Jump to content
BeGolf

Πρόβλημα Στο Port Package (Fsi 1.6 2005)

Recommended Posts

Δεν ανοίγει το ηλεκτρονικό κλείδωμα του αυτοκινήτου παρα μόνο χειροκίνητα από μέσα . Πήγα στο λαμαρινά και αλλάξαμε την κλειδαριά αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το ηλεκτρονικό κλείδωμα του αυτοκινήτου παρα μόνο χειροκίνητα από μέσα . Πήγα στο λαμαρινά και αλλάξαμε την κλειδαριά αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Συνεργειο το πηγες να στο σκαναρουν για λαθη

Link to comment
Share on other sites

λοκγικα πρεπει να εχει κοψη τα καλοδια που ειναι στην φουσκα του μπαγκαζ στην αρηστερη μερια .ξεκουμποσε την φουσκα που περναη η καλοδιοση για το μπαγκαζ και ελενξε εαν ειναι καποιο κομενο .

Link to comment
Share on other sites

στον μεντεσε του μπαγκαζ  αρηστερα εχει μια φουσκα που περνανε τα καλοδια την ξεκουμπονησ απο την μια πλευρα και κοιτασ εαν εχει καποιο καλοδιο κομενο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα όπου όταν κλείδωνα/ξεκλείδωνα με το κλειδί, το Port Package δεν ξεκλείδωνε. 

 

Σκάλισα λίγο (εβγαλα την φίσα και την ξαναέβαλα) το κουμπί που κλειδώνουν από μέσα οι πόρτες στην πόρτα του οδηγού και λύθηκε αμέσως. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε.  

Link to comment
Share on other sites

Ο κωστας εννοει μεσα απο τον καπλαμα της πορτας που εχει το διακοπτη κλειδωματος να βαλεις-βγαλεις το βυσμα του μηπως δεν κανει επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε αδελφλακι μου, της πόρτας του πορτμπαγκάζ εννοεί. Τ ανοιγεις, βγάζεις το πλαστικο που βρισκεται μέσα απ την πορτα του πορτμπαγκαζ και βλέπεις και ελέγχεις το βυσμα, ξεκούμπωσέ το βυσμα και ξαναβάλτο.ξαναβάλε και μετά το πλαστικό το εσωτερικό, εκεινο που πιάνεις και κλείνεις το πορτμπαγκάζ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα όπου όταν κλείδωνα/ξεκλείδωνα με το κλειδί, το Port Package δεν ξεκλείδωνε. 

 

Σκάλισα λίγο (εβγαλα την φίσα και την ξαναέβαλα) το κουμπί που κλειδώνουν από μέσα οι πόρτες στην πόρτα του οδηγού και λύθηκε αμέσως. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε.  

 

 

Οχι ρε αδελφλακι μου, της πόρτας του πορτμπαγκάζ εννοεί. Τ ανοιγεις, βγάζεις το πλαστικο που βρισκεται μέσα απ την πορτα του πορτμπαγκαζ και βλέπεις και ελέγχεις το βυσμα, ξεκούμπωσέ το βυσμα και ξαναβάλτο.ξαναβάλε και μετά το πλαστικό το εσωτερικό, εκεινο που πιάνεις και κλείνεις το πορτμπαγκάζ.

 

 

το έκανα ΑΛΛΑ τίποτα πάλι . έβγαλα το βύσμα που ήταν πάνω στην κλειδαριά και το ξαναέβαλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και επιπλέον στο καντράν δεν δείχνει την ένδειξη για ανοιχτή πόρτα του οδηγου. Νομίζω ότι ο Νίκος βλέπει διχογνωμία καθώς αν κατάλαβα καλά ο Κώστας λέει για την φύσα στην πόρτα του οδηγού και ο chrispant για την πίσω πόρτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο κόλπο για να βγεί, γιατί εδώ και λίγες μέρες η πόρτα του πορτπαγκαζ ανοίγει μόνο απο μέσα και όχι με το κλειδι και στην οθόνη δεν μου δείχνει ένδειξη για ανοιχτή πόρτα οδηγού

Link to comment
Share on other sites

η φύσσα στην πόρτα είναι το λάστιχο που βγαίνει απο το σασι και μπαίνει στο μέσα πλαινό της πόρτας; και αν ναι έχει κάποιο κόλπο για να βγεί; γιατί δοκίμασα να το τραβήξω και φοβήθηκα οτι θα μου μείνει στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

βρήκα το πρόβλημα !!! λύθηκε . το άσπρο καλώδιο που πηγαίνει από το μπουτόν στον εγκέφαλο ήταν κομμένο , το διαπίστωσα γεφυρώνοντας το με το βύσμα μέσα στην τα ταπετσαρία , αύριο θα παραθέσω φωτογραφίες !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.