Jump to content
POLO 6N 98

Σαζμαν Polo 6N 16V 1400 Sos !

Recommended Posts

  :help:  καλησπερα παιδια μολις χτες ανοιξα το σαζμαν απο το πολο μου,καθος γριλιζε 3η 60-80 χλμ και μου ειχαν πει για ρουμελαν αλλαγη. τελικα περα απο τα ρουλεμαν χρειαζετε και ενα  αξονα που ειναι φιξ μαζι με ενα γραζαζι πισω απτο ρουλεμαν (δε θυμαμε πως μου τον ειπε,αυριο θαχω και φοτο) καθος σε 2 δοντια του εχει σπασει πολι μικρο τμημα τουσ στα πλαγια και πρεπει να τον αλλαξω μιη τυχον σπασουν εν τελει και πωσ θαχει και ενα μικρο θορυβο.βασικα μου ειπαν 200 ευρο για τον αξονα αυτο :shok: . τοσο παιζουν οι τιμεσ η τα παραειπαν? θα μου βγει δλδ ενα συνολο ,αξονασ- 6 ρουλεμαν - κανα 350+ . εναλακτικη μου ειπαν υπαρχει σαζμαν απο σεατ αροζα 1000cc μαζι με δισκο πλατο σχετικα καινουργια στα 350ε,αλλα δεν θελω να βαλω μεταχ. δισκο πλατο και το σαζμαν απο 1000 μου ακουγετε ακυρο για το 1400cc που εχω.ti  προτινετε οσοι γνωριζετε σχετικα? να κιταξω για ανακατασκευη? αλιως καποια τηλ να ρωτησω για ανταλακτικα (για τον αξονα βασικα) η και τηλ για ανακατασκευη?? ευχαριστω εκ προτερων !!! :help: 

Link to comment
Share on other sites

αμα σου βγει η ανακατασκευη 350-400ε δωσε αλλα 100 και παρε ενα μεταχειρισμενο απο polo 1.4 . δε θα βρεις? βρομαει ο τοπος. ποσο να χει? κανενα 500αρικο? ουτε κοψε ραψε ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Το σασμάν από Arosa 1000 θα είναι κοντό!Οπότε είναι άκυρο ασυζητητί!

Κατά την άποψή μου δεν συμφέρει να κάνεις ανακατασκευή όταν με ένα 500άρι παίρνεις μεταχειρισμένο σασμάν από 1.4 POLO που βρωμάει ο τόπος κυριολεκτικά

Απλά ψάξε με προσοχή γιατί το μεταχειρισμένο απλά δεν ξέρεις τι παρελθόν έχει μιας κ κάποια από τα polo αυτά είχαν πέσει σε "νεανικά κ ανήσυχα" χέρια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιπον ,μαλον φοραει απο 1000 το δικο μου (δε ξερει ουτε αφτοσ που το ανοιξε..) τεσπα πρωτευων αξονα εχω θεμα τελικα και μου ειπε και για κορονοπηνιο. μιλισα με τασση-αθανασιαδη http://www.vag-sasman.gr   και μου ειπε μεταχ. 180 και οτι βγει που δεν αξιζει καθοσ με 250ε στελνω το δικο μου με ανακασκευη και 1 χρονο εγγυση. οποτε καταλιγω για ανακατασκευη μιπωσ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να φοράει από 1000άρι σασμάν το δικό σου!Τι τελική έχει το αμάξι σου με αυτό το σασμάν?

Link to comment
Share on other sites

ως 170 τοχα παει αλλα δε θυμαμε τι στροφεσ ειχε μεσα. ετσι μου ειπε ο μαπασ που το ανιξε :sorry:


http://youtu.be/8nF8kOvp4NY αυτο φοραει και στο 0:36 ο αξονασ ο μπροστα που εχει μια κιτρινι σταμπα, εκει εχς θεμα .2 δοντια απτο γραναζι ειναι στα πλαγια τουσ γδαρμενα ,οχι σπασμενα ουτε κουρεμενα.  δε μπορεσα φοτο σιμερα,επλιζω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.