Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

10 hours ago , takpanos said:

Ας ανοιχτουνε μερικα ποστ στην ενοτητα tiguan για το καινουριο:αξεσουαρ,καταναλωση,σερβις. Ειχε ατονησει το τοπικ λαι επειδη το καινουριο toguan εχει κινηση καλο θα ηταν να ανοιχτουνε διαφορα

+1

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , vagelis1 said:

καλησπερα σε ολους. σημερα παρελαβα το δικο μου. tiguan 2.0 tdi 150ps 4 motion, dsg7, exclusive, panorama, headup display... εχω να πω το εξης. το αυτοκινητο σκοτωνει. ειναι πολυ δυνατο. δεν το περιμενα. πολλα συστηματα μεσα που ουτε τα μισα δεν εχω προλαβει να δω.  το παρελαβα με 15 χιλιομετρα... το ειχα παραγγειλει χωρις ποτε να το δω μιας και η εκδοση που πηρα δεν ερχετε ελλαδα παρα μονο κατωπιν παραγγελιας... σαν πρωτη εικονα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. πραγματικα τερας... σιγουρα οποιος το παρει θα χρειαστει μια επεκταση εγγυησης γιατι εχει μονο για 2 χρονια... περισοτερες εντυπωσεις εντος ημερων...

15078731_10153850329896230_4363372353955605406_n.jpg

Καλορίζικο, καλοτάξιδο και σιδερένιο να ειναι με πολλές και καλές βόλτες.

Εξήγησέ μου το σκεπτικό σου, γιατί να χρειάζεται σίγουρα η επέκταση εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομε βοηθεια σε κατι. παταω κουμπι μεσα στο αμαξι να κλειδωσουν οι πιορτες αλλα οταν τραβας το χερουλι οι πορτες ανοιγουν. το ιδιο και στα τζαμια. πατας το κουμπι να κλειδωσουν αλλα οι πισω μπορουν και τα ανοιγουν. γνωριζει καποιος κατι???

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η γνώμη σας για την επέκταση εγγύησης; Αξίζει το 500αρικο; Το κακό είναι ότι πρέπει να την κανείς μαζί με την παραγγελία.



Εγώ το έκανα και θα το έκανα ξανά.
Επίσης, αν είχε περισσότερα χρόνια ή πιο πολλές επιλογές όπως στην Γερμανία, επίσης θα το προτιμούσα.

Μπορεί να μην σου χρειαστεί καθόλου αλλά αν χρειαστεί με τις τιμές που παίζουν σε εργασία και ανταλλακτικά θα τα βγάλεις με την μια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομε βοηθεια σε κατι. παταω κουμπι μεσα στο αμαξι να κλειδωσουν οι πιορτες αλλα οταν τραβας το χερουλι οι πορτες ανοιγουν. το ιδιο και στα τζαμια. πατας το κουμπι να κλειδωσουν αλλα οι πισω μπορουν και τα ανοιγουν. γνωριζει καποιος κατι???

Βαγγελη οταν πατας το κουμπι να κλειδωσουν οι πορτες κλειδωνουν και δεν ανοιγουν απ εξω. Απο μεσα ανοιγουν ομως γιατι ερσι ειναι το σωστο. Για το παραθυρο δε το εχω δοκιμασει. Κλειδωνεις τα πισω παραθυρα και οι πισω μολις τα πατανε ανοιγουν?
Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η γνώμη σας για την επέκταση εγγύησης; Αξίζει το 500αρικο; Το κακό είναι ότι πρέπει να την κανείς μαζί με την παραγγελία.

Εμενα μου ειπαν πως εχεις δικαιωμα να την επεκτεινεις μεχρι τον 23ο μηνα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν πως εχεις δικαιωμα να την επεκτεινεις μεχρι τον 23ο μηνα

Ναι είναι δυο οι επιλογές. Μια να κανείς επέκταση στην εργοστασιακή εγγύηση κατευθείαν με την παραγγελία και η δεύτερη επιλογή είναι πριν την λήξη της διετίας να κανείς επέκταση πάλι για δυο χρόνια αλλά με την Allianz. Δεν ξέρω να πω την αλήθεια ποιες είναι οι διάφορες στις καλύψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δυο οι επιλογές. Μια να κανείς επέκταση στην εργοστασιακή εγγύηση κατευθείαν με την παραγγελία και η δεύτερη επιλογή είναι πριν την λήξη της διετίας να κανείς επέκταση πάλι για δυο χρόνια αλλά με την Allianz. Δεν ξέρω να πω την αλήθεια ποιες είναι οι διάφορες στις καλύψεις.

Τι να πω εμενα μου ειπαν πως την εργοστασιακη τη κανεις μεχρι τον 23ο μηνα ή αν θελεις μεσω ασφαλιστικης που λες και συ
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το ξαναπω να φτιαχτουν θεματα για το καινουριο tiguan αφου δεν εχει καμια σχεση με το παλιο σε κανενα τομεα πλην του ονοματος. Εχουμε βαλει ολες μας τις αποριες-αποψεις στο παρον τοπικ

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2016 at 6:29 ΠΜ, Dimitroulis said:

Καλορίζικο, καλοτάξιδο και σιδερένιο να ειναι με πολλές και καλές βόλτες.

Εξήγησέ μου το σκεπτικό σου, γιατί να χρειάζεται σίγουρα η επέκταση εγγύησης?

καλημερα. ναι παταω να κλειδωσουν τα παραθυρα αλλα μολις τα πατισεις ανοιγουν.... εχει πολλες ρυθμισεις μεσα στο μενου. ισως ειναι κατι απο εκει... 

οσο για την εγγυηση. μου ειπε στους 18 μηνες αν θελω να παω να την κανω... και φυσικα θα παω.... τα ανταλλακτικα ειναι πανακριβα σε περιπτωση που βγαλει ζημια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ναι παταω να κλειδωσουν τα παραθυρα αλλα μολις τα πατισεις ανοιγουν.... εχει πολλες ρυθμισεις μεσα στο μενου. ισως ειναι κατι απο εκει... 
οσο για την εγγυηση. μου ειπε στους 18 μηνες αν θελω να παω να την κανω... και φυσικα θα παω.... τα ανταλλακτικα ειναι πανακριβα σε περιπτωση που βγαλει ζημια!!!

Βαγγελη το δοκιμασα στο δικο μου.
Οταν πατας να κλειδωσουν τα πισω παραθυρα τοτε αναβει το φωτακι στο διακοπτη. Δεν ανοιγουν τα παραθυρα απο τους πισω διακοπτες. Αν ανοιγουν τα πισω με τους διακοπτες που εχει ο οδηγος δε το ξερω αλλα θα το θεωρουσα φυσιολογικο
Link to comment
Share on other sites

Προς moderator

Εγω θα το ξαναπω να φτιαχτουν θεματα για το καινουριο tiguan αφου δεν εχει καμια σχεση με το παλιο σε κανενα τομεα πλην του ονοματος. Εχουμε βαλει ολες μας τις αποριες-αποψεις στο παρον τοπικ

Υπαρχουν τοπικ στο παλιο tiguan που εχουν να γραψουν απο το 2008 ή 2010. Ηδη εχουμε μαζευτει καποιοι ιδιοκτητες με το καινουριο μοντελο και υπαρχουν κι αλλοι σε αλλα φορουμ.
Δε νομιζω να ειναι δυσκολο αυτο που ζηταμε εκτος αν δε μας θελετε που δε νομιζω αφου μερικοι ειμαστε πρωην ιδιοκτητες golf-passat
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , koumbouni said:

Ναι είναι δυο οι επιλογές. Μια να κανείς επέκταση στην εργοστασιακή εγγύηση κατευθείαν με την παραγγελία και η δεύτερη επιλογή είναι πριν την λήξη της διετίας να κανείς επέκταση πάλι για δυο χρόνια αλλά με την Allianz. Δεν ξέρω να πω την αλήθεια ποιες είναι οι διάφορες στις καλύψεις.

Καλημέρα...

Επέκταση εγγύησης ή ασφάλεια σου κάνουν μέσω Allianz?

Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν , takpanos said:

Προς moderator


Υπαρχουν τοπικ στο παλιο tiguan που εχουν να γραψουν απο το 2008 ή 2010. Ηδη εχουμε μαζευτει καποιοι ιδιοκτητες με το καινουριο μοντελο και υπαρχουν κι αλλοι σε αλλα φορουμ.
Δε νομιζω να ειναι δυσκολο αυτο που ζηταμε εκτος αν δε μας θελετε που δε νομιζω αφου μερικοι ειμαστε πρωην ιδιοκτητες golf-passat

Καλημέρα...

Έχω αιτηθεί με προσωπικό μήνυμα την δημιουργία νέου θέματος που θα αφορά τον νέο Tiguan II

Υπομονή λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα οκ... τα βρηκα πως κλειδωνουν. λιγο με το car net εχω θεμα... ξερει καποιος? μονο οταν εισαι κοντα σε wi-fi δουλευει? η πρεπει οπου και να εισαι να εχει το αμαξι ιντερνετ? οποιος ξερει σας παρακαλω να μου πει.... 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω που παντα απαντας και γενικα βοηθας takpanos... η εκδοση που πηρα λεει 3 χρονια δωρεαν... οταν εισαι στο δρομο το κινητο δεν εχει ιντερνετ η wi-fi ομως... σε καποιο βιντεο ειδα βαζουν sim καρτα στο αμαξι. στο σπιτι το συνδεσα με wi-fi το αυτοκινητο. δεν μπορεσα ομως να συνδεσω το κινητο να βλεπω τις ενδειξεις απο το τηλ... θα κοιταξω παλι το πρωι. δυσκολα πολυ ομως. εχει ενα σωρο ηλεκτρονικα μεσα....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω που παντα απαντας και γενικα βοηθας takpanos... η εκδοση που πηρα λεει 3 χρονια δωρεαν... οταν εισαι στο δρομο το κινητο δεν εχει ιντερνετ η wi-fi ομως... σε καποιο βιντεο ειδα βαζουν sim καρτα στο αμαξι. στο σπιτι το συνδεσα με wi-fi το αυτοκινητο. δεν μπορεσα ομως να συνδεσω το κινητο να βλεπω τις ενδειξεις απο το τηλ... θα κοιταξω παλι το πρωι. δυσκολα πολυ ομως. εχει ενα σωρο ηλεκτρονικα μεσα....

Ναι 3 χρονια ειναι. Για δες στο ντουλαπακι σου μηπως μπαινει εκει. Δεν εχω το ιδιο για να σε βοηθησω αλλο. Εμενα ειναι η advance εκδοση που εχει μονο συνδεση με κινητο μεσω καλωδιου
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 3 χρόνια ξέρει κανείς τι τιμές παίζουν για το car net;
Όσο για σύνδεση μέσω κινητού θα πρέπει το κινητό να έχει σύνδεση με δεδομένα και να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του να γίνει προσωπικό hotspot. Έτσι θα έχεις σύνδεση και εκτός του σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει νοημα να πληρωνεις συνδρομες οταν ενα κινητο συνδεοντας το στο ηχοσυστημα εχει πολλες λειτουργιες. Τωρα αν ειναι φτηνη η συνδρομη το σκεφτεσαι. Πιστευω στο τελος θα ειναι δωρεαν λογω ανταγωνισμου

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.
Πολύ όμορφη αίσθηση οδήγησης. Αθόρυβο, άνετο. Σε γκρι ανοιχτό το πήρα. Ο κινητήρας του είναι πολύ καλός και πολύ δυνατός. "Περπατάει" με άνεση...

Στο σαλόνι τι χρωμα επέλεξες; Εγώ είμαι τρομερά προβληματισμένος τι να επιλέξω. Μου αρέσει το μπεζ το οποίο θεωρώ ότι κάνει το εσωτερικών να δείχνει πιο ευρύχωρο. Επίσης η διχρωμία των πλαστικών εμένα τουλάχιστον μου χτυπάει πιο όμορφα στο μάτι.
Από την άλλη έρχεται το θέμα αντοχή στο χρόνο και ποσό περισσότερο βρόμικο θα φαίνεται το μπεζ σε σχέση με το σκούρο. Πείτε παιδιά απόψεις
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το πηρα διχρωμια μεσα... στην exclusive εκδοση  microfleece ArtVelours ... δεν λερωνει και καθαριζει πολυ ευκολα. δεν το περιμενα πιστευα οτι εκανα βλακεια... στην advance βγαινει αλιως... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.