν ξέρω! Αν η μόνη διαφορά που έχουν τα 2 αμάξια είναι ο προγραμματισμός ναι! Αλλά κάτι τέτοιο ΠΟΛΥ δύσκολα να ισχύει!

Πρόγραμμα από προγραμματιστή λέω!

Link to comment
Share on other sites

από ξέρω έχουν διαφορα σε εκκεντροφορο , πεταλουδα , εγκεφαλο χωρίς να βαζω χερι στη φωτιά.

είχα το πολο με τα 75 και αυτες ηταν οι διαφορες με το 100αρι  δεν παίρνω και όρκο όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.