Jump to content
TOMDUKE

Πρόβλημα Με Το Αυτόματο Άνοιγμα Του Πορτ Μπαγκαζ

Recommended Posts

Γειά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός FSI 1600 μοντέλο 2005! Έγινε δικό μου το 2008! Από τότε που το πήρα έχω ένα πρόβλημα αλλά δεν το είχα δώσει και πολύ σημασία! Πατώντας το κουμπί από το κλειδί για να ανοίξει το πόρτ μπαγκάζ δέν ανοίγει αυτόματα μέχρι επάνω. Ξεκλειδώνει μεν αλλά μένει εκεί. Άλλοτε ανοίγει κανονικά! Εδώ και κανένα μήνα δεν ανοίγει πλέον ποτέ μέχρι επάνω και απλά μόνο ξεκλειδώνει!Μπορεί να δώσει κανένας τα φώτα του?? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός FSI 1600 μοντέλο 2005! Έγινε δικό μου το 2008! Από τότε που το πήρα έχω ένα πρόβλημα αλλά δεν το είχα δώσει και πολύ σημασία! Πατώντας το κουμπί από το κλειδί για να ανοίξει το πόρτ μπαγκάζ δέν ανοίγει αυτόματα μέχρι επάνω. Ξεκλειδώνει μεν αλλά μένει εκεί. ¶λλοτε ανοίγει κανονικά! Εδώ και κανένα μήνα δεν ανοίγει πλέον ποτέ μέχρι επάνω και απλά μόνο ξεκλειδώνει!Μπορεί να δώσει κανένας τα φώτα του?? Ευχαριστώ.

Γειά σου φίλε.Κατά πάσα πιθανότητα χρειάζεται αντικατάσταση το gas-filled strut,κοινώς δηλ. το αμορτισεράκι του πορτμπαγκάζ.Ο κωδικός του είναι 3C5 827 550 A και κόστος γύρω στα 30 ευρώ.:D

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγει τριζει καθολου;

γιατι ακριβως το ιδιο μου ειχε κανει και μενα και οταν πηγα για σερβις ξεχασα να τους το πω και οταν παρελαβα το αμαξι ηταν μια χαρα.Ηθελε απλα λαδωμα κατι που το καναν απο μονοι τους σ ολες τις πορτες μεσα στα πλαισια του τυπικου ελεγχου που περιλαμβανει το σερβις

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε.Κατά πάσα πιθανότητα χρειάζεται αντικατάσταση το gas-filled strut,κοινώς δηλ. το αμορτισεράκι του πορτμπαγκάζ.Ο κωδικός του είναι 3C5 827 550 A και κόστος γύρω στα 30 ευρώ.:D

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός FSI 1600 μοντέλο 2005! Έγινε δικό μου το 2008! Από τότε που το πήρα έχω ένα πρόβλημα αλλά δεν το είχα δώσει και πολύ σημασία! Πατώντας το κουμπί από το κλειδί για να ανοίξει το πόρτ μπαγκάζ δέν ανοίγει αυτόματα μέχρι επάνω. Ξεκλειδώνει μεν αλλά μένει εκεί. ¶λλοτε ανοίγει κανονικά! Εδώ και κανένα μήνα δεν ανοίγει πλέον ποτέ μέχρι επάνω και απλά μόνο ξεκλειδώνει!Μπορεί να δώσει κανένας τα φώτα του?? Ευχαριστώ.

Όσο ήταν καινούριο μια χαρά ανέβαινε μέχρι πάνω πάνω... Με τη πάροδο του χρόνου παρατήρησα πως αναβαίνει μερικά εκατοστά...Αν όμως το αυτοκίνητο μείνει στον ήλιο κάμποση ώρα μετά ανοίγει τέρμα και γρήγορα! ίσως επειδή εγω δε το χρησιμοποιώ καθόλου συχνα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.