Jump to content
Panoss2002

Βελτίωση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο μοτερ polo 6n1 1.4 16v, μετατροπή από 1.000 aer και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Σε safe πλαίσια, ποιες θα ήταν οι κατάλληλες αναβαθμίσεις ώστε να φτάσει σε έναν ικανοποιητικό αριθμό αλόγων, ξέρω ότι το συγκεκριμένο μοτερ πάει το πολύ μέχρι 130 αλογα. Να τονίσω ότι είναι επισκευασμένο από ελατήρια κλπα και επίσης πλανισμα 3 δέκατα, πρόσφατα μάλιστα έβαλα 200αρη καταλύτη αγωνιστικό με 50 φ εξάτμιση, το φιλαράκι είναι πρόσφατο μέχρι να μπει κανονική εισαγωγή.

περιμενω συμβουλές ευχαριστώ!

IMG_3343.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2023 at 6:19 PM, Panoss2002 said:

Καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο μοτερ polo 6n1 1.4 16v, μετατροπή από 1.000 aer και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Σε safe πλαίσια, ποιες θα ήταν οι κατάλληλες αναβαθμίσεις ώστε να φτάσει σε έναν ικανοποιητικό αριθμό αλόγων, ξέρω ότι το συγκεκριμένο μοτερ πάει το πολύ μέχρι 130 αλογα. Να τονίσω ότι είναι επισκευασμένο από ελατήρια κλπα και επίσης πλανισμα 3 δέκατα, πρόσφατα μάλιστα έβαλα 200αρη καταλύτη αγωνιστικό με 50 φ εξάτμιση, το φιλαράκι είναι πρόσφατο μέχρι να μπει κανονική εισαγωγή.

περιμενω συμβουλές ευχαριστώ!

IMG_3343.jpeg

 

Καλώς τον! Δικός μου είσαι εσύ, Polάρα 6Ν και τα μυαλά στα κάγκελα! 

 

Καταρχήν ελπίζω να έχεις βάλει σωστά φρένα και αναρτήσεις.

Φρένα μπορείς να παίξεις με 288mm δίσκους μπροστά και δαγκάνες από Corrado, πίσω άξονα από MK3 Gti και βάζεις δίσκους / δαγκάνες. :-)

 

Μετά για το μοτέρ ανάλογα στα χρήματα που θες να ρίξεις, μπορείς να υπερκυβίσεις στα 1600 (ή να αγοράσεις κορμό από 1.6 8v και να το παντρέψεις), αγριεμμένους εκκεντροφόρους, μεγαλύτερη εισαγωγή και πρόγραμμα.

 

Αν θες να πας για πολλά περισσότερα άλογα και σε παίρνει οικονομικά... δες εδώ: 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.