Jump to content
dgiannak

Προβλημα Κλειδαρια Σε Golf V Tsi 07

Recommended Posts

Πριν λιγες μερες παρουσιαστηκε προβλημα στην κλειδαρια του οδηγου.

Πιο συγκεκριμενα μολις ανοιγε η πορτα του οδηγου  δεν αναβε το κοκκινο λαμπακι στο καντραν ουτε η πλαφονιερα. Ανοιγοντας τις αλλες πορτες λειτουργουσαν κανονικα.

Επισης το κεντρικο κλειδωμα λειτουργουσε δεν ειχα καποιο θεμα

 

επισκευτηκα την αντιπροσωπεια της vw και μου ειπαν οτι χρειαζεται αλλαγη κλειδαριας!!!

κοστος 230 ευρω

 

Να μη τα πολυλογω πηγα σε συνεργειο εξω αλλαξα την κλειδαρια του οδηγου(εκτος απο το κομματι που μπαινει το κλειδι) με κοστος 100 ευρω μονο. Το ανταλλακτικο μεταχειρισμενο βεβαια.

 

Το προβλημα ειναι οτι κλειδωνοντας το αυτοκινητο με το κεντρικο κλειδωμα κλειδωσαν ολες οι πορτες εκτος απο του οδηγου!!!

 

Κλειδωνοντας τη με το κλειδι κλειδωσε μεν αλλα δεν ξανανοιξε!!!

 

Κι αναρωτιεμαι χρειαζοταν καποια ρυθμιση στο συναγερμο μολις αλλαχθηκε η κλειδαρια?

Ειναι προβληματικη η καινουρια κλειδαρια??

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει??

 

Θα το παω στο μαστορα ξανα και θελω να ειμαι προετοιμασμενος για το τι θα ακουσω....

 

ευχαριστω εκ των προτερων! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη,

 

ο μάστορας που στην πέρασε έχει διαγνωστικό ?

 

Στην αντιπροσωπεία, φαντάζομαι μπήκε στο Vas, τι σφάλμα σου είπαν ότι διάβασαν ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Είχες κι εσύ το συνηθισμένο πρόβλημα με το "φαγωμένο" μπουτόν όπως περιγράφεται εδώ.

Θα μπορούσες να τη γλυτώσεις στο τσάμπα αν είχες χρόνο να ασχοληθείς όπως παιδεύτηκα κι εγώ.

Αν έχεις κρατήσει τη παλιά σου κλειδαριά θα δεις ότι φτιάχνει πολύ εύκολα και δεν αξίζει να την πετάξεις.

 

Απ' ότι φαντάζομαι μπορεί η μεταχειρισμένη κλειδαριά που σου έβαλαν να είχε ανοιχτεί αφού πρώτα αποσυνδέθηκε κλειδωμένη. Αν είναι έτσι δες εδώ τι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την αμεση και αναλυτικη απαντηση.

 

Το προβλημα στη περιπτωση μου ειναι οτι η πορτα του οδηγου ειναι κλειδωμενη και δε φαινεται να ανοιγει με τιποτα... Για να γινουν τα βηματα που περιγραφεις πρεπει να ειναι ανοιχτη η πορτα.

 

Τεσπα αυριο θα το παω στο μαστορα που την αλλαξε θα τυπωσω και τις οδηγιες σου κι αντε βγαλε ακρη....

 

Χιλιες φορες να το ειχα παει στην αντιπροσωπεια αφου δεν ρωτησα εδω μεσα πριν παω να αλλαξω κλειδαρια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.