Jump to content
billakos1981

Θερμοκρασία Νερού Σε Golf V Gt

Recommended Posts

Παιδιά καλημερα και χρονια πολλα!Ειμαι κάτοχος ενός golf v gt 2007 νορμαλ.Προσφατα χάλασε το ψυγείο λαδιού και πέρασαν τα λάδια στο κύκλωμα νερού του ψυγείου.Με το που το αντιλήφθηκα πήγα στο μηχανικό αλλαγή ψυγείου λαδιού ρίξαμε ένα καθαριστικο liqui moly και την επόμενη μέρα άδειασμα ξέπλυμα κ γεμίσαμε με g13 παρατηρισα ότι με τα κρύο περιβάλλον αργεί να ζεστανει τα νερά το καλοριφέρ ήταν χλιαρό μετά από τουρμπισμα καυτά!γνωριζει κανεις τη θερμοκρασία λειτουργίας πιάνει κ σε πόσο χρόνο;έν τω μεταξύ καίει πολύ καύσιμο το πρωι αν το ξεκινήσω μετά από 5 λεπτό αν το Πατησω σταθεροποιείται η κατανάλωση η βοήθεια σας πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,έχεις τσεκάρει τον θερμοστατη αν λειτουργεί,μήπως έχει κολλήσει ανοιχτός,γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την θερμοκρασία....

Link to comment
Share on other sites

Τους ταεκαρα κ τους δυο ο ένας που ειναι για την κάμπινα ήταν ανοιχτός τον άλλαξα ο άλλος μου είπε ο μηχανικός ότι ήταν εντάξει αλλά οταν ανοίγω το clima στο full ζεστό με full ανεμιστήρα ειναι χλιαρό!υπαρχει κάποια βαλβίδα που μπορεί να διαβάζει λάθος;η και ο άλλος θερμοστατης να θέλει αλλαγμα;εσένα φίλε μου τη θερμοκρασία κλείνει κ πόσο γρήγορα ζεσταίνεται;αυριο παντως πάω για λογκαρισμα μέτρηση θερμοκρασίας στο δρόμο έν κίνηση!επισης η βαλβίδα θερμοκρασίας ψυκτικόυ υγρού βγάζει σφάλμα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα όταν μου κόλλησε ο θερμοστάτης ανοιχτός δεν μου έβγαλε σφάλμα,απλά δέν ανέβαζε θερμοκρασία παρόλο που έκανα και δύο ταξίδια Κυλλήνη-Πειραιά με ταχύτητα 170-180χλμ.κανονικά όταν δουλεύει σωστά η θερμοκρασία πρέπει να πηγαίνει στο 90c μετά από 1,5 με 2χλμ.πορεία,αλλά κάνε και ένα τσεκάρισμα και στα υγρά του κλιματισμού....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα καθάρισμα το κύκλωμα. Πρέπει να πήγαν και λάδια προς το ψυγείο καλοριφέρ.

Έχει μηχάνημα που μπαίνει και καθαρίζει με φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε καθαρίστηκε το κύκλωμα με μηχάνημα.βαλαμε υγρό g13 και απιονισμενο νερό καλη εξαερωση και ζεστό foul!!!!ευχαριστω τον Nikdev για ακόμη μια φορά!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.