Jump to content
pantelis_mare

Απενεργοποιηση Anti-spin

Recommended Posts

Αποφασισα να απενεργοποιησω το anti spin μου

Η ερωτηση ειναι αν μπορω μονος μου και αν γενικα εινα ευκολο.

Υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα στο ABS, γιατι εχω την εντυπωση οτι συνεργαζονται?

Link to comment
Share on other sites

Nai se golf 4.

Koumpi den yparxei...

Pou einai to periergo?

Αποσο ξερω τα αυτοκινητα του Group,ΑΝ εχουν antispin και esp συνηθως εχουν και κουμπι για την απενεργοποιηση του.

Μηπως δεν εχεις καθολου αντισπιν??

Σε παρακαλω να χρησιμοποιεις ελληνικους χαρακτηρες. :D

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει. Σορρυ για τους χαρακτηρες

Οσο για το antispin, επειδη μενω και σε ανηφορες, δε σπιναρει ποτε το αμαξι.

Με το που κανει να σπιναρει ακουγεται ενας ηχος και αναβει ενα λαμπακι με τριγωνο και ! μεσα και πεφτουν οι στροφες. Ειναι σιγουρα αντι σπιν.

Τα gti ειχαν αντι σπιν? γιατι κατι υποψιαζομαι (το εχω παρει μεταχειρισμενο και εχει και σαλονι gti κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει. Σορρυ για τους χαρακτηρες

Οσο για το antispin, επειδη μενω και σε ανηφορες, δε σπιναρει ποτε το αμαξι.

Με το που κανει να σπιναρει ακουγεται ενας ηχος και αναβει ενα λαμπακι με τριγωνο και ! μεσα και πεφτουν οι στροφες. Ειναι σιγουρα αντι σπιν.

Τα gti ειχαν αντι σπιν? γιατι κατι υποψιαζομαι (το εχω παρει μεταχειρισμενο και εχει και σαλονι gti κτλ.)

Οπως το περιγραφεις ειναι αντισπιν αυτο το λαμπακι που σου αναβει.

Λες να στο εχουν κανει μετατροπη?

Η παρατηρηση για τα greeklish ειναι για να ειναι ευκολοδιαβαστο το καθε ποστ και να ακολουθει τους γενικους κανονες και ορους χρησης του κλαμπ. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ορισμενα βαψιματα και εχει λυθει και η μπροστα γεφυρα, υποπτευομαι μηπως ειναι κανενα καμμενο gti. Εχει επισης καθισματα, ζαντες και μαλλον αναρτησεις gti. Αλλα αν αλλαξε μηχανη, γινεται να παρεμεινε το antispin? Μαλλον θα παω σε καμια αντιπροσωπεια να το ψαξω παλι.

Α κατι αλλο, μπορω με τον αρ. πλαισιου να μαθω την ιστορια του οχηματος απο το υπουργειο μεταφορων ή πρεπει να εχω μέσο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ορισμενα βαψιματα και εχει λυθει και η μπροστα γεφυρα, υποπτευομαι μηπως ειναι κανενα καμμενο gti. Εχει επισης καθισματα, ζαντες και μαλλον αναρτησεις gti. Αλλα αν αλλαξε μηχανη, γινεται να παρεμεινε το antispin? Μαλλον θα παω σε καμια αντιπροσωπεια να το ψαξω παλι.

Α κατι αλλο, μπορω με τον αρ. πλαισιου να μαθω την ιστορια του οχηματος απο το υπουργειο μεταφορων ή πρεπει να εχω μέσο?

Νομιζω πηγαινοντας σε μια αντιπροσωπεια και ριχνοντας τον αριθμο θα δεις που ειναι καταχωρυμενο το αυτοκινητο.

Επισης μπορεις να το πας και σε καλο φανοποιο για να τσεκαρεις αν ειναι ραμμενο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ορισμενα βαψιματα και εχει λυθει και η μπροστα γεφυρα, υποπτευομαι μηπως ειναι κανενα καμμενο gti. Εχει επισης καθισματα, ζαντες και μαλλον αναρτησεις gti. Αλλα αν αλλαξε μηχανη, γινεται να παρεμεινε το antispin? Μαλλον θα παω σε καμια αντιπροσωπεια να το ψαξω παλι.

Α κατι αλλο, μπορω με τον αρ. πλαισιου να μαθω την ιστορια του οχηματος απο το υπουργειο μεταφορων ή πρεπει να εχω μέσο?

STEILE MOU ME PM TO AR PLAISIOU KAI ME ENA THL THA MATHO OLO TO BIOGRAFIKO TOU CAR SOU

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Εμενα η αδεια ειναι του 2001 Δηλαδη παιζει να ειναι gti μετατροπη σε 1600?

Το αντισπιν παει με τη μηχανη τελικα?

Εχω ακούσει από 1,6 μετατροπή σε 1,8Τ... Αλλά από 1,8Τ σε 1,6 αυτό θα ήταν λίγο τρελό......

Έχεις πχ Recaro καθίσματα?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ωραία κάτσε να ρωτήσω και κάτι άλλες λεπτομέρειες...

Έχεις αισθητήρα βροχής? 3 πίσω προσκέφαλο? Ξύλινη επένδυση στο ταμπλό?

Ρε παιδιά κάπου υπήρχε ένα site που έβαζες το πλαίσιό σου και σου έβγαζε την ιστορία του αυτοκινήτου σου...! Το έχουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

3ο προσκεφαλο εχει

Οσο για τον αισθ. βροχης οχι αλλα ο καθρεπτης που λογικα εκει ειναι και ο αισθητηρας, ειναι χαλασμενος (αυτο το συστημα για να μη σε τυφλωνουν οι πισω) και φαινεται σαν να μην ειναι δικος του

Επισης αλλη λεπτομερεια ειναι οτι στο διακοπτη για τους πλαϊνους καθρεπτες, εχει και L, R, θεση για θερμαινομενους και θεση για αναδιπλωση

Αλλα ουτε αναδιπλωση εχει, και οι θερμενωμενοι δουλευουν με την πισω αντισταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.