Jump to content
atrias

θερμόμετρο εξωτερικής θερμοκρασίας

Recommended Posts

Σήμερα κάποια στιγμή εκεί που πήγαινα διαπίστωσα ότι το θερμόμετρο εξωτερικής θερμοκρασίας δείχνει απλά και μόνο παύλες..

Δε ξέρω αν ήταν έτσι από τη στιγμή που άναψα το αμάξι ή αν έγινε έτσι στην πορεία για κάποιο λόγο.

Τι μπορεί να φταίει? Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Εφυγε κανένα βύσμα μήπως από τον αισθητήρα από τους κραδασμούς? (παρεπιπτόντως έχει κανείς καμιά ιδέα που είναια υτός ο αισθητήρας?)

Επίσης σήμερα ήταν και βροχερή μέρα οπότε υπάρχει καμιά περίπτωση να έγινε τίποτα με υγρασία?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά διαπίστωσα ότι άλλες φορές ανάβει και άλλες φορές όχι...

κι όταν ανάβει καμιά φορά δείχνει ότι να 'ναι!!

χτες το αμάξι αφημένο στον ήλιο για πόση ώρα που ήμουν για καφέ, μπαίνω μέσα και έγραφε το θερμόμετρο -45! tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε κωστα... τι θα ειχε προβλημα η θερμοκρασια? :blink:

Δεν θα μπορουσε να τα εχει παιξει η οθονιτσα πχ? :angry2:B)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσε να τα εχει παιξει η οθονιτσα πχ? :lol::lol:

μακριά από εμάς!!! :baby:

Είναι στον προφυλακτήρα δίπλα στον προβολέα της ομίχλης.

Ψάξε ψάξε δε θα το βρεις :);):baby:

Δε το ανέβασα και σε ράμπα δηλαδή αλλά έβγαλα το προβολάκι και έψαχνα από εκεί πίσω με το φακό... no luck :baby::( :(

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε δε θα το βρεις :D:whistling: :whistling:

Δε το ανέβασα και σε ράμπα δηλαδή αλλά έβγαλα το προβολάκι και έψαχνα από εκεί πίσω με το φακό... no luck ;):blink::blush:

Στο 9Ν εκεί είναι τι να πω. Πήρα τηλ τον είδικο και μου είπε κοίτα στην κεντρική μούρη (σίτα) από πίσω και αν δεν είναι εκεί σήκωσε τα πλαστικά του νεροχύτη και θα τον βρείς από κάτω. Περιμένω να μου πεις αν τον βρήκες

Link to comment
Share on other sites

Στο 9Ν εκεί είναι τι να πω. Πήρα τηλ τον είδικο και μου είπε κοίτα στην κεντρική μούρη (σίτα) από πίσω και αν δεν είναι εκεί σήκωσε τα πλαστικά του νεροχύτη και θα τον βρείς από κάτω. Περιμένω να μου πεις αν τον βρήκες

Γεια σου ρε Σπύρο άρχοντα!!!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

σωστός ο ειδικός!!!! εκεί είναι!!!

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

είδα στο vagcat το part number όμως και είναι διαφορετικό από αυτό που λέει ο δικός μου αισθητήρας.. πιθανόν να τον έχουν αλλάξει...

σαν σχήμα πάντως έμοιαζε με αυτό που βρήκα! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

www.vagcat.com

αν θέλεις να δεις κάτι συγκεκριμένο γράψου όσο είναι καιρός γιατί:

"You have a full access to catalogue till 2006-04-30"

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::blink:

άλλαξα τελικά τον αισθητήρα αλλά τα ίδια κάνει.... ;)-_-:(

συνήθως δείχνει τελείως άσχετες θερμοκρασίες (πολύ προς τα κάτω!) και καμιά φορά βγάζει κάτι παύλες αλλά μετά από λίγο επανέρχεται και δείχνει πάλι πολύ χαμηλή ένδειξη..

τι άλλο μπορεί να φταίει?? καμιά ιδέα κανείς??

Edited by Pery
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσε να τα εχει παιξει η οθονιτσα πχ?

;) - το παραπανω <που μου θυμιζει προβλημα των πιο παλιων Ibiza> συν καλωδιωση καπου να μην κανει καλη επαφη

Link to comment
Share on other sites

να τα έχει παίξει η οθόνη μου φαίνεται λίγο περίεργο!

πιστεύω θα έβγαζε σκουπίδια αντί για κανονικούς χαρακτήρες.. :lol:

τώρα αν έχει πρόβλημα η καλωδίωση τρέχα γύρευε!

κρίμα τα 25 ευρώ που έκανε ο αισθητήρας ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί να είναι λίγο για άλλη κατηγορία..

Λοιπόν, ακούστε: προημερών έβγαλα τον εμπρός προφηλακτήρα για βάψημο και είδα δίπλα από την κόρνα (κάτω δεξιά απο το ψυγείο) ένα διπλό καλώδιο με ενα πλαστικό στιν άκρη. Ρώτησα τον φανοποιό αν αυτό ειναι για προβολείς ομίχλης και μου λέει οτι ειναι για το εξωτερικό θερμόμετρο. Του λεω λοιπον "ρε μάστορα, δεν εχει θερμόμετρο το αμάξι..." όντως το αμάξι δεν έχει! ( τουλάχιστον δεν έχει κάπου ένδειξη!

Ξέρει κανείς τι είναι τελος πάντων αυτό;; έχω πληρώσει θερμόμετρο και δεν έχω ένδειξη;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.