Jump to content
*Nemesis*

προβλημα με K-jetronik για Golf Mk2 Gti 1.8 8v

Recommended Posts

Γεια χαρα! εχω παρει εδω και κανα 2μηνο ενα golfακι 2 gti και εχει ενα προβλημα με το k-jetronik.το μοτερακι κατα τα αλλα ειναι αψογο.ειναι αμαρτια να το πεταξω και να βαλω κατι αλλο,υπαρχει καμια λυση?ξερει καποιος εαν επισκευαζετε?εχει καποιος καμια ''ακρη''για κανενα μεταχειρισμενο?εχω σαλταρει ρε παιδια...help!...ειναι και πανακριβο το ριμαδι..ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! εχω παρει εδω και κανα 2μηνο ενα golfακι 2 gti και εχει ενα προβλημα με το k-jetronik.το μοτερακι κατα τα αλλα ειναι αψογο.ειναι αμαρτια να το πεταξω και να βαλω κατι αλλο,υπαρχει καμια λυση?ξερει καποιος εαν επισκευαζετε?εχει καποιος καμια ''ακρη''για κανενα μεταχειρισμενο?εχω σαλταρει ρε παιδια...help!...ειναι και πανακριβο το ριμαδι..ευχαριστω εκ των προτερων!

filaraki me ton pneymona exeis pbm?steile moy ton kwdiko toy mhpws soy vrw kanena metax.

petros xarhka. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Πες πρώτα τί πρόβλημα παίζει, και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Πες πρώτα τί πρόβλημα παίζει, και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε!!

στις χαμηλες στοφες δουλευει σαν 3κυλινδρο και οταν ανεβουν στρωνει.ειναι εκνευριστικο...ιδιως οταν πας σημειωτον...γκρρρρρρρρρρρρ! :D το θεμα ειναι πως δε μπορω να βαλω ενα μοτερακι απο 1.6 16v απο κανενα golf III διοτι δε μπορω να το δηλωσω...οποτε πρεπει να επισκευασω η να αλλαξω το k-jetronik

filaraki me ton pneymona exeis pbm?steile moy ton kwdiko toy mhpws soy vrw kanena metax.

petros xarhka. :thumbsup:

φιλε πετρο και εγω χαρηκα! θα σου πω το πρωι! ναι με τον πνευμονα :D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι φταίει το jetronic??

Μήπως είναι ρεύματα??

Link to comment
Share on other sites

*Nemesis* said:
στις χαμηλες στοφες δουλευει σαν 3κυλινδρο και οταν ανεβουν στρωνει.ειναι εκνευριστικο...ιδιως οταν πας σημειωτον...γκρρρρρρρρρρρρ!

to pio pithano ine na soy exoun piraksi ti bidoyla poy ine piso apo ton tetrakefalo η να την εχουν ξεβιδώσει τελειως μην επιχειρησεις να το φτιαξει μονος σου ειναι γμτα η διαδικασια και θελει προσοχη

call me for further details 

filika axilleas

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

βιδούλα πίσω απο τον τετρακέφαλο?

Αχιλλέα μήπως εννοείς την άλλεν που είναι μέσα στο διανομέα και χειρίζεται τα μείγματα?

Link to comment
Share on other sites

οι μηχανικαρες μου λενε πως κλασσικα φταιει το jetronik τωρα...τι να πω. ρευματα φιλε quasar δε νομιζω να ειναι αν και σε εναν μιχανικο που το ειχα παει,το ακουσε και μου λεει''το αμαξι ρεταρει,αλλαξε μπουζοκαλωδια και θα στρωσει''τα αλλαξα αλλα τιποτα.ξαφνικα εστρωσε απο μονο του και σε μια προσπεραση τα ξαναφτυσε.το θεμα ειναι οτι δε μπορω να κατεβω στα κυβικα αλλιως θα του πεταγα πανω κανενα 1600 16v με ηλεκτρονικο ψεκασμο και καθαριζα.συνεπως πρεπει να φτιαχτει.αν καποιος εχει καποια λυση η μετατροπη ας την πει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.