Jump to content
Kostas_Golf 5

Θέλω βοήθεια για Αμορτισέρ-Ελατήρια

Recommended Posts

Guest kathgti
Το τούμπανο-polo του Stoilas έγινε και τρένο πλέον...

Μπήκε η ανάρτηση, το αμάξι χαμήλωσε 5-6 πόντους και είναι τρέλα!!!

Η weitec σαν ανάρτηση είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελα. Το αμάξι πλέον στρίβει ΠΑΡΑ πολύ καλά, είναι προβλέξιμο και κάπως παιχνιδιάρικο.

Όλα τα λεφτά όμως είναι η άνεση... Τί να σας πω, αν δεν το δείτε δεν θα το πιστέψετε, το αμάξι δεν έχει χάσει σχεδόν καθόλου σε άνεση και δεν κοπανάει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Κλείνοντας να πω πως η Hicon GT είναι πολύ καλό value for money γι αυτούς που θέλουν τη συμπεριφορά που ανέφερα παραπάνω και ταυτόχρονα θέλουν να χαμηλώσουν ΟΣΟ θέλουν.

Παραθέτω και μια φωτογαρφία από τη σαύρα πλέον stoilo-polo!!!

9179539549729579450946lr.th.jpg

Sto με γειές την ανάρτηση.... :D

@Kostas golf: πόσο καιρό την έχεις την ανάρτηση??? φεύγει το αμάξι στρίβωντας???

εγω έβαλα τον ιδιο συνδιασμό με scorpio&marine.....bilstein sport +weitec ελατήρια χαμηλώματος (τα παιδιά νομίζω βάλανε hr ελατήρια) και εχω δει τρομερή διαφορά.....άλλο αμάξι πια tongue.gif

Να 'νε καλά ο Pete για αυτό...... worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Τελικα με επεισες stoilas.Παρηγγειλα κι εγω της weitec -40mm απο ebay.de με μεταφορικα 346.Αντε να δουμε,γιατι ως τωρα νομιζα οτι οδηγουσα βαρκα B)

Edited by AMMWN
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Πόσο έχει δληλαδή?

Μην ξεχνάς ότι ο AMMWN π.χ. δεν πήρε κάποιο ρυθμιζόμενο κιτάκι ενώ εσύ μπορεί να βλέπεις κάποιο ρυθμιζόμενο.

Η Fk πάντως είναι καλή ανάρτηση και στη Γερμανία τη φοράει πολύς κόσμος σε αντίθεη με την Ελλάδα που όλοι πάνε σε bilstein χωρίς να ξέρω ακόμα το γιατί.

BTW welcome back ;)

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Μια ερωτηση.Στη σελιδα της weitec για το μοντελλο που πηρα λεει πως ισως χρειαστει κατι που δεν ξερω πως λεγεται,γιατι τα ελατηρια εχουν διαμετρο 8,1εκ.Τι ακριβως ειναι?Πρεπει να τα αγορασω πριν παω συνεργειο να περασουν τα αμορτισερ η εχουν τετοια εξαρτηματα?Ειναι αυτα στη φωτο.

post-2572-1150826857_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Δεν ξερω πως λεγεται.μπαινουν πανω στο ελατηριο γιατι εχει μικρη διαμετρο.Το θεμα ειναι να ψαξω να τα αγορασω εγω η εχουν στα συνεργεια τετοια εξαρτηματα?Η μηπως δεν χρειαζεται καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εγώ δεν χρειάστηκα κάτι τέτοιο. Βγήκε από τα μαμά αμορτισέρ και μπήκε στα καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Ok.Απλως ακομα δε μου ηρθαν τα αμορτισερ για να δω ακριβως πως ειναι.Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Επιτελους περασα τις καινουριες αναρτησεις weitec ultra gt 40/40 .Το θεμα ειναι οτι δεν χαμηλωσε οσο ελεγε.Στο μπροστινο αξονα χαμηλωσε 3,75 ποντους και στον πισω 1,5.Με αδειο αυτοκινητα.Και σε λακουβες κοπαναει λιγο.Μηπως χρειαζεται να καθισουν λιγο?Στρωσιμο δηλαδη?Παντως απο οδηγικη συμπεριφορα καμια σχεση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα τις καινουριες αναρτησεις weitec ultra gt 40/40 .Το θεμα ειναι οτι δεν χαμηλωσε οσο ελεγε.Στο μπροστινο αξονα χαμηλωσε 3,75 ποντους και στον πισω 1,5.Με αδειο αυτοκινητα.Και σε λακουβες κοπαναει λιγο.Μηπως χρειαζεται να καθισουν λιγο?Στρωσιμο δηλαδη?Παντως απο οδηγικη συμπεριφορα καμια σχεση με πριν.

Καλοριζικες!!

Ουτως ή αλλως θελουν καποια χιλιομετρα για να στρωθουν και να αποδωσουν το 100% των δυνατοτητων τους.

Επισης με τον καιρο θα καθησουν και ενα κλικ οποτε θα εισαι μια χαρα!!

Καλα στριψιματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Gordons

Πόσο να κάτσουν ρε παιδια? εμενα ειναι σουζα το αμαξι μου... γιατι? 4 ποντους μπρος πισω και πίσω ειναι ενταξει αλλα μπροστα σούζα.. 12 πόντους εχει κενο απτο λάστιχο μεχρι το θόλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.