Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

στο εβαυ δε βλεπω τιποτα δωσε μας λινκ.

στο gt sport 99% φορανε καντραν viseteon εκει ειναι το μπλεξιμο και αυτα μονο δεν διαβαζει το ιμμο νομιζω το commander

Α. Δεν το ηξερα αυτο. Εγω vdo εχω. Καποτε ειχα παρει την 1.4 εκδοση. Εκανε συνδεση με το αμαξι αλλα τοτε δεν ηξερα για ιμμο και κατραν οποτε δεν ειχα δει αν λειτουργει. Ενας μου ειπε οτι και 5+ εκδοση κανει για το δικο μου. Δεν ξερω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

τι λεει? εχουμε κανα νεο? και επειδη φτανει η ωρα που θα ερθουν ολλα τα πραματα θελω να κανω καποιες ερωτησεις... λοιπον συνδεω το προγραμμα με το αμαξι και βρησκω το κωδικο πιν και το ιμμο. σωστα? κανω αντιγραφη και μετα βαζω το νεο κατραν. κανω επικολληση τα παλια στο νεο και τελος? να πω οτι δεν θα κανω αλλαγες στα καλωδια γιατι αγορασα ετοιμη φισα που ειναι γι αυτο τον λογο. δηλαδη για αντικατασταση απο κοκκινη οθονη σε λευκη.

Link to comment
Share on other sites

λαθοςο κωδικος καμια σχεση,αποθηκευεις τα δεδομενα απο το παλιο καντραν σου σαν αρχειο στον υπολογιστη σου και αφου βαλεις το νεο καντραν τα περνας και τα κανεις αποθηκευση στο νεο,και να σου διαβασει τα δεδομενο το commander στο νεο σιγουρα δε θα μπορει να τα περασει.

Link to comment
Share on other sites

τι λεει? εχουμε κανα νεο? και επειδη φτανει η ωρα που θα ερθουν ολλα τα πραματα θελω να κανω καποιες ερωτησεις... λοιπον συνδεω το προγραμμα με το αμαξι και βρησκω το κωδικο πιν και το ιμμο. σωστα? κανω αντιγραφη και μετα βαζω το νεο κατραν. κανω επικολληση τα παλια στο νεο και τελος? να πω οτι δεν θα κανω αλλαγες στα καλωδια γιατι αγορασα ετοιμη φισα που ειναι γι αυτο τον λογο. δηλαδη για αντικατασταση απο κοκκινη οθονη σε λευκη.

 

λαθοςο κωδικος καμια σχεση,αποθηκευεις τα δεδομενα απο το παλιο καντραν σου σαν αρχειο στον υπολογιστη σου και αφου βαλεις το νεο καντραν τα περνας και τα κανεις αποθηκευση στο νεο,και να σου διαβασει τα δεδομενο το commander στο νεο σιγουρα δε θα μπορει να τα περασει.

γιατι δεν θα μπορει να τα περασει?

Link to comment
Share on other sites

τι λεει? εχουμε κανα νεο? και επειδη φτανει η ωρα που θα ερθουν ολλα τα πραματα θελω να κανω καποιες ερωτησεις... λοιπον συνδεω το προγραμμα με το αμαξι και βρησκω το κωδικο πιν και το ιμμο. σωστα? κανω αντιγραφη και μετα βαζω το νεο κατραν. κανω επικολληση τα παλια στο νεο και τελος? να πω οτι δεν θα κανω αλλαγες στα καλωδια γιατι αγορασα ετοιμη φισα που ειναι γι αυτο τον λογο. δηλαδη για αντικατασταση απο κοκκινη οθονη σε λευκη.

Η φισα του παλιού καντραν με το νέο δεν έχουν καμία σχέση όπως και η θέση των PINS η μόνη ελπίδα να σου κάτσει το project ειναι να αγορασεις καντραν νέας γενιάς απο PASSAT διότι αυτο δεν εχει IMMO στο καντραν

Το site TOURAN.de εχει ένα πίνακα με τις αλλαγές των pins που πρέπει να κανεις αλλα σε Jetta δεν είχαν καμία επαφή αυτα που λέγανε

Link to comment
Share on other sites

Η φισα του παλιού καντραν με το νέο δεν έχουν καμία σχέση όπως και η θέση των PINS η μόνη ελπίδα να σου κάτσει το project ειναι να αγορασεις καντραν νέας γενιάς απο PASSAT διότι αυτο δεν εχει IMMO στο καντραν

Το site TOURAN.de εχει ένα πίνακα με τις αλλαγές των pins που πρέπει να κανεις αλλα σε Jetta δεν είχαν καμία επαφή αυτα που λέγανε

Σε ευχαριστω φιλε μου. Φισα αγορασα ετοιμη. Εχω μιλησει με myTuran.de και το κατραν ειναι απο ροκκο. Εχω παρει και το tacho pro και βλεπουμε. Εαν δεν τα καταφερω μονος μου ειπαν τα καλα παιδια απο το myTuran να κλεισω ενα ραντεβου και να παω να μου το κανουν αυτοι. Σε 30' ειναι ετοιμο με 150€

Και σε αυτο που λες για το πασσατ εχεις δικιο. Το αλλαζεις και τελος αλλα αν καποιος το μαθει σου κλεβει το αμαξι για την πλακα του

Edited by babisgt sport
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου. Φισα αγορασα ετοιμη. Εχω μιλησει με myTuran.de και το κατραν ειναι απο ροκκο. Εχω παρει και το tacho pro και βλεπουμε. Εαν δεν τα καταφερω μονος μου ειπαν τα καλα παιδια απο το myTuran να κλεισω ενα ραντεβου και να παω να μου το κανουν αυτοι. Σε 30' ειναι ετοιμο με 150€

Και σε αυτο που λες για το πασσατ εχεις δικιο. Το αλλαζεις και τελος αλλα αν καποιος το μαθει σου κλεβει το αμαξι για την πλακα του

Και εγω απο Rocco είχα καντραν αλλα... Δεν έπαιξε ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο Rocco είχα καντραν αλλα... Δεν έπαιξε ποτέ!

Καλημερα στην παρεα. Α! Δεν εχω προβλημα! Αν και οταν τους ειπα οτι θα το κανω μονος γελουσαν μου ειπαν πως αν δεν τα καταφερω να παω σε αυτους. Το κοντερ απο ροκκο το αγορασα με κωδικο που αυτοι μου εδωσαν. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

ασ μου πει καπιος τι τυπο λed φοραει το καντραν για να παρω λευκα

Απ οτι ειδα πρεπει να περνει smd. Τωρα μεγεθος κλπ δεν γνοριζω. Μην αλλαζεις τιποτα. Θα φτιαξω το κατραν εγω και θα σου πω πως. ( η συγουρια θα με φαει).

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειδα πρεπει να περνει smd. Τωρα μεγεθος κλπ δεν γνοριζω. Μην αλλαζεις τιποτα. Θα φτιαξω το κατραν εγω και θα σου πω πως. ( η συγουρια θα με φαει).

περιμενω ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ απαντηση

Facebook οι περισσοτεροι εχετε,ριξτε μια ματια.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.244728662232443.56399.165308833507760&type=3

αυτο θελουμε ρε νικητα

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτη η καλωδιωσουλα εκτος απο passat ή με καποιες τροποποιησεις στα pin κανει και για εμας.

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45853&p=506957

ναι. οπως ειναι τεριαζει. την αγορασα απο carsystems.pl τους ρωτησα και μου ειπαν οτι τεριαζει σε 5αρι και αν δεις την αγγελια στην σελιδα τους το δινει για 5αρη. 80€ κανει

Link to comment
Share on other sites

To θυληκο βυσμα για τον νεο πινακα σκετο ωστε αν πιανει το χερι σας να κανετε μονοι σας τη καλωδιωση πολυ φτηνα,

κωδικος 1J0972977D για το καινουργιο.

Το αρσενικο για τον παλιο να δουμε που θα βρουμε.

Στο ΕΤΚΑ βλεπω τιμη ανταλλακτικου σχεδον 3 ευρω. 

Link to comment
Share on other sites

ναι. οπως ειναι τεριαζει. την αγορασα απο carsystems.pl τους ρωτησα και μου ειπαν οτι τεριαζει σε 5αρι και αν δεις την αγγελια στην σελιδα τους το δινει για 5αρη. 80€ κανει

O carsystems είναι k@λοπιασάδικο.Μπορούσες να το πάρεις πιο φθηνά: http://www.aliexpress.com/item/Plug-Play-Adapter-36-to-32-for-new-VW-Passat-B6-Instrument-Cluster/714709717.html

Link to comment
Share on other sites

O carsystems είναι k@λοπιασάδικο.Μπορούσες να το πάρεις πιο φθηνά: http://www.aliexpress.com/item/Plug-Play-Adapter-36-to-32-for-new-VW-Passat-B6-Instrument-Cluster/714709717.html

Δεν πειραζει. Τωρα εγινε. Ας δουλευει σωστα και δεν με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Λοιπον σημερα μου ηρθε και η φισα και συνδεσα το νεο κατραν στο αμαξι. Το ολλα διχνουν κανονικα και χτυπαει σηνεχεια το κουδουνι της ζωνης... Δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο αλλα οταν συνδεσα το βαγκ κομ μου ελεγε οτι συνδεθηκε νεο κατραν και ζητουσε πιν. Μονο αυτο. Κωδικοποιηση δεν εκανα αφου το tacho pro που αγορα το εστειλα πισω γιατι σιγουρα δεν διαβαζε κατραν απο ροκκο. Τωρα βλεπουμε. Αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

βαλε καμια φωτο ρε συ...και ενημερωσε μας για την εξεληξη

ποιο μετα μπορει να παω στο αμαξι και θα βγαλω φωτο. μια ερωτηση.. εχω καλωδιο vag com hex+can. γραφει ακομα  dual k+can. μπορει να δουλεψει προγραμα εκτος vag com?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.