Jump to content
Kostas_Golf 5

Θέλω βοήθεια για Αμορτισέρ-Ελατήρια

Recommended Posts

Ρε παιδιά θέλω μια βοήθεια...1)Πώς καταλαβαίνουμε αν τα Αμορτισέρ-Ελατήρια θέλουν αλλαγή?2)Ισχύει αυτός ο τρόπος που λένέ:"Πάτα πάνω απο το φτερό με δύναμη προς τα κάτω και αν έχει επαναφορά χωρίς να μπαλατζάρει τοτε είναι οκ,διαφορετικά θέλουν αλλαγή"?3)Τις weitec είναι καλές?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν αμορτισερόμετρα, αλλά αν το ξέρεις το αμάξι θα πρέπει να το νιώθεις και στον δρόμο.

Μέχρι τώρα καλές έχουν αποδειχθεί, τουλάχιστον για τα Mk2.

Link to comment
Share on other sites

Καλες ειναι, ειναι η φτηνη λυση για οποιον θελει μια ρυθμιζομενη, τουλαχιστον στα νεα αμαξια...Προτεινω KW αν εισαι για πολλα, αλλιως με ενα καλο αμορτισερ-ελατηριο εισαι μια χαρα...Φτασε πρωτα αυτα τα ορια, και μετα πας για αλλα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλες ειναι, ειναι η φτηνη λυση για οποιον θελει μια ρυθμιζομενη, τουλαχιστον στα νεα αμαξια...Προτεινω KW αν εισαι για πολλα, αλλιως με ενα καλο αμορτισερ-ελατηριο εισαι μια χαρα...Φτασε πρωτα αυτα τα ορια, και μετα πας για αλλα... :D

Καπου θα το εχεις γραψει αλλα που να το ψαχνω τωρα;;

Τι εχεις βαλει απο αναρτηση γιατι το βλεπω το δικο σου πιτα;;

Το Weitec το εχει βαλει ο Φανης και λεει οτι ειναι πολυ καλες.Επισεις ειπε για 600€ αλλα εγω οπου ρωτησα μου ειπαν απο 750 και πανω.

Προτεινεις μονο αμορτισερ - ελατηρια;;

Και τι συνδιασμο;;

Link to comment
Share on other sites

Απο αναρτηση φοραω αμορτισερ σε συνδυασμο με ελατηρια, ο 2ος συνδυασμος που εχω επιλεξει. Το αμαξι ειναι τραπεζι, και πολυ απολυτο...

Δεν εχω δοκιμασει στο δικο μου ρυθμιζομενη...ακομα...

Περαιτερω με pm :D

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι ειναι τραπεζι, και πολυ απολυτο...
Και λίγα λες... το γιατράμαξο είναι προαστιακός λέμεεεε... :Dtongue.gif

Ο γιατρός με τον προαστιακό του μπαίνει με τα όσα με τις τέζες με τα μπούνια :whistling:worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest AMMWN

Εγω το σκεφτομαι για weitec gt και μου ειπαν κοντα στα 400.Βεβαια δεν ειναι ρυθμιζομενες.Παντως το δοκιμασα σε συνεργειο και μου παν πως οι αναρτησεις του ειναι ενταξει.Στις στροφες ομως πλαγιαζει αρκετα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οι gt είναι ρυθμιζόμενες καθ'ύψος και αν και φθηνές σίγουρα 400e δε θα τις βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

640 με μεταφορικά μου βγήκαν, αύριο την βάζω και ενημερώνω για συμπεριφορά αυτοκινήτου. Λέω να το χαμηλώσω 4 ποντάκια, καλά είναι ?

Link to comment
Share on other sites

χαμήλωσε όσο παίρνει για να γεμίσει ο θόλος αλλά και να μη βρίσκει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Αρχικά λέω 4 πόντους να εξοικιωθώ κιόλας με το ύψος, να φάω και κανα-δυο φορές προφυλακτήρες-σπόιλερ και μετά το κατεβάζω κι άλλο. Έχει μέσα κλειδάκια για ρύθμισμα αν και φαντάζομαι θέλει σήκωμα το αμάξι

Link to comment
Share on other sites

Οι 4 ειναι μια καλη τιμη Κωστα.

Θα το δεις και στην πραξη βεβαια επειδη φορας και σποιλερ αλλα ξεκινα απο κει και βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

τι σημασια εχουν τα κυββικα..?δε βαζει την αναρτηση για να μπει στην πιστα των σερρων αλλα για το look και να βελτιωσει την οδηγικη συμπεριφορα..

μπερδευτηκα στη αρχη...ακυρο...τα κυβικα τα ρωτησα γιατι νομιζα οτι το μεγιστο που μπορουν να κατεβουν τα 1.4 και 1.6 ειναι λιγοτερο απο τα gti....στα 4αρια ετσι ηταν...μετα ειδα οτι αναφεροταν σε 5αρι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Το τούμπανο-polo του Stoilas έγινε και τρένο πλέον...

Μπήκε η ανάρτηση, το αμάξι χαμήλωσε 5-6 πόντους και είναι τρέλα!!!

Η weitec σαν ανάρτηση είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελα. Το αμάξι πλέον στρίβει ΠΑΡΑ πολύ καλά, είναι προβλέξιμο και κάπως παιχνιδιάρικο.

Όλα τα λεφτά όμως είναι η άνεση... Τί να σας πω, αν δεν το δείτε δεν θα το πιστέψετε, το αμάξι δεν έχει χάσει σχεδόν καθόλου σε άνεση και δεν κοπανάει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Κλείνοντας να πω πως η Hicon GT είναι πολύ καλό value for money γι αυτούς που θέλουν τη συμπεριφορά που ανέφερα παραπάνω και ταυτόχρονα θέλουν να χαμηλώσουν ΟΣΟ θέλουν.

Παραθέτω και μια φωτογαρφία από τη σαύρα πλέον stoilo-polo!!!

9179539549729579450946lr.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους...Ετσι το ειχα φανταστει απο την αρχη, και το Puzzle ολοκληρωθηκε...Ευγε Κωστα, εχεις το ομορφοτερο Polo 9Ν απο οσα εχω δει σημερα...μακραν. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.