Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Απότομο ελεγχόμενο φρενάρισμα για να συρθεί μπροστά; τσιμπημένο ίσως; Αν ήταν 1,2 ή 5 λεπτά θα σου έλεγα μαγνήτη


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μπα...έχει χειλάκι μπροστά δεν θα βγει κάτι. Το κουμπί δεν βγαίνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Μπα...έχει χειλάκι μπροστά δεν θα βγει κάτι. Το κουμπί δεν βγαίνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λογικά θα βγαίνει! Ήρεμα και απαλά θέλει! Υπάρχουν κάποια ειδικά πλαστικά που είναι γι'αυτό το πράγμα. Έχω εγώ, αλλά μάλλον θα είμαστε μακριά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Λογικά θα βγαίνει! Ήρεμα και απαλά θέλει! Υπάρχουν κάποια ειδικά πλαστικά που είναι γι'αυτό το πράγμα. Έχω εγώ, αλλά μάλλον θα είμαστε μακριά


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έκλεισα ραντεβού Τετάρτη. Έχω να βάλω adblue (θα σας πω και τιμές μετά γιατί από τα νούμερα που άκουσα σχεδόν άρχισα να ξεκαρδίζομαι) και θα τους πω να το δουν. Δεν θα είναι καμία επιστημονια... απλά το φοβάμαι ακόμα. 6 μηνών αμάξι δεν θέλω να κάνω πειράματα ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το κέρμα βγήκε αφού ξεκούμπωσανε την φούσκα των ταχυτήτων ευκολακι τελικά. 9lt ad blue με 20€ συμπ εργασια. Τέλος αναβάθμιση στο σύστημα φρενών


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το κέρμα βγήκε αφού ξεκούμπωσανε την φούσκα των ταχυτήτων ευκολακι τελικά. 9lt ad blue με 20€ συμπ εργασια. Τέλος αναβάθμιση στο σύστημα φρενών


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου είπαν τι διορθώνεται με την αναβάθμιση;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβαλα Adblue από τη shell.

Πάνω στην τάπα του αυτοκινήτου γράφει το iso και το ίδιο έγραφε και στο μπετόνι.

4,7 λίτρα 8,60€.

Η ένδειξη έλεγε να προσθέσω από 3,5 έως 6 λίτρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβαλα Adblue από τη shell.
Πάνω στην τάπα του αυτοκινήτου γράφει το iso και το ίδιο έγραφε και στο μπετόνι.
4,7 λίτρα 8,60€.
Η ένδειξη έλεγε να προσθέσω από 3,5 έως 6 λίτρα.


Ήμουν λίγο ακριβότερος αφού πλήρωσα 20€ αλλά ήταν σε αντιπροσωπεία και είχε όπως και να έχει μια σχετική εργασία. 9lt --> 20€ απλά δεν ξέρω μάρκα adblue


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Nikwlis said:

 


Ήμουν λίγο ακριβότερος αφού πλήρωσα 20€ αλλά ήταν σε αντιπροσωπεία και είχε όπως και να έχει μια σχετική εργασία. 9lt --> 20€ απλά δεν ξέρω μάρκα adblue


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

9 Λίτρα από αυτό που έβαλα θα έκαναν 17€ οπότε μια χαρά είναι τα 20

Link to comment
Share on other sites

@Frankie-4 γιατί δε πήρες το 10λιτρο της shell ? 

 

Προσωπικά μόνο 10λιτρα έχω δει στα shell στη Θεσσαλονίκη . 

 

ΜΕΓΑΛΗ προσοχή στα AVIN το adblue δεν έχουν το ISO που μας ενδιαφέρει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=30402]Frankie-4[/mention] γιατί δε πήρες το 10λιτρο της shell ? 
 
Προσωπικά μόνο 10λιτρα έχω δει στα shell στη Θεσσαλονίκη . 
 
ΜΕΓΑΛΗ προσοχή στα AVIN το adblue δεν έχουν το ISO που μας ενδιαφέρει. 


Πραγματικά δεν ξέρω τι έβαλαν. Λογικά κάτι επίσημο. Θα δω την απόδειξη αν λέει κάτι. Επίσης λογικά 10λιτρο θα ήταν και ότι έμεινε καβάτζα. Όπως είπα δεν πήγα για το adblue αλλά επειδή το νούμερο δεν ήταν εξωπραγματικό (καρεντα ζήτησε 40€ χωρίς να δει ποσό θα συμπληρώσει και μου είπε άστο για 2 ώρες) θα ξαναπάω. Είναι η αντιπροσωπεία που το αγόρασα. Πολύ φιλικοί λογικοί και συνεργάσιμοι. Έβλεπα και το αμάξι...πήγαινα και ρώταγα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , Nrgakos3 said:

@Frankie-4 γιατί δε πήρες το 10λιτρο της shell ? 

 

Προσωπικά μόνο 10λιτρα έχω δει στα shell στη Θεσσαλονίκη . 

 

ΜΕΓΑΛΗ προσοχή στα AVIN το adblue δεν έχουν το ISO που μας ενδιαφέρει. 

Δεν είχε διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή. Την επόμενη θα πάρω 10λιτρο σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εχει βαλει καποιος το android auto; μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμο για ελλαδα


Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk


Έχω προσπαθήσει με 3 android και δεν μου έχει συνδεθεί κανένα :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Έχω προσπαθήσει με 3 android και δεν μου έχει συνδεθεί κανένα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μαλιστα..... το app ομως το κατεβασες κανονικα απο google play? Γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζεται στην ελλαδα κ εχω τρελλαθει


Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , panoscasaideale said:

Καλησπερα σε ολους! Εχει βαλει καποιος το android auto; μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμο για ελλαδα


Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Το έχω βάλει και λειτουργεί μια χαρά. Google maps, τηλέφωνο και μουσική όλα καλά.

Οδηγίες:

Πρέπει να έχεις έκδοση Android 5.0 και πάνω. Κάπου στο κινητό σου έχει επιλογή για λήψη εφαρμογών από άγνωστες πηγές.

Επέλεξε να επιτρέπεται η λήψη και πήγαινε στον παρακάτω σύνδεσμο, κατέβασε το αρχείο και πέρασέ το στο κινητό σου με καλώδιο.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Πάτα το να ανοίξει και είσαι έτοιμος από το κινητό.

Μετά πηγαίνεις στο αυτοκίνητο, συνδέεις με καλώδιο και πατάς MENU-APP Connect και επιλέγεις Android Auto.

Μετά, κάθε φορά που θα συνδέεις το κινητό, θα εμφανίζεται αυτόματα. Αν δεν εμφανίζεται, πηγαίνεις MENU-App Connect και είσαι έτοιμος

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κατεβάσεις από το σύνδεσμο που έγραψα είναι λίγο προς τα κάτω και γράφει All Versions. Κατέβασε την τελευταία

Link to comment
Share on other sites


Μαλιστα..... το app ομως το κατεβασες κανονικα απο google play? Γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζεται στην ελλαδα κ εχω τρελλαθει


Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk


Κανονικότατα και δεν είναι και "σπασμένα" τα ανδροειδή


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , Nikwlis said:

 


Κανονικότατα και δεν είναι και "σπασμένα" τα ανδροειδή


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. 

Αν κάποιος θέλει βοήθεια, ας στείλει πμ με τον αριθμό του να τον καλέσω. Αλλά μάλλον θα ξαναμπω στο φόρουμ αύριο

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. 
Αν κάποιος θέλει βοήθεια, ας στείλει πμ με τον αριθμό του να τον καλέσω. Αλλά μάλλον θα ξαναμπω στο φόρουμ αύριο


Δεν το είχα δει όλο αυτό δεν ξέρω γιατί...θα το δοκιμάσω αύριο. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κατεβάσεις από το σύνδεσμο που έγραψα είναι λίγο προς τα κάτω και γράφει All Versions. Κατέβασε την τελευταία

Μπαινοντας στη τελευταια εκδοση εχει 4 τυπους αναλογα την αρχιτεκτονικη του τηλεφωνου. Εγω με σαμσουνγκ s4 (9505)ποια βαζω?
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , takpanos said:


Μπαινοντας στη τελευταια εκδοση εχει 4 τυπους αναλογα την αρχιτεκτονικη του τηλεφωνου. Εγω με σαμσουνγκ s4 (9505)ποια βαζω?

Λογικά όλες κάνουν. Κατέβασε την πρώτη και αν δε δουλεύει, δοκίμασε άλλη

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι και έρχομαι με ένα νέο ερώτημα ποιυ θέλω να θέσω σε όλους τους κατόχους Tiguan II και ιδιαίτερα στους 1.6 TDi.

Έψαξε κάποιος - έμαθε κάποιος κάποιο καλό "πρόγραμμα" που μπορούμε να βάλουμε και να δώσει λίγο ροπή παραπάνω; Γενικά με ικανοποιεί αλλά σίγουρα σύντομα θα μπω στο τρυπάκι να ψάξω. Έχω ήδη ρωτήσει (από ρπιν αγοράσω) την ***** Και για το παλιό γνωστό μοτερ 1.6 TDi του Touran νομίζω... με τα 110 μου είχαν πει για κάοια άλογα δεν θυμάμαι νούμερο νομίζω κάτι σε 140 και απο 25 στα 34 κιλά ροπής.

Δεν τα θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα γι αυτό εβαλα αστεράκια στην εταιρία δεν θέλω να γράψω κάτι που δεν ισχύει.

Τι λέτε;;; Αξίζει;; θα το κάνατε;;; το έχετε ψάξει;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.