Jump to content
Alexandros Xatzakos

Αγορά Yeti

Recommended Posts

Γεια σας, κοιτάζω να αγοράσω αυτοκίνητο διότι η οικογένεια μεγάλωσε και είμαι ανάμεσα σε Yeti και nissan Qashgai ,το θέμα μου είναι ότι έχω βρει ένα Nissan από φίλο μου που έχει μάντρα είναι εισαγωγής από Ισπανία με 150000 χλμ βενζίνη 16αρι και έχει τέλη 280 ευρώ,το yeti το βρήκα 18αρι είναι το greenline και λέει έχει χαμηλά τέλη.Δεν έχω θέμα με την κατανάλωση βενζίνης απλά το nissan είναι βαρύ ενώ το Yeti φαντάζομαι έχει καλύτερα ανοίγματα σε προσπεράσεις,να προσθέσω ότι λόγω εργασίας στο χωριό μπαίνω και σε χώμα και θέλω να έχω και χώρους.Τι πρέπει να προσέξω στο Yeti πριν την αγορά του? Επίσης το Skoda το έχει μία γυναίκα που όπως μου είπε δεν τρέχει και όντως είναι πολύ καλά συντηρημένο εκ πρώτης όψεως το αμάξι, έχει γύρω στις 160000 χλμ το Yeti,σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

στην θέση σου θα απέφευγα αγορά από μάντρα και εισαγωγής. Το ξέρω οτι είναι φίλος σου όπως λές αλλά και όλα καλά να είναι με το αμάξι σαν εισαγωγής αυτόματα χάνει κάποια εμπορική αξία. Μπορείς να είσαι σίγουρος για τα χιλιόμετρα? Στο δίνει να το πας για έλεγχο σε αντιπροσωπεία για να δείς αν έχει ηλεκτρονικό αρχείο και να ματσάρει με αυτό που διπνει αυτός και τέλος σε φαναρτζή?

Το ίδιο ισχύει και για την τύπισσα με το Yeti. 

Όταν μιλάμε για τόσο πολλά χιλιόμετρα σε ένα αμάξι πλέον εσύ και οι έλεγχοι που θα κάνεις θα διασφαλίσουν μικρότερες πιθανότητα βλαβών. 

Τέλος αν θες χώρους nissan, αν θες πιο πολλά γκάζια skoda......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στην θέση σου θα απέφευγα αγορά από μάντρα και εισαγωγής. Το ξέρω οτι είναι φίλος σου όπως λές αλλά και όλα καλά να είναι με το αμάξι σαν εισαγωγής αυτόματα χάνει κάποια εμπορική αξία. Μπορείς να είσαι σίγουρος για τα χιλιόμετρα? Στο δίνει να το πας για έλεγχο σε αντιπροσωπεία για να δείς αν έχει ηλεκτρονικό αρχείο και να ματσάρει με αυτό που διπνει αυτός και τέλος σε φαναρτζή?
Το ίδιο ισχύει και για την τύπισσα με το Yeti. 
Όταν μιλάμε για τόσο πολλά χιλιόμετρα σε ένα αμάξι πλέον εσύ και οι έλεγχοι που θα κάνεις θα διασφαλίσουν μικρότερες πιθανότητα βλαβών. 
Τέλος αν θες χώρους nissan, αν θες πιο πολλά γκάζια skoda......
Το , Nissan έχει περισσότερο χώρο από το Yeti?εγώ νόμιζα το αντίθετο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.