Jump to content
Guest DUKE

Τακάκια για Golf Iv

Recommended Posts

Ti tha proteinate gia anaba8mish se takakia.

An mporeite anaferete marka, montelo timh kai prosonta meionekthmata.

Exete dokimasei kati allo?

Ta ergostasiaka exw thn entypwsh oti einai galfer

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα Ferodo DS2500.

Σκληρο,αγωνιστικο τακακι,πολυ καλο στην αποδοση.

Εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Βεβαια δεν ξερω αν λογω βαρους θα στο ζεσταινει γρηγορα.

Αλλα εχει και πιο μαλακη σειρα,νομιζω η DS2000 η οποια ειναι και αυτη καλη.

Link to comment
Share on other sites

Duke κι εγω οπου να 'ναι θα βαλω τακακια μιας και θα αλλαξω δισκοπλακες.

Για τα θηρια μας δε πιστευω οτι αξιζουν τα "πολυδιαφημισμενα" τακακια.

Εγω θα σου ελεγα μεταξυ Textar, ATE και Galfer. Εγω μαλλον προς τα Textar θα παω, αφου πρωτα διαλεξω τι δισκους θα βαλω :)

ΥΓ. Prices: Galfer ~40, Textar ~50, χοντρικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

τα ferodo τρωνε δισκους. αν βαλεις φεροδο βαλε οταν βαλεις και αλλους δισκους. κατα προτιμηση brembo.

ολα αυτα αν θεωρεις οτι φρεναρεις παρατεταμενα....σε καμμια καταβαση ας πουμε την οποια την κατεβαινεις με τις παντες.

για μερικα δυνατα φρεναρισματα μια χαρα ειναι και τα μαμα με καλα υγρα και μεταλλικα σωληνακια. αυτο βεβαια πιστευω εγω. αλλοι θεωρουν οτι δεν εχουνφρενα.

τωρα αν εχεις ανεβασει πολυ ιπποδυναμη τοτε θα πρεπει να βαλεις και δισκους. οσο για την αλλαγη στις δαγκανες αυτες θελουν αλογακια.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα ελέγξω κι εγώ πάλι τα δικά μου. ΠΑΛΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΦΑΓΑ ΤΑ ΠΙΣΩ! ΦΤΟΥΥΥΥΥΥ. 2η φορά. Τώρα πάμε για δίσκους ? Απ'ότι βλέπω έχουν ... Τι να βάλω ? Αφφφ. Ολο που πάω να φτιαξω τισ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ τις ποδιές κάτι με βρίσκει . Και την άλλη φορα με τα φρένα δεν έβαψα τις ποδιές ! Αγγγγκκκκρρρρ. Τελείωσε. Θα τα βγάλω και θα βάλω να πετάει μια άγκυρα πίσω να ηρεμήσει το κεφάλι μου tongue.gif

Πως τα καταφέρνω και τα τρώω πρίν απο τα μπροστά ... Είμαι και λίγο άγαρμπος οδηγός ... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εγώ έβαλα της ΑΤΕ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Ούτε σφυρίγματα ούτε τίποτα!

Αρχικά είχαμε βάλει με τον Pit της Galfer αλλά επειδή είναι αγωνιστικά, σφύριζαν πάρα πολύ στα μικρά φρεναρίσματα (πχ σταμάτημα σε φανάρι). Οπότε έβαλα της ΑΤΕ και ησύχασα!

Μου έμειναν και της Galfer για πίστα.... icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι δισκοι ειναι value for money.Εχουν πολυ καλη αποδοση και χαμηλη τιμη.

Οσο για τα τακακια κοιτα τα tarox ή τα ferodo.

Θα αλλαξεις και σωληνακια υγρα κτλ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκαν και τα φρενα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

μπρος πισω δισκοι zimmerman και τακακια pagid! πρωτες εντυπωσεις?σιγουρα δεν σφυριζουν... οσο για αποτελεσμα?δεν ξερω ακομα τα στρωνω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με σχεδόν 3 κατοστάρικα άλαξα μπρός πίσω δίσκους zimmerman και με τα αυθεντικά τακάκια αλλά με καρμπονιζέ γώμα (πάρρααα πολυ μαλακά) και δεν έχουν σφύργιμα.

Jet τιμή για μπρός πίσω δίσκυος και τακάκια αυτού του επιπέδου.

Αμα θέλετε να σας δώσω τηλ πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω zimmerman δισκους με τακακια ΑΤΕ. τι λετε?τα χει δοκιμασει κανεις?

Χρονη πριν ενα μηνα περιπου εβαλα Zimmermann δισκους εμπρος και τακακια ΑΤΕ μπρος - πισω (ολα μαζι γυρω στα ¤190 βγηκαν).

Ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, τα τακακια δε σφυριζουν και δισκοι κανουν καλη δουλεια!!!

Νομιζω οτι καλυτερο και οικονομικοτερο για τα Golfakia μας :blink:

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις μετα το στρωσιμο... τελειες :blink: ΔΕΝ σφυριζουν ΔΕΝ βγαζουν μαυριλα τα τακακια.εχω κανει 550km και οι ζαντες εκτος απο σκονη δεν εχουν τπτ αλλο!πολυ καλυτερα απο τα μαμα galfer Μπροστα και textar πισω.σε ενα "τσαρουχωμα" που εκανα στα 100 το αυτ/το σταματησε σε χρονο de te. ο μιλιξ που ηταν συνοδηγος κοντεψε να πεσει πανω στο ταμπλο :o

και ολα αυτα στην τιμη τως 230€ τοποθετημενα! -_-

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

Σημερα άλλαξα τακακια μπροστά μονο και εβαλα κι εγω τα Pagid. Μoλις τα στρώσω θα έρθεις Χρονη να σε παω μια βόλτα? new_killother.giffire.gif

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.