Jump to content
DIM PLAK

Passat 2000 ενδεικτικές λυχνίες

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Εχω passat μοντ.2000 1.8 variant με 300.000χμ

Τον Ιουνιο μου παρουσιασε το παρακατω προβλημα 2 φορες. Σβηνω την μηχανη, βγαζω το κλειδι απ το διακοπτη και αναβουν ολες οι ενδεικτικες λυχνιες στο ταμπλω. Μενουν για 3-4 δευτ και μετα σβηνουν. Μενουν αναμενες μπαταρια, χειροφρενο και immo ή epc. Οι ηλεκτρολογοι μου λενε οτι η βλαβη δεν καταγραφεται γιατι το αυτοκινητο ειναι παλιο και να το αφησω να χειροτερεψει για να καταλαβουν τι προβλημα υπαρχει. Εχετε καμμια γνωμη ; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , DIM PLAK said:

Καλησπέρα σε όλους. Εχω passat μοντ.2000 1.8 variant με 300.000χμ

Τον Ιουνιο μου παρουσιασε το παρακατω προβλημα 2 φορες. Σβηνω την μηχανη, βγαζω το κλειδι απ το διακοπτη και αναβουν ολες οι ενδεικτικες λυχνιες στο ταμπλω. Μενουν για 3-4 δευτ και μετα σβηνουν. Μενουν αναμενες μπαταρια, χειροφρενο και immo ή epc. Οι ηλεκτρολογοι μου λενε οτι η βλαβη δεν καταγραφεται γιατι το αυτοκινητο ειναι παλιο και να το αφησω να χειροτερεψει για να καταλαβουν τι προβλημα υπαρχει. Εχετε καμμια γνωμη ; Ευχαριστω πολυ.

Πέρνει μπροστά κανονικά !? Δοκίμασε με το δεύτερο κλειδί τι κάνει και με φρέσκιες μπαταρίες στα κλειδιά  … Επισης δεν διευκρινίζεις αν μένουν ανοιχτές όταν βάζεις μπροστά. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , xristos/red tornado said:

Πέρνει μπροστά κανονικά !? Δοκίμασε με το δεύτερο κλειδί τι κάνει και με φρέσκιες μπαταρίες στα κλειδιά  … Επισης δεν διευκρινίζεις αν μένουν ανοιχτές όταν βάζεις μπροστά. 

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. Ναι, περνει κανονικα μπροστα και μαλιστα αυτο κανω για να να σβησω τις 3 λυχνιες που μενουν αναμενες. Το προβλημα δεν ειναι οτι μενουν αναμενες οταν περνει μπρος. Ειναι οτι αναβουν οταν σβησω το αυτοκινητο και βγαλω το κλειδι απ το διακοπτη. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετος με τα ηλεκτρικά θα προτείνω να πας σε ηλεκτρολόγο να ελέγξει τον διακόπτη. 

Μίας και αναφέρεις ότι αφού αφαιρέσεις το κλειδί τα όργανα είναι φωτισμένα κάτι που σημαίνει ότι συνεχίζει να πηγαίνει ρεύμα στα όργανα  και μετά την αφαίρεση του κλειδιού. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , tsikis007 said:

Αν και άσχετος με τα ηλεκτρικά θα προτείνω να πας σε ηλεκτρολόγο να ελέγξει τον διακόπτη. 

Μίας και αναφέρεις ότι αφού αφαιρέσεις το κλειδί τα όργανα είναι φωτισμένα κάτι που σημαίνει ότι συνεχίζει να πηγαίνει ρεύμα στα όργανα  και μετά την αφαίρεση του κλειδιού. 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το πηγα στη Θεσ/νικη, σε κορυφαιο για vw audi κλπ και μαλιστα συστημενος απο φιλο. Η απαντηση ηταν "δεν καταγραφει προβλημα, μπορει να ειναι απο οτιδηποτε, θα ηθελα να το κανει αυτο μπροστα μου (!!!) , αστο να χειροτερεψει και να δουμε".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.