Jump to content
Γιαννης Γερασίμου

Πρόβλημα στο συστημα διεύθυνσης

Recommended Posts

Καλησπερα σας, είμαι κάτοχος ενός Tiguan μοντέλο 2021. Μόλις συμπλήρωσα τα πρώτα 10χιλιαδες χιλιόμετρα και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κατά την στροφή του τιμονιού μου αριστερά σταματημένος, προς το τέλος της στροφής ακούγεται ένα θόρυβος στο τιμόνι. Εννοείται επισκέφτηκα την αντιπροσωπεία αφού είμαι ακόμα εντός εγγύησης, διαπιστώθηκε το θέμα και άφησα το αυτοκίνητο για επισκευή. Μετά από 4 μέρες και αφού αλλαχτήκαν βάσεις αμορτισέρ, μπάρες ζαμφορ και δεν ξέρω τι άλλο μου είπαν ότι ο θόρυβος συνεχίζει και δεν μπορούν να βρουν από που. Προς έκπληξη μου έστειλαν μια επιστολή από τα κεντρικά όπου ενώ παραδέχονται τον θόρυβο μου λένε να το αφήσω ως έχει και δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας. Να διευκρίνισω ότι μου είπαν ότι παρατήρησαν και σε αλλά αυτοκίνητα το ίδιο θέμα αλλά οι ιδιοκτήτες τους δεν το αντιλήφθηκαν ακόμα. Έχει κάποιος παρόμοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Τι παρομοιο θεμα?? αυτα που λες ειναι η απολυτη ξεφτιλα! Καινουργιο αμαξι, αντιπροσωπεια και στελνει επιστολες "δεν ξερουμε τι χτυπαει αλλα μην σε νοιαζει??"

Πηγαινε σε κανενα ειδικευμενο συνεργειο εξω. Μπορει και να το βρεις και να τους ξεστραβώσεις.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του συνεργείου ήταν ότι αρχικά εκτελούν εντολές από κεντρικά και αφου λένε να μην κάνουν τίποτα άλλο δεν μπορούν να αλλάξουν κάτι περαιτέρω, έπειτα η εξοργιστική απάντηση ότι ίσως κάποια μοντέλα να κάνουν τέτοιο θόρυβο χωρίς να ξέρουν τι είναι ακόμα και ισως να βγει μια τεχνική οδηγία στο μέλλον. Φοβάμαι να πάω σε άλλο συνεργείο μην πουν ότι κάποιος έβαλε χέρι και με βγάλουν από την εγγύηση 

Link to comment
Share on other sites

Να τούς πιέσεις φίλε μου.

 

Γιατί αν είναι πρόβλημα με κολόνα τιμονιού η κρεμαργιρα τότε τι κάνουμε πες τους...

 

Μήπως ξέρουν τι είναι και  κάνουνε την πάπια

 

Πήγαινε και σε ένα συνεργείο άλλο δεν ξέρεις καμιά φορά...

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Γιαννης Γερασίμου said:

Η απάντηση του συνεργείου ήταν ότι αρχικά εκτελούν εντολές από κεντρικά και αφου λένε να μην κάνουν τίποτα άλλο δεν μπορούν να αλλάξουν κάτι περαιτέρω, έπειτα η εξοργιστική απάντηση ότι ίσως κάποια μοντέλα να κάνουν τέτοιο θόρυβο χωρίς να ξέρουν τι είναι ακόμα και ισως να βγει μια τεχνική οδηγία στο μέλλον. Φοβάμαι να πάω σε άλλο συνεργείο μην πουν ότι κάποιος έβαλε χέρι και με βγάλουν από την εγγύηση 

 

ε ναι... μην πας και το ψαξει κανεις αλλος... θα βγεις απο την εγγυηση! τρομερη εγγυηση! αστο να βροντάει!

Να πας , και οταν βρεις τι ειναι να τους ξεκολιασεις κιολας! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.