Jump to content
DarthVader

Τί ελαστικά φοράμε?Εντυπώσεις!προτάσεις!

Recommended Posts

Continental Contact οπως ήρθε από το εργοστάσιο. Καλά είναι, με καλά κρατήματα και στο στεγνό και στη βροχή με ζάντες 185 60 14.

Μπορεί να μου πει καποιος γιατι τα Polo τα φέρνουν με διαφορετικά λαστιχα (μαρκα) και δεν έχουν μια συγκεκριμένη για όλα το μοντέλα. Μιλαω μόνο για τα Polo γιατί αυτά έχω μόνο παρατηρήσει.

Παραδειγμα χθες στην παραλία είδα Polo 16V Sportline με λαστιχα Khumo, δεν ξέρω αν το γράφω και καλά :D.

Είναι καλά αυτά;

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

Παραδειγμα χθες στην παραλία είδα Polo 16V Sportline με λαστιχα Khumo, δεν ξέρω αν το γράφω και καλά :D.

Είναι καλά αυτά;

Κι εγω Khumo ειχα στο polo και τα λαστιχα ηταν ψιλοτραγικα!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
ναι σε 205 πάει Κατερίνα,μήπως είναι too much το 40 αρι προφίλ για ελληνικούς δρόμους, ας μας πουν καλύτερα οι ιδιοκτήτες μιας και εχω 55αρι προφίλ.

Γαμάτο είναι το 40άρι, να δεις και πώς στρίβει...

αυριο φοραω τα νεοαφηχθησα λαστιχα μου toyo proxy t1-r θα στειλω να σας πω

Νεοαφηχθέντα αγράμματε!

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε dunlop sp-sport maxx και τα μυαλα στα καγκελα.......

οι στροφες ευθειες και τα στα νερα ολα μοιαζουν στεγνα........ :D:D:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

40άρι λες Sto ε? κάτι θα ξέρεις.........

dunlop δεν ξαναβάζω όμως ποτέ, τα πρώτα μου λάστιχα και πολύ κακές εντυπώσεις..... thumbsdown.gifthumbsdown.gif αααα και κατι ακόμα είδα στο praktiker το michelin exalto 2 με τιμούλα 74 το ένα αλλά με διάσταση 150/50/15..... τι λέτε για αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
40άρι λες Sto ε? κάτι θα ξέρεις.........

dunlop δεν ξαναβάζω όμως ποτέ, τα πρώτα μου λάστιχα και πολύ κακές εντυπώσεις..... thumbsdown.gifthumbsdown.gif αααα και κατι ακόμα είδα στο praktiker το michelin exalto 2 με τιμούλα 74 το ένα αλλά με διάσταση 150/50/15..... τι λέτε για αυτό??

150/50/15 αποκλείεται να είναι.. Δε βγαίνει σε τέτοιες διαστάσεις.

Γιατί να πάρεις κάτι πιο λεπτό από 195/50/15; Έχεις και GTi...

Edited by CLSFox
Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Βασικά 16άρια θέλω απλά μου έκανε εντύπωση η τιμή.... προφανώς αλλάζει επειδή είναι 50άρια.

Το 150/50 που έγραψες πάντως δεν υπάρχει γενικώς.

Αλλάζει αρκετά η τιμή με τις διαστάσεις.

Ας πούμε τα 225/45/17 είναι τσιμπημένα. Τα 205/45/17 δεν είναι.

Edited by CLSFox
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

λοιπον τα proxes t1'r einai απιστευτο λαστιχο δρομο στα πρωτα 100 χιλ που εχω κανει το λαστιχο εχει απιστευτο κρατημα το συστηνω ανεπυφυλαακτα

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σαγιαν...Τι τρελη ακρη μου βρηκες για σλικαδουες...Thanks man...Εχτες εφαγαν τρελο λιωσιμο σε κατι διαδρομες με στροφες...τα ευχαριστηθηκα παλι...

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club Χρησταρα. ^_^ Τωρα αν δεις οτι σε χαλανε στην πορεια, αλλαξε τις ρυθμισεις......proxy ^_^;)tongue.gif

Doctor ξεκινησαν να φευγουν κομματια ή ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα πριν φυγω για διακοπες τα YOKOHAMA S-Drive 195/45/R15.

Και εχς μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος. Καταρχας δεν βγαζουν ουτε κιχ οταν ζοριζονται. Και σε στροφες που επρεπε να ειχε φυγει το αμαξι με υπερασπιστηκαν και με κρατησαν. Τα προτεινω ανεπιφυλακτα. Αν και ειναι τσιμπιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.