Jump to content
XIONOULIS

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΓΙΑ 1.8 Gti ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ...

Recommended Posts

θεμα ¨αναβαθμιση κινητηραν και πληροφοριες για την μετατροπη.τα παντα γυρω απο μαντρες,ακρες εξωτερικου για να φερουν μηχανη κτλ εναι αποδεκτα.επισης συσκριση τιμων απο μαντρες. :cry:rocket.gif

πιστευω αυτο να μας βοηθησει σε αυτο που θελουμε ολοι.καλο θα ηταν να μαζευτουμε και να παμε σε εναν μαντρα οσοι θελουμε αυτην την μετατροπη ,βεβαια στον πιο φτηνο για να παρουμε και καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

θεμα ¨αναβαθμιση κινητηραν και πληροφοριες για την μετατροπη.τα παντα γυρω απο μαντρες,ακρες εξωτερικου για να φερουν μηχανη κτλ εναι αποδεκτα.επισης συσκριση τιμων απο μαντρες. :thumbsup:rocket.gif

πιστευω αυτο να μας βοηθησει σε αυτο που θελουμε ολοι.καλο θα ηταν να μαζευτουμε και να παμε σε εναν μαντρα οσοι θελουμε αυτην την μετατροπη ,βεβαια στον πιο φτηνο για να παρουμε και καλυτερη τιμη.

εγω φιλε εχω γνωστο που εχει τροπετα...ειναι ομως τσιμπημενες οι τιμες...αν δηλαδη θελεις μοτερ με τρια χιλιαρικα βραζει ο τοπος...αλλα σ αυτον δε θα βρεις τετοιες τιμες...απο 5000 μεχρι 8000 για S3 π.χ.

εγω την εβαλα 5500 χιλιαρικα...(περασμενη)...με τα δικα μου πισω...

το μοτερακι ειχε 2.647 χιλιομετρα

εχει και εγγυηση για εξι μηνες

εγω δε σου λεω να πας απο κει να παρεις,τα λεφτα δικα σου ειναι...και η επιλογη δικη σου...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μεχρι 3000 eyro να δωσω....απλα δεν βρισκω κανενα.....οπου καινα ρωτησω μου λενε 4000

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκΑ του 98 με 150 αλογα με προγραμμα 196.θα δουμε...οταν λοκληρωθει η μετατροπη...ελπιζν να βοηθησει και ενα φιλτρο βmc kai 60νταρα εξατμιση που ειχα απο πριν και ο καταλυτης της sebring με τις 100 τρυπες αλλα και το τελικο ποπαυ.για τιμες αταν τελιωσω γιατι καλα η αγορα αλλα υπαρχουν και οι τοποθετησεις που σε γδερνουν,βλεπε ηλεκτρολογοι....

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκΑ του 98 με 150 αλογα με προγραμμα 196.θα δουμε...οταν λοκληρωθει η μετατροπη...ελπιζν να βοηθησει και ενα φιλτρο βmc kai 60νταρα εξατμιση που ειχα απο πριν και ο καταλυτης της sebring με τις 100 τρυπες αλλα και το τελικο ποπαυ.για τιμες αταν τελιωσω γιατι καλα η αγορα αλλα υπαρχουν και οι τοποθετησεις που σε γδερνουν,βλεπε ηλεκτρολογοι....

Φιλε μου νομιζω 60αρα εξατμιση ειναι μικρη.

Θελεις 63αρα ή 63,5αρα καλυτερα αφου εχει και προγραμμα το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο βρε παιδια.. ο καταλυτης ειναι με τις 100 τρυπες και αυτην την στιγμη φοραει το μαμα του 1800 τ τον καταλυτη.αυτο που ρωταω ειναι θα δουλευει καλυτερα με τις 100 τρυπες??? η να παρω καταλυτη με 200 τρυπες και αν χρειαστει να παρω τον αλλον μεχρι ποσα αλογα κανει ο 200 τρυπες?γιατι ηρθα θεσσαλονικη και πηγα στηνbeda και μονο που δεν μου το θαψανε το sebring με τις 100 τρυπες που εχω..ωστοσο δενσκοπευω φετος να ον βελτιωσω αλλο γιατι με γδαρθηηκα με τα λεφτα της τοποθετησης και των ανταλλακτικων που χρειαζοτανε καινουργια..απλα δεν θελω αν χασω απτην υπαρχουσα δυναμη των 196 που εβγαζε στον αλλο σε μενα λογω εξατμισης..κανονικα δεν θα επερεπε λογικα αφου ο προηγουμενος τον ειχε με μαμα καταλυτη να δουλεψει καλυτερα τωρα με ψιλο ελευθερας ή θα του χαλασω τα αλογα που βγαζει??ειμαι λιγο ασχετος το ξερω μη με παρεξηγειται ανα κανω ερωτησεις που για σας ειναι ευκολες...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις...ο 100σταρης sebring ειναι τελικα με διαμμετρο 50 χιλιοστα ενω μαμα ειναι 60.τι να κανω τελικα να τον αλλαξω?και να βγαλω τον 60 μαμα καταλυτη???θα εχει προβλημα αμα η σωληνα ειναι 60 χιλιοστα και ο καταλυτης 55 και μετα απο εκει και μετα παλι 60???

Link to comment
Share on other sites

Guest DIMITRIS  GOLF MK 2 GTI 16V

εγω παντος βρηκα oktavia rs abt τρακαρισμενο 1500 euro δε το προλαβα αμα ψαξεις και εχεις μετριτο βρισκονται το θεμα εινε οτι οι μαντραδες ολοι εινε οτι αρπαξουν απο εξω βρισκεις ποιο φθηνα εδω εινε οπου σε ποιασουνε η καλυτερα οπου στον ποιασουνε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.