Jump to content
Nickflox

Golf 6 122ps - Αναβοσβήνει το check και ρεταρει

Recommended Posts

παιδια επαναφέρω το θέμα γιατί το προηγούμενο ειναι κάπως παλιό!εχω ένα golf 6 tsi 122 και ρεταρει μετα τις 3 χιλιάδες στροφές περίπου και αναβοσβήνει το check!

Το έβαλα σε διαγνωστικό και κατι παίζει στον τέταρτο θάλαμο του κινητήρα! Μπουζί δεν ειναι ουτε πολλαπλασιαστής ουτε απώλεια συμπίεσης! Τι μπορεί να ειναι;;;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι αρκετά πραγματα πρώτον δείτε τα μπέκ, και μετα ισως να ειναι απο την κεφαλή να μην κλείνουν σωστα οι βαλβίδες δηλαδη να εχουν πιάσει καρβουνίλα πανω και να μην σφραγίζουν σωστά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεία πήγα και μου είπαν πως δεν ειναι θέμα συμπίεσης ουτε πολλαπλασιαστής κ μπουζί! Θα το ξαναπάω για να κοιτάξουν το μπεκ

Link to comment
Share on other sites

Με την αντιπροσωπεία δύσκολα βγαζεις άκρη, και φαινεται κιολας αφού δεν μπορούν να σου βρουν τι εχεις, τέλοςπαντων πες τους να σου βγάλουν τα μπεκ να τους κάνουν όγκο μέτρηση και καθαρισμό και βλέπουμε μετα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται ογκομετρηση ουτε καθαρισμα στα μπεκ. Αλλαγη στο θαλαμο κι αν αλλαξουν τα missfires θαλαμο νεο μπεκ.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

 

ΥΓ.Ελλάδα + Μπεκ άμεσου ψεκασμού

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπάω στις 23 του μήνα για να βάλουν το μπεκ σε άλλο θάλαμο και να δουν αν φταίει αυτο! Αλλιώς θα τσεκάρουν κ πολλαπλή 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καθάρισμα γίνετε στα μπεκ εγω εχω κάνει και όγκο μέτρηση κιόλας, ποιος λεει οτι δεν γίνετε. Η πολλαπλή δεν χαλάει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , parentis said:

Μια χαρά καθάρισμα γίνετε στα μπεκ εγω εχω κάνει και όγκο μέτρηση κιόλας, ποιος λεει οτι δεν γίνετε. Η πολλαπλή δεν χαλάει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στα πόσα bar έκανες την ογκομέτρηση?

 

ΥΓ.

Τα μπεκ άμεσου ψεκασμού στην Ελλάδα απλά τα τεστάρουν μέχρι 5-6bar και βλέπουν διαφορές με τ΄άλλα 3 αν έχεις και σου λένε

ότι το συγκεκριμένο έχει βλάβη. Δεν γνωρίζεις όμως αν τα άλλα 3 ψεκάζουν σωστά στο κανονικό φάσμα λειτουργίας τους.

Κι΄αυτό γιατί η ογκομέτρηση στα 150-170bar είναι πολύ ακριβή σαν μηχάνημα.

Καθαρισμός σωστός σου ξαναλέω δεν γίνεται, τα άμεσου ψεκασμού δεν τα πειράζεις καθόλου, αν παρελπίδα υπάρχει πρόβλημα πας σε καινούργιο.

Ο καθαρισμός 9/10 φορές αποτυγχάνει στο μπεκ άμεσου ψεκασμού.

Τα μπεκ παλιάς τεχνολογίας άλλο κεφάλαιο..

 

 

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν cc αυτά τα Μπεκ το μόνο που βλέπεις είναι ποσότητα ψεκασμού και την γωνία ψεκασμού. Εμένα το μηχάνημα που τα εκανε ογκομέτρηση έφτανε μεχρι τα 10 bar υπαρχει και μηχάνημα που τα φτάνει και έως τα 150.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.