Jump to content
apoelara89

Προβλημα Με Κλιματισμο

Recommended Posts

κατοχος golf mk5 gt 170ps 2007...ρε παιδια εχω τρελλαθει..ενω βαζω τον κλειματισμο στο OFF παλι συνεχιζει να βγαζει λιγο αερα...τα εχω δοκιμασει ολα...τον εχω ανοικτο με το τοξακι της ανακυκλωσης sto ON και μετα το κλεινω παααλι συνεχειζει και ωγαζει κλειστο ..τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ναι οταν κινουμε σωστα...αλα δεν μπορω κατα καποιο τροπο να το κανω να μην βγαζει σαν ολα τα αλλα φυσιολογικα αμαξια χωρις να κλεινω και να ανοιγω αεραγογους?

Link to comment
Share on other sites

φιλε απο τα θεματα που εχεις ανοίξει βλέπω οτι την τρίχα την κάνεις τριχιά.

 

Απόλαυσε το αυτοκίνητο σου!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σπαστικό, να βγάζει άερα (ζεστό) με τον κλιματισμό κλειστό; (Έχω ένα golf plus του 2006).

 

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα, αλλά να ρωτήσω κάτι...

 

Σε αυτό το golf plus που έχω (54.000 χιλιόμετρα, τα περισσότερα με κλιματισμό), προχτές χάλασε ο κλιματισμός.

Εκεί που ήμουν στην ατική οδό, ξαφνικά σταμάτησε να βγάζει κρύο αέρα.

Εκεί που το πηγαίνω για σέρβις (Φιλιππαίο) δεν μπορούσαν να με εξηπηρετήσουν άμεσα (μόνο την επόμενη βδομάδα), οπότε ρώτησα Καρέντα και πήγα, αφού με δέχθηκαν για την ίδια ημέρα. Στην Καρέντα μου άλλαξαν την μονάδα κλιματισμού και μια βαλβίδα, και πλήρωσα κάπου 680 ευρώ.

 

Το πρόβλημα είναι ότι 1,5 μέρα μετά, νομίζω χάλασε πάλι. Πριν από λίγο που γύριζα από την δουλειά, σταμάτησε πάλι να βγάζει κρύο αέρα...

 

Τι μπορεί να πηγαίνει τόσο στραβά; Έχει συμβεί σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν κάποιος αισθητήρας η κάποιος εγκέφαλος. Απαράδεκτο να σου αλλάξουν το κομπρεσέρ χωρίς να λυθεί το πρόβλημα.

 

Πρέπει να το πας πίσω και να τους κάνεις φασαρία γιατί από λάθος διάγνωση σε έβαλαν να πληρώσεις 680 €

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήγα πίσω, και δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα. Είδαν ότι δεν δούλευε ο κλιματισμός όταν το πήγα, αλλά αργότερα λειτούργησε. Αν και δεν βρήκαν τι φταίει, αφαίρεσαν το ψυκτικό υγρό και το ξαναπέρασαν. Από τότε, κοντά στον μήνα, δεν εμφάνισε ξανά πρόβλημα, λειτουργεί κανονικά.

Φυσικά δεν ζήτησαν χρήματα για την 2η επίσκεψη, και μου ζήτησαν και συγνώμη για την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοίγω νέο θέμα θα γράψω εδώ για ένα θέμα που έχω στο clima. όποτε το ανοίγω μου κάνει ένα συνεχόμενο χρρρρρρρ όχι  έντονο όμως και σταματάει όταν κλείνω το AC οπότε φαντάζομαι ότι είναι το μοτέρ του air-condition δεν έχω θέμα με την απόδοση του λέτε να είναι στα τελευταία του?

μπορώ να κάνω κάτι για να το σώσω?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει μπει κανα σκουπιδάκι ή κανα φύλλο και να κάνει αυτό το θρόϊσμα. Οταν δυναμώνεις το κλίμα ο θόρυβος γίνεται ολοένα και πιο δυνατός ?  Στο κάνει καιρό  ??

εμένα που το κανε 3-4 μέρες, μετά σταμάτησε οπότε και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει μπει κανα σκουπιδάκι ή κανα φύλλο και να κάνει αυτό το θρόϊσμα. Οταν δυναμώνεις το κλίμα ο θόρυβος γίνεται ολοένα και πιο δυνατός ?  Στο κάνει καιρό  ??

εμένα που το κανε 3-4 μέρες, μετά σταμάτησε οπότε και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 δεν αυξάνεται ο ήχος είναι σταθερός όσο και να το δυναμώνω

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

σήμερα όταν το άνοιξα για λίγο ο ήχος ήταν ποιο έντονος και στη συνέχεια έπεσε στα συνηθισμένα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.