Jump to content
LADILAS

Bαψιμο μαυρων πλαστικών!

Recommended Posts

Μετα απο ένα "φίλημα" δημιουργήθηκε μια λακούβα στον προφυλακτήρα του polo.Τωρα καποια στιγμή που θα το βαλω για φτιάξιμο σκέφτομαι πολύ σοβαρα να βάψω και τα μαυρα πλαστικά που είναι τωρα αβαφα,ετσι για να κανουμε κανα update στο πολάκι που το αφήσαμε παραπονεμένο(Ηδη μπήκε νεο alpine :thumbsup: Mp3 αφου μας κλέψανε το προηγούμενο+ηχεία στην εταζιέρα).Βαφονται ετσι απλά? Περνανε απο πάνω καποιο αστάρι?Υπάρχει καποιος που τα έφαψε και το χει αρκετο καιρό ετσι χωρις να ξεφλουδιστεί?(είναι το πρώτο πραγμα που δεν θέλω να γίνει)...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε LADILAS εγώ τα έχω βάψει εδώ και 5 μήνες στο Δήμο (Autopainter) και μέχρι τώρα δεν έχω αντμετωπίσει κανένα πρόβλημα (ξεφλούδισμα, σκάσιμο κτλ.).

Η διαδικασία που γίνεται για να γίνουν λεία είναι οι εξής:

Το περνάει δύο χέρια με γεμιστικό αστάρι για να γεμίσουν οι πόροι, και όταν στεγνώσει το τρίβει έτσι ώστε να γίνει λεία η επιφάνεια.(όλα αυτά σε περίπτωση που έχεις το σαγρέ υλικό). Στη συνέχεια το περνάει με πλαστικοποιητή για να πιάσει το χρώμα και ακολουθούν 2 χεράκια βάψιμο.

Δες και τα δικά μου να δεις πως έγιναν

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330&st=40

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου πολύ ωραία ειναι...Εχεις βαψει και το κατω μέρος του πίσω προφυλακτήρα? (και τα δικά μου σαγρε είναι)..Πόσο σου στοίχισε η όλη επιχείρηση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω μέσα στην VW ήδη βαμμένα και σου δίνουν και εγγύηση! Ειδικά τώρα που άλλαξε το μοντέλο έχουν πέσει οι τιμές των ανταλλακτικών! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω μέσα στην VW ήδη βαμμένα και σου δίνουν και εγγύηση! Ειδικά τώρα που άλλαξε το μοντέλο έχουν πέσει οι τιμές των ανταλλακτικών! :D

Και αυτό ειναι μια λύση σίγουρα...Το θέμα είναι πόσο θα στοιχίσουν και τι θα κανουμε τα άλλα!

Μολις εχεις ενημέρωση ή τα βαλλεις ενημερωσε μας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου πολύ ωραία ειναι...Εχεις βαψει και το κατω μέρος του πίσω προφυλακτήρα? (και τα δικά μου σαγρε είναι)..Πόσο σου στοίχισε η όλη επιχείρηση?

Το βάψιμο των μαύρων πλαστικών μου στοίχισε 180¤.

Έχω βαψει το κάτω μερος και του πίσω και του μπροστινού προφυλακτήρα.(60¤ το καθένα).

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Το βάψιμο των μαύρων πλαστικών μου στοίχισε 180¤.

Έχω βαψει το κάτω μερος και του πίσω και του μπροστινού προφυλακτήρα.(60¤ το καθένα).

Nikolakis για πες που γιατί είμαι έτοιμος να τα βάψω και εγώ!!! και μου ζητάνε 180€ για μονο το κάτω μερος και του πίσω και του μπροστινού προφυλακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Εμένα πάντως για το πλαστικό του μπροστινού προφυλακτίρα που μόλις έβαψα μου πήραν 30 ευρώπουλα και έγινε τζάμι!!! tongue.gif GO FOR IT!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.