Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Γειά σας.Πρώτο ποστ μου. Εν αναμονή του Tiguan 2.0 TDi 4motion DSG στην έκδοση advance+ με πακέτο off road. Παράδοση αρχές Σεπτμβρίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Πρώτο ποστ μου. Εν αναμονή του Tiguan 2.0 TDi 4motion DSG στην έκδοση advance+ με πακέτο off road. Παράδοση αρχές Σεπτμβρίου.



Καλησπέρα ενδιαφέρομαι κ γω για την ίδια έκδοση
Έχει τόσο μεγάλη αναμονή?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , elgian said:

 

 


Καλησπέρα ενδιαφέρομαι κ γω για την ίδια έκδοση
Έχει τόσο μεγάλη αναμονή?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

Ναι , 4 μήνες μου είπαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από μένα
Πριν 1 μήνα αγόρασα το νέο Tiguan 1.4 150 ίππους αυτόματο από την karenta στην Πειραιώς μεταχειρισμένο 6/2016. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο. Η μόνη παρατήρηση που θα έκανα είναι η σκληρή ανάρτηση του, και έχοντας πρόβλημα με την μέση μου με ζορίζει ειδικά σε κακό οδόστρωμα. Έχει κανείς καμία ιδέα για το θέμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Ilias Avgeris said:

Καλησπέρα σας και από μένα
Πριν 1 μήνα αγόρασα το νέο Tiguan 1.4 150 ίππους αυτόματο από την karenta στην Πειραιώς μεταχειρισμένο 6/2016. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο. Η μόνη παρατήρηση που θα έκανα είναι η σκληρή ανάρτηση του, και έχοντας πρόβλημα με την μέση μου με ζορίζει ειδικά σε κακό οδόστρωμα. Έχει κανείς καμία ιδέα για το θέμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλλον κάτι άλλο θα είναι γιατί είναι από τα πιο άνετα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει. Η ανάρτηση έχει κουράσει λίγο τη μέση μου σε κλειστό στροφιλίκι που το ζόριζα όμως. Αν πήγαινα κανονικά θα ήταν μια χαρά.

έλεγξε πρώτα ελαστικά πιέσεις κτλ και μετά μήπως υπήρχε κανένα πρόβλημα στην ανάρτηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω νομίζω οτι είναι παραφουσκωμένα τα ελαστικά σου . Αλήθεια τι πιέσεις βάζετε; 

Τις πιέσεις θα τις βρεις γραμμένες στο αυτοκόλλητο στην πόρτα του οδηγού


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα σε τοπικό κατάστημα για μεμβράνες (Llummar). Από 230€ μου τις αφήνει 180€. Δεύτερο επίπεδο σκοτεινότητας


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις παρατηρήσεις σας, έχω κατεβάσει τις πιέσεις στο ελάχιστο επιτρεπόμενο όριο που αναφέρεται στην πόρτα, αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι δραματικα στην ανάρτηση, νομίζω όμως ότι έτσι είναι ρυθμισμένη από το εργοστάσιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις παρατηρήσεις σας, έχω κατεβάσει τις πιέσεις στο ελάχιστο επιτρεπόμενο όριο που αναφέρεται στην πόρτα, αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι δραματικα στην ανάρτηση, νομίζω όμως ότι έτσι είναι ρυθμισμένη από το εργοστάσιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εμένα σκληρή μου φαίνεται η ανάρτηση! Το Megane μου αν και 13 ετών, πιο μαλακή ανάρτηση έχει


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Dimitroulis said:


Τις πιέσεις θα τις βρεις γραμμένες στο αυτοκόλλητο στην πόρτα του οδηγού


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γράφει στη πόρτα του οδηγού τις πιέσεις των μελών του vw club ? :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα λασπωτήρες made in china με 32€. Αναμένω σε ένα μήνα και θα γράψω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα λασπωτήρες made in china με 32€. Αναμένω σε ένα μήνα και θα γράψω εντυπώσεις

Τους πήρα κι εγώ. Τους τοποθέτησα πριν 10 μέρες! Δεν εφαρμόζουν 100%


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Προχθές θα κοπανούσα με την όπισθεν ένα φωτιστικό κήπου που έχουμε στο εξοχικό και με σταμάτησε στο εκατοστό ! Φοβερό σύστημα 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , Dimitroulis said:


Τους πήρα κι εγώ. Τους τοποθέτησα πριν 10 μέρες! Δεν εφαρμόζουν 100%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φαίνονται πολύ άσχημα? Έχεις καμία φωτογραφία? Δοκίμασες αν κάνουν δουλειά σε βροχή?

Δεν έχω άλλες ερωτήσεις!!!8P

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Nrgakos3 said:

Προχθές θα κοπανούσα με την όπισθεν ένα φωτιστικό κήπου που έχουμε στο εξοχικό και με σταμάτησε στο εκατοστό ! Φοβερό σύστημα 

Όντως πολύ καλό σύστημα που σε προστατεύει από χαζούς τσαμπουκάδες και γρατζουνιές που μπορεί να αποκτήσεις στο παρκάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Χθες έβαλα πετρέλαιο σε πρατήριο shell στη Δράμα. Σε ερώτησή μου αν έχει adblue, μου είπε πως έχει σε μια μεγάλη δεξαμενή και το πουλάει 0,70€ το λίτρο. Του είπα για τα 10λιτρα που κυκλοφορούν στα πρατήρια shell και μου είπε πως ήταν ασύμφορα γι'αυτόν και τους πελάτες. Κυρίως φορτηγά λέει έβαζαν. Τον ρώτησα για το ISO και μου είπε πως μπορεί να κοιτάξει και να μου πει. Επίσης, κάποιες αντιπροσωπείες από αυτόν αγοράζουν. Τα σχόλια δικά σας!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω παραγγείλει ένα tiguan  1.6 diesel στην έκδοση advance σε χρώμα λευκό  και για να μην περιμένω την παράδοση του πολυ επέλεξα από αυτά που είχαν είδη περάσει τελωνείο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προσθέσω extra όπως τις ζαντες 18 που ήθελα και τα φανάρια led. Πείτε καμμία ιδέα για τις ζαντες αν μπορω να τις παραγγείλω μετά και πόσο θα κοστίσουν αν ξέρετε η Kingston?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

αυριο παω να κλεισω την παραγγελια μου Tiguan 1.6 TDI λευκο απλο, led φωτα, rline εξωτερικο, εκδοση advance plus. Το αμαξι βγαινει 32.000 και η αληθεια ειναι οτι τσιγουνευομαι τον συναγερμο.....αλλα μου λενε φιλοι οτι αφου εχεις ασφαλεια δεν χρειαζεται κτλ..... τι γνωμη εχετε εσεις γιατι θελει ακομα κανα 300-400αρι

Επιπλεον που μπορω να δω αναλυτικα τι επιλογες εξοπλισμου εχω? π.χ. θελω τον εσωτερικο φωτισμο στις πορτες, μπορω να τον βαλω??

ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , mafiozos29 said:

Γεια χαρα σε ολους,

αυριο παω να κλεισω την παραγγελια μου Tiguan 1.6 TDI λευκο απλο, led φωτα, rline εξωτερικο, εκδοση advance plus. Το αμαξι βγαινει 32.000 και η αληθεια ειναι οτι τσιγουνευομαι τον συναγερμο.....αλλα μου λενε φιλοι οτι αφου εχεις ασφαλεια δεν χρειαζεται κτλ..... τι γνωμη εχετε εσεις γιατι θελει ακομα κανα 300-400αρι

Επιπλεον που μπορω να δω αναλυτικα τι επιλογες εξοπλισμου εχω? π.χ. θελω τον εσωτερικο φωτισμο στις πορτες, μπορω να τον βαλω??

ευχαριστώ!

Με το καλό να το κλείσεις..Μία ερώτηση που έχω είναι αν είσαι σίγουρος πως μπορείς να προσθέσεις το πακέτο r-line? Γιατί σε ερώτησή μου προ μηνός μου είχαν πει ότι προς το παρόν δεν γίνεται για το 1.6 diesel..

Link to comment
Share on other sites

εχω την προσφορα στα χερια μου....συνεπως γινετε. απλα ειναι advance + η εκδοση.

ξερεις ποσο κανει ο εσωτερικος ambient lightning?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.