Jump to content
hunter206

Μπορω Να Βαλω Θυρα Usb Στο Golf 6?

Recommended Posts

καλησπερα σε ολη την παρεα,εχω ενα μικρο ερωτημα.μπορω να βαλω στο golf το 6 θυρα usb?εχω την 6απλη σιντιερα χωρις το Navi.ελπιζω να εχω μια απαντηση ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

υπαρχει το εργοστασιακο media in που λογικα θα πρεπει να απευθυνθεις σε καποιο εξουσοδοτημενο service

και αν θες παιζει και αυτο " http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1360_MEDIA-IN-MDI-Interface---Retrofit---VW-Golf-6.html/XTCsid/a1b85359827dbc7839041feab0a07086 " τωρα τιμη για το μαμα δεν γνωριζω . εγω οταν πηρα το golf το εβαλα στα extra και αν δεν κανω λαθος κανει 155 ευρω.

ελπιζω να βοηθησα. mf_tshirt.gif

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

υπαρχει το εργοστασιακο media in που λογικα θα πρεπει να απευθυνθεις σε καποιο εξουσοδοτημενο service

και αν θες παιζει και αυτο " http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1360_MEDIA-IN-MDI-Interface---Retrofit---VW-Golf-6.html/XTCsid/a1b85359827dbc7839041feab0a07086 " τωρα τιμη για το μαμα δεν γνωριζω . εγω οταν πηρα το golf το εβαλα στα extra και αν δεν κανω λαθος κανει 155 ευρω.

ελπιζω να βοηθησα. mf_tshirt.gif

Κωστας

χμ πανω κατω ναι βοηθησες αλλα εγω εχω ιδιο ακριβως με αυτο της εικονας...αρα δεν πρεπει να παρω αλλο ετσι δεν ειναι??

Link to comment
Share on other sites

οταν λες πανω-κατω ???

αυτο που εχει στην εικονα ειναι οπτικα οπως το μαμα.

αν εχεις media in εχεις και usb... :D

αν εχω Media in Μπορω να το δω και εφοσον ειναι φορεμενο πανω στο αυτοκινητο το ηχοσυστημα?ή μονο αν το βγαλω?αν εχω Media in θα πρεπει να παρω καλωδια για να βγαλω εξω για usb?

Link to comment
Share on other sites

post-15125-1262699709,46_thumb.jpg

αν εχεις media in το μονο που χριαζεσαι ειναι ανα usb stick .

το μεδια ιν του γκολφ ειναι οπως στιν φοτο .

τωρα αν εχεισ το rcd 510 με τιν 6πλη cdερα τοτε μπερνει και καρτα sd εως 32gd fat 32 format

Link to comment
Share on other sites

post-15125-1262699709,46_thumb.jpg

αν εχεις media in το μονο που χριαζεσαι ειναι ανα usb stick .

το μεδια ιν του γκολφ ειναι οπως στιν φοτο .

τωρα αν εχεισ το rcd 510 με τιν 6πλη cdερα τοτε μπερνει και καρτα sd εως 32gd fat 32 format

η καρτα sd μπαινει πανω στο συστημα ?εννοω στη φατσα του μπροστα?

α ξεχασα να πω οτι μεσα στον τεμπελη εχει και ενα ορθογωνιο μαυρο(το οποιο φαινεται οτι βγαινει)αλλα δεν μπορεσα να το βγαλω..απο εκει εβγαλες την προεκταση οπως δειχνει στην φωτο?

Edited by hunter206
Link to comment
Share on other sites

η sd μπαινει σε μια εγκοπη στο κατω μεροσ του 510 το μεδια ιν εχει το καλωδιο απο την μανα του αυτη ειναι η υποδοχη για usb δεν ειναι προεκταση και μεσα στον τεμπελη γραφει media in οπως στη φοτο .. αν δεν το παρηγγειλες με το media in τοτε λογικα δεν εχει πρεπει να το πεισ εσυ extra. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

η sd μπαινει σε μια εγκοπη στο κατω μεροσ του 510 το μεδια ιν εχει το καλωδιο απο την μανα του αυτη ειναι η υποδοχη για usb δεν ειναι προεκταση και μεσα στον τεμπελη γραφει media in οπως στη φοτο .. αν δεν το παρηγγειλες με το media in τοτε λογικα δεν εχει πρεπει να το πεισ εσυ extra. :drinks:

αν παω να παρηγγειλω τωρα(που εχω αγορασει ηδη το αμαξι)θα μου το περασουν?

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα στο βαλουν αλλα θα το πληρωσεις λιγο παραπανω ... αν ειναι εξωφρενικη η τιμη κοιτα αν μπορεισ να το παρεις απο internet kai και να το βελεις εκτοσ αντιπροσοπιας..

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα στο βαλουν αλλα θα το πληρωσεις λιγο παραπανω ... αν ειναι εξωφρενικη η τιμη κοιτα αν μπορεισ να το παρεις απο internet kai και να το βελεις εκτοσ αντιπροσοπιας..

εκει που ειπες οτι μπαινει η καρτα εμενα εχει κατι σαν βελιζολ σε χρωμα μαυρο...να το βγαλω αυτο για να βαλω την καρτα?βασικα αν μπαινει η καρτα δεν θελω το media in....

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα στο βαλουν αλλα θα το πληρωσεις λιγο παραπανω ... αν ειναι εξωφρενικη η τιμη κοιτα αν μπορεισ να το παρεις απο internet kai και να το βελεις εκτοσ αντιπροσοπιας..

Link to comment
Share on other sites

http://www.connects2.com/c2home.aspx?AcceptsCookies=yes

παρε απο εδω εναν ανταπτορα και θα σωθεις.

εχω παρει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

στον ιδιο ανταπτορα μπορεις να συνδεσεις usb stickaki mp3

ipod

sd card

αλλα απορω ποιος προτιμαει καρτα αντι του ευκολου στο χειρισμο USB στικ.

και απορω γιατι καποιος να επιμενει σε ενα σωρο cd αντι να εχει ενα στικακι.

επισης το προβλημα με τα CD ειναι οτι δεν μπορεις να προσθεσεις σε 10δευ ενα τραγουδι αλλα πρπεει να σβησεις ολο το cd και να το γραψεις απο την αρχη.

αντιθετως το στικακι οποτε θελεις του αλλαζεις ακομα και ενα τραγουδι που εχει

Link to comment
Share on other sites

http://www.connects2.com/c2home.aspx?AcceptsCookies=yes

παρε απο εδω εναν ανταπτορα και θα σωθεις.

Εγώ που έχω πάρει από Αγγλία το xcarlink για το RCD300 μου, δε βγάζει τίτλους. Το ίδιο θα συμβαίνει και με το 510, εφόσον ο αντάπτορας συμπεριφέρεται σα σιντιέρα. Τώρα αν έχει βγει από άλλη εταιρεία κάτι αντίστοιχο του media in, δεν το ξέρω. Έχω πάντως αγοράσει το 310 μεταχειρισμένο, το media in από Γερμανία, με σκοπό να τα περάσω κάποτε στο αμάξι, αλλά το αναβάλλω συνεχώς. Τώρα γιατί το έκανα αυτό και δεν πήρα το 510, άλλη ιστορία. Όντως το φλασάκι βολεύει λίγο περισσότερο, αλλά τα λαπτοπ πλέον έχουν card reader, ενώ σχεδόν όποια κάρτα SD αγοράσεις, έχει και USB αντάπτορα.

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

http://www.connects2.com/c2home.aspx?AcceptsCookies=yes

παρε απο εδω εναν ανταπτορα και θα σωθεις.

εχω παρει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

στον ιδιο ανταπτορα μπορεις να συνδεσεις usb stickaki mp3

ipod

sd card

αλλα απορω ποιος προτιμαει καρτα αντι του ευκολου στο χειρισμο USB στικ.

και απορω γιατι καποιος να επιμενει σε ενα σωρο cd αντι να εχει ενα στικακι.

επισης το προβλημα με τα CD ειναι οτι δεν μπορεις να προσθεσεις σε 10δευ ενα τραγουδι αλλα πρπεει να σβησεις ολο το cd και να το γραψεις απο την αρχη.

αντιθετως το στικακι οποτε θελεις του αλλαζεις ακομα και ενα τραγουδι που εχει

πηγα στην σελιδα που μου εδωσες αλλα επειδη ειμαι σκραπας θα μου πεις και που να ψαξω κιολας?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

απο που το παιρνω?πως το τοποθετω?

Εγώ το πήρα από ένα φίλο στη Πάτρα στα 155¤. Η τοποθέτηση έγινε σε 5 λεπτά. Έχει μια φίσα που κουμπώνει πάνω στο εργοστασιακό. Η όλη ιστορία είναι να έχεις πλαστικές σπάτουλες για να ξεκουμπώσεις τα πλαστικά με ασφάλεια προκειμένου να μη γίνει κανά σημάδι.

Πάντως με 36GB stick δουλεύει τέζα. (συνήθως αν χρησιμοποιείς μεγάλα sticks κομπιάζουν..)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από ένα φίλο στη Πάτρα στα 155¤. Η τοποθέτηση έγινε σε 5 λεπτά. Έχει μια φίσα που κουμπώνει πάνω στο εργοστασιακό. Η όλη ιστορία είναι να έχεις πλαστικές σπάτουλες για να ξεκουμπώσεις τα πλαστικά με ασφάλεια προκειμένου να μη γίνει κανά σημάδι.

Πάντως με 36GB stick δουλεύει τέζα. (συνήθως αν χρησιμοποιείς μεγάλα sticks κομπιάζουν..)

ευχαριστω πολυ..θα πρεπει να βγει το μανισιο συστημα για να κουμπωσει καπου?στον τεμπελη εχει ενα πλαστικο το οποιο δειχνει οτι βγαινει αλλα δεν ξερω πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..θα πρεπει να βγει το μανισιο συστημα για να κουμπωσει καπου?στον τεμπελη εχει ενα πλαστικο το οποιο δειχνει οτι βγαινει αλλα δεν ξερω πως γινεται.

Κοίτα, για τον τεμπέλη δε γνωρίζω τι παίζει. Υποθέτω όμως πως αν δεν έχει έτοιμη τη καλωδίωση και χρειάζεται πέρασμα μάλλον θα έχει κάποια ταλαιπωρία. (Πιο πολλά πλαστικά για λύσιμο) Αν όμως το περάσεις στο ντουλάπι όπως εγώ, αυτό είναι πανεύκολο.

Υ.Γ. Το ράδιο-cd δε θέλει ακριβώς βγάλσιμο. Απλά λίγο τράβηγμα προς τα έξω προκειμένου να μπορεί να μπει χέρι από πίσω για να κουμπώσει η φύσα. (που αυτόματα σημαίνει λίγα ξεβιδώματα σε ορισμένα πλαστικά)

Edited by Error
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, για τον τεμπέλη δε γνωρίζω τι παίζει. Υποθέτω όμως πως αν δεν έχει έτοιμη τη καλωδίωση και χρειάζεται πέρασμα μάλλον θα έχει κάποια ταλαιπωρία. (Πιο πολλά πλαστικά για λύσιμο) Αν όμως το περάσεις στο ντουλάπι όπως εγώ, αυτό είναι πανεύκολο.

δηλαδη και στο ντουλαπακι εχει υποδοχη?απο ποια πλευρα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη και στο ντουλαπακι εχει υποδοχη?απο ποια πλευρα?

Δεν έχει υποδοχή. Απλά ένα άνετο και απροβλημάτιστο πέρασμα για το καλώδιο του αντάπτορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει υποδοχή. Απλά ένα άνετο και απροβλημάτιστο πέρασμα για το καλώδιο του αντάπτορα.

α μαλιστα.δηλαδη μονος να μην κανω τιποτα ε?δηλαδη δεν ξερω τιποτα γρι απο τετοια πραγματα..μηπως ξερεις αν η σιντιερα η 6αρα εχει υποδοχη μπροστα για καρτα sd?βασικα στο μενου στην σιντιερα μου βγαζει οτι υπαρχει sd αλλα δεν ξερω που να την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα.δηλαδη μονος να μην κανω τιποτα ε?δηλαδη δεν ξερω τιποτα γρι απο τετοια πραγματα..μηπως ξερεις αν η σιντιερα η 6αρα εχει υποδοχη μπροστα για καρτα sd?βασικα στο μενου στην σιντιερα μου βγαζει οτι υπαρχει sd αλλα δεν ξερω που να την βαλω.

Δε γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.