Jump to content
nikkosnet

Αφαιρέστε τα γράμματα απο το πορτ μπαγκάζ.

Recommended Posts

Παλιοτερα ο Κωστας (Stoilas) είχε δημοσιευσει ενα αρχειο για κατεβασμα για το πως να αφαιρεσετε τα γραμματα απο το πορτ μπαγκαζ. Το εγχειριδιο αφορα το 9Ν αλλα η διαδικασια ειναι ιδια για ολα τα αυτοκινητα. :thumbsup:

Ιδου λοιπον.........

debanging_polo.pdf

Link to comment
Share on other sites

WD-40 είναι το πιό κλασσικό αντισκωριακό-λιπαντικό κ.λπ. σπρέι.

T-cut δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Τα έβγαλα το Σάββατο και είναι και γαμώ! Έδειξε πολύ!!! Θα ανεβάσω φωτογραφίες αργότερα...

Μία σημείωση. Για να φύγει η κόλλα που μένει χρησιμοποιείστε κρέμα για γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
τι γινεται με τη παρτυ σου ρε?απο τη μια ηρθαν τα δαχτυλιδια μετα εβγαλες κ τα πολυποθητα γραμματα?ολο εκπληξεις αυτες τις μερες!!χαα :D  :D

Έεεεετσι έτσι!!!

imag00899nf.jpg

Κι επειδή σου αρέσπυν οι εκπλήξεις τσάκο άλλη μία:

imag00918nz.jpg

@God: Γνώμες και γούστα είναι αυτά, το περίεργο είναι πως αν ρωτούσαμε 30 άτομα ο μόνος που θα είχε διαφορετική άποψη θα ήσουν εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις : Τον τελευταιο καιρο στο Α3 μου αρχιζει και με ενοχλει η επιγραφη "Pazaropoulos" στο πισω αριστερο μερος του αυτοκινητου.Καμμια ιδεα για το πως να το βγαλω χωρις φυσικα να κανω ζημια?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται βγαλτο φιλε μου. :)

Εγω με το χερι σιγα σιγα, χωρις καμια πιθανοτητα ζημιας :D

Θελει προσοχη, αλλα ζημια πολυ δυσκολα να γινει, trust me

Link to comment
Share on other sites

Aφου ειναι κολλημενο πανω...πως να το βγαλω με το χερι? Να ζεστανω την κολλα του με κανα σεσουαρ για μαλλια και να το βγαλω με καμια βαμβακερη φανελα? Και μετα αλοιφουλα για γρατζουνιες ?

Link to comment
Share on other sites

Με το νυχι σου, σιγα σιγα...Δεν ειναι τιποτα δυσκολο, μην φοβασαι...Κανεις μια ακρουλα με το νυχι, και μετα το τραβας και βγαινει ολοκληρο, και δεν αφηνει τιποτα...

Αν σε δω σε κανα Audi meeting, το κανω εγω αν θελεις :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Aφου ειναι κολλημενο πανω...πως να το βγαλω με το χερι? Να ζεστανω την κολλα του με κανα σεσουαρ για μαλλια και να το βγαλω με καμια βαμβακερη φανελα? Και μετα αλοιφουλα για γρατζουνιες ?

Ακριβώς όπως το λες. Θα βγει σαν βούτυρο και δεν θα αφήσεις τα μισά σου νύχια στο πορτ μπαγκάζ

Link to comment
Share on other sites

Help !!! Εμένα με απασχολεί κυρίως να αφαιρέσω το σήμα της vw ! Εχω δει golf χωρίς το σήμα και γαμ...ι αγρια !!! Το θέμα είναι πως απ'οσο γνωρίζω το σήμα είναι πιασμένο με 2 μεταλάκια ... Αληθεύει αυτό ?

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Help !!! Εμένα με απασχολεί κυρίως να αφαιρέσω το σήμα της vw ! Εχω δει golf χωρίς το σήμα και γαμ...ι αγρια !!! Το θέμα είναι πως απ'οσο γνωρίζω το σήμα είναι πιασμένο με 2 μεταλάκια ... Αληθεύει αυτό ?

Διορθωθηκε η.....''κακια λεξη''. Παρακαλω να εκφραζεστε κοσμια. Τουλαχιστον εσυ Pacific ξερεις καλα απο forums και δεοντολογια. :unsure:

O Χρονης εχει δικιο για το στοκαρισμα και το βαψιμο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι απλα μετα θελει στοκαρισμα-βαψιμο ολη η πισω πορτα

Απ' ότι ξέρω το πίσω σήμα του Golf 4 είναι κολλημένο με ταινία 3Μ. Όμως το σήμα είναι κολλημένο μέσα σε ένα βαθούλωμα και για να έρθει στα ίσα του το καπώ πρέπει να ηλεκτροκολληθεί ένα κομμάτι ατσάλι, να στοκαριστεί και μετά να βαφτεί.

IMG_2043.sized.jpg

Edit:

Να πως είναι το GTI της Reiger με βγαλμένο το πίσω σήμα χωρίς body work.

rieger4ln.jpg

Edited by WassUp
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις τα διακριτικά είναι πανεύκολο όπως εξηγείται και πιο πάνω! Για να βγάλεις το σήμα της VW, βγαίνει και αυτό με τον ίδιο τρόπο, αλλά έχει βαθούλωμα από κάτω, οπότε μετά πρέπει να πας φαναρτζίδικο!

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις τα διακριτικά είναι πανεύκολο όπως εξηγείται και πιο πάνω! Για να βγάλεις το σήμα της VW, βγαίνει και αυτό με τον ίδιο τρόπο, αλλά έχει βαθούλωμα από κάτω,

.........+ 3 τρυπες μεσα στο βαθουλωμα!

Αρα στανταρ δεν το γλυτωνεις το φαναρτζηδικο!

Link to comment
Share on other sites

.........+ 3 τρυπες μεσα στο βαθουλωμα!

Από ότι θυμάμαι δεν έχει καμία τρύπα στο βαθούλωμα, γιατί είναι κολλημένο μόνο με μία ταινιά, και δεν έχει βίδες!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

οντως απο κατω μονο μια ταινια διπλης οψεως αλλα θελει μετα να πεσει τριψιμο γιατι δε βγαινει ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Αχμμμμμμμ. Αρα τρύπες δεν έχει και άρα απο όσα είπατε και κατάλαβα ο καλύτερος τρόπος για να το βγάλεις είναι να το ζεστάνεις με μπιστολάκι και μετά με το νήμα ? Ρε παιδιά μου γαίνετε περίεργο το όλο πράγμα ...

Πόσα να θέλει ο φαναρτζής για να ξηλώσει το σήμα της vw και να το φτιάξει να μην έχει βαθούλωμα κλπ κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγάλω το σήμα από το port-baggage! (Για όσους δεν ξέρουν έχω 5άρι Golf) lol.gif

Δεν υπάρχει after-market πόρτα του port-baggage για τις παλιές εκδόσεις που να χρησιμοποιεί σαν χερούλι το σήμα της VW? Εγώ αν είχα 4άρι θα προσπαθούσα να κρύψω το χερούλι με κάποια τέτοια πατέντα.

EDIT: Τελικά κάτι υπάρχει ώστε το σήμα της VW να λειτουργεί ως χερούλι για το port-baggage στο 4άρι: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=7289 και βρήκα πως υπάρχει και 5άρι χωρίς σήμα-χερούλι :D

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Τα γράμματα που είναι κολλημένα και γράφουν από ποια αντιπροσωπία πήραμε το αυτοκίνητο, πώς αφαιρούνται χωρίς να καταστραφεί το χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.