Jump to content
γιώργος

Αγορα Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία ειμαι νέος σε αυτό το forum, και ειμαι στην ευχάριστη θεση να σας ανακοινώσω οτι πριν απο λίγες μέρες παράγγειλα το πρώτο μου αμάξι το οποίο δεν θα ηταν αλλο απο το αγαπητο σε ολους μας polo :acute: .

Πιο συγκεκριμένα είναι το polo trendline plus 1.2  90 hp και θα παώ να το παραλαβω την παρασκευη. 

Τωρα σχετικα με το plastic dip που εχω ήδη παραγγείλει γιατι θελω να φιαξω το σηματακι μπροστα και πισω και εαν ολα πανε κατ' ευχήν και δεν εχω προβληματα με το συγκεκριμενο προιον σκευτομαι αργοτερα να φτιαξω παλι με plastic dip την οροφη και μπορει και κολώνες. 

Επισης θελω την γνώμη σας σχετικα με τις ζαντες και εαν θεώρειτε οτι θα πρεπει να κρατησω αυτες που ειδη εχω (εαν δεν κανω λαθος 15 ) ή να τις αλλάξω και μαζι μ αυτες τα ολοκαινουργια λαστιχα :/ 

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και καλοριζικο το polaki..Βρισκομαι σε παρομοια θεση καθως εχω παραγγειλει να μου ρθει και μενα ενα polo tsi comfortline plus.. Για τα σηματα καλη επιλογη εκανες να παραγγειλεις plasti dip.. Και γω θα το κανω .. Αν επιτρεπεται ποσο το βρηκες και απο που; Τωρα γνωμη μου ειναι αμα θες να αλλαξεις χρωμα σε οροφη και κολονες καλυτερα να κοιταξεις μεμβρανες.. Εχεις ζαντες αλουμινιου;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ ευχαριστώ πολύ φίλε και καλορίζικο και το δικό σου το polaki. Τα βρίσκω 15€ το ένα και τα παραγγέλνω από την Θεσσαλονίκη. 

( http://www.plastidip-hellas.gr/προιόντα-plasti-dip.html )

Σχεικά με τις μεμβράνες να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ψάξει αλλά αν υπολογίσεις ότι η ζάντες θέλουνε 3 με 4 σπρέι (plastic dip). Πιιστεύω ότι θα μου βγεί πιο φτηνά, βέβαια δεν είμαι σίγουρος πρέπει να το ψάξω. Και δυστύχως δεν έχω ζάντες αλουμινίου  :sorry: αλλά σκοπεύω να βάλω αφότου μάθω το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ ευχαριστώ πολύ φίλε και καλορίζικο και το δικό σου το polaki. Τα βρίσκω 15€ το ένα και τα παραγγέλνω από την Θεσσαλονίκη.

( http://www.plastidip-hellas.gr/προιόντα-plasti-dip.html )

Σχεικά με τις μεμβράνες να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ψάξει αλλά αν υπολογίσεις ότι η ζάντες θέλουνε 3 με 4 σπρέι (plastic dip). Πιιστεύω ότι θα μου βγεί πιο φτηνά, βέβαια δεν είμαι σίγουρος πρέπει να το ψάξω. Και δυστύχως δεν έχω ζάντες αλουμινίου :sorry: αλλά σκοπεύω να βάλω αφότου μάθω το αμάξι.

Καλα το σκεφτεσαι. Αλλωστε αδικως θα δωσεις λεφτα για καινουρια ζαντολαστιχα, εφοσονα δικα σου ειναι καινουρια...Εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις στο car για μεταχειρισμενα ζαντολαστιχα. Με 5 κατοσταρικα βρισκεις απο gti 6r.. Μεταχειρισμενα παντα..

Επισης, plasti dip σε ζαντα δε θα κανα.. Αμα τα παραγγειλεις θα σου στοιχησει περιπου 80-100€ , χωρις μονιμο αποτελεσμα...Προσωπικα πηρα τιμη απο τον Πεττα(βαφει ζαντες) μου πε 150+ΦΠΑ .. Και πιστευω εκει θα καταληξω.. Plasti dip για τα σηματα δαγκωτο ομως!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκευτομαι για μαύρες ζάντες αλλα οχι αυτή την στιγμή πολλή αργότερα αλλα για κανέναν λόγο τις gti κατά την γνώμη μου ειναι πολύ πολυφορεμενες και δεν λενε και τοσο σε 15 τις προτιμώ σε 16-17

Βεβαια κατα 90% θα παω για αφτες που φοράει το wrc r αν δεν κανο λάθος είναι οι superturismo lm της oz :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σκευτομαι για μαύρες ζάντες αλλα οχι αυτή την στιγμή πολλή αργότερα αλλα για κανέναν λόγο τις gti κατά την γνώμη μου ειναι πολύ πολυφορεμενες και δεν λενε και τοσο σε 15 τις προτιμώ σε 16-17

Βεβαια κατα 90% θα παω για αφτες που φοράει το wrc r αν δεν κανο λάθος είναι οι superturismo lm της oz :D

Εχεις ιδεα ποσο πανε;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ ακριβες δηλάδη 1000€ πάνω κάτω βέβαια εαν είναι να γινει κίνηση αγορας πας και κίτας για της replica που ειναι ακριβώς το ιδιο πράγμα μονο που δεν γράφει πανο oz και βέβαια η τιμη της ειναι ανάλογη. Άλλη λύση ειναι να ψαχτείς και απο internet και να συγκρίνεις τιμές αλλά κατα την γνώμη μου πάς σε κάποιο τοπικό σου κατάστημα που ασχολείται με αυτά τους δείχνεις το μοντελό της ζαντας που θες και τι μεγεθος το θες και σου λενε..

Link to comment
Share on other sites

παντως,περα απτις ζαντες απλα να ξερεις οτι και τα λαστιχα για 16 η 17(στις σωστες διαστασεις παντα) ειναι πανακριβα...

καλοριζικο και καλα χιλιομετρα!κι εγω το 1,2 tsi trendline εχω με τα 105 ps..

Edited by polodi
Link to comment
Share on other sites

post-24849-0-54244100-1391786392_thumb.jΣυγνώμη παιδία για την καθυστέρηση οριστε καποιες φωτογραφίες απο το polaki μου

 

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδία με συνχωρείται για αυτο αλλα δεν με αφηνει ν ανεβάσω σχεδον καμια απο της φωτογραφιες μου οταν βρω λυση θα της ανεβάσω ολες.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδία με συνχωρείται για αυτο αλλα δεν με αφηνει ν ανεβάσω σχεδον καμια απο της φωτογραφιες μου οταν βρω λυση θα της ανεβάσω ολες..

Δε Βρηκες τελικα φιλε;!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε αληθεια σου μιλαω εχω απογοητευτει λεει οτι ειναι πολλη μεγαλη η φοτο.... και επειδη εχw mac δεν μπορώ να το κανο zip :/ εαν ξερεις καποιο site η κατι πες μου 

Link to comment
Share on other sites

φιλε αληθεια σου μιλαω εχω απογοητευτει λεει οτι ειναι πολλη μεγαλη η φοτο.... και επειδη εχw mac δεν μπορώ να το κανο zip :/ εαν ξερεις καποιο site η κατι πες μου

Με προλαβε ο φιλος.. Δοκιμασε και να συνδεθεις tapatalk με fb .. Αυτο εχω κανει απο mac και ανεβαζω αμεσως;)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια με συγχωρείτε για την μεγαλη καθηστέριση αλλα αυτές της μέρες θα το κερόσω και θέλω να ανεβάσω τις καλες φοτογραφίες.. αυριο κέρονο αρα μεθαυριο θα ειναι μεσα :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αψογα φιλε! Διπορτος και κοκκινος και γω ;) φοβερο το 510 το σκεφτομαι και γω να το βαλω

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο σε κόκκινο το άτιμο! Να το χαίρεσαι! (Πρέπει να σε έχω πετύχει και μερικές φορές :p )

Να ρωτήσω κάτι.Έχουν και οι δικές μου πινακίδες το διαφημιστικό πλαίσιο της Καρέντα.Γίνεται με κάποιο τρόπο για να μη μετράω και τρυπάω την πινακίδα,να βγάλω μόνο το κάτω οριζόντιο κομμάτι με την επωνυμία?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο σε κόκκινο το άτιμο! Να το χαίρεσαι! (Πρέπει να σε έχω πετύχει και μερικές φορές :p )

Να ρωτήσω κάτι.Έχουν και οι δικές μου πινακίδες το διαφημιστικό πλαίσιο της Καρέντα.Γίνεται με κάποιο τρόπο για να μη μετράω και τρυπάω την πινακίδα,να βγάλω μόνο το κάτω οριζόντιο κομμάτι με την επωνυμία

sorry παιδια για το ανοποδο των foto δεν εχω ιδέα γιατι βγηκαν ετσι, δεν νομίζω φίλε το αμάξι το εχώ ροδο γιατί σπουδαζω εδώ, αθήνα κικλόφορω με ενα clio gt :p( οταν ερχομαι ). Τώρα σχετικά με την πίνακιδα αυτο που ξέρω ειναι οτι αμα ξεβιδώσεις την πινακίδα μετα απο κατω ειναι αλλες δυο βιδες μου βγάζεις και βγένει ολο ετσι και αλλιος εαν το πας σε αλλο αντιπρόσωπω θα σου βγάλει αυτο της καρέντα και θα σου βάλη το δικό του px ξενάκης αυτος που ειναι στη ροδο.. δεν πρόκειται να σου πουν και τιποτα..

Αψογα φιλε! Διπορτος και κοκκινος και γω ;) φοβερο το 510 το σκεφτομαι και γω να το βαλω

Sent from my iPad using Tapatalk

 Φιλε adrea ειναι Η καλητερή και η πιο φτινή αλλαγή που μπορείς να κανείς ασε που σου αλλάζει ολο το look του αυτοκινήτου.. αντε αντε και στα δικα σου  :D

Edited by γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μαριε μπορει να βγει το διαφημιστικο,βγαλε την πινακιδα και πισω απτο πλαισιο θα μπορεσεις να το ξεκουμπωσεις,ειναι προσθετο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο σε κόκκινο το άτιμο! Να το χαίρεσαι! (Πρέπει να σε έχω πετύχει και μερικές φορές :p )

Να ρωτήσω κάτι.Έχουν και οι δικές μου πινακίδες το διαφημιστικό πλαίσιο της Καρέντα.Γίνεται με κάποιο τρόπο για να μη μετράω και τρυπάω την πινακίδα,να βγάλω μόνο το κάτω οριζόντιο κομμάτι με την επωνυμία?

Εγω το χω βγαλει.. Βγαζεις τα καπακια απο τις βιδες στην πινακιδα, την ξεβιδωνεις, βγαινει πινακιδα μαζι με το πλαστικο αυτο το διαφημιστικο.. Εγω το βγαλα τελειως και απλα βιδωσα την πινακιδα σκετη

Sent from my iPad using Tapatalk

Εγω το χω βγαλει.. Βγαζεις τα καπακια απο τις βιδες στην πινακιδα, την ξεβιδωνεις, βγαινει πινακιδα μαζι με το πλαστικο αυτο το διαφημιστικο.. Εγω το βγαλα τελειως και απλα βιδωσα την πινακιδα σκετη

Sent from my iPad using Tapatalk

Sorry για την απαντηση(3η) αλλα δε μου χε φορτωσει τις προηγουμενες :/

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια για το ανοποδο των foto δεν εχω ιδέα γιατι βγηκαν ετσι, δεν νομίζω φίλε το αμάξι το εχώ ροδο γιατί σπουδαζω εδώ, αθήνα κικλόφορω με ενα clio gt :p( οταν ερχομαι ). Τώρα σχετικά με την πίνακιδα αυτο που ξέρω ειναι οτι αμα ξεβιδώσεις την πινακίδα μετα απο κατω ειναι αλλες δυο βιδες μου βγάζεις και βγένει ολο ετσι και αλλιος εαν το πας σε αλλο αντιπρόσωπω θα σου βγάλει αυτο της καρέντα και θα σου βάλη το δικό του px ξενάκης αυτος που ειναι στη ροδο.. δεν πρόκειται να σου πουν και τιποτα..

Φιλε adrea ειναι Η καλητερή και η πιο φτινή αλλαγή που μπορείς να κανείς ασε που σου αλλάζει ολο το look του αυτοκινήτου.. αντε αντε και στα δικα σου :D

Εσενα ποσο σου πηγε το rcd-510? και απο που;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ποσο σου πηγε το rcd-510? και απο που;

Sent from my iPad using Tapatalk

περίπου στα 160 με μεταφορικα απο ebay http://www.ebay.com/itm/290867078938

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.