Jump to content
tasos1

Οθονη Vision (V3-Vw300) - Κάποιο Πρόβλημα Με Μπαταρία;;;

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους...

Θέλω να βάλω στο αυτοκίνητό μου τo παρακάτω multimedia Οθονη Vision (V3-Vw300) ..... όμως από τα πολλά που διάβασα έχω μπερδευτεί λίγο.....

μήπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία μου;

είναι καλή επιλογή ή προτείνετε κάποιο άλλο;

multimedia.jpg

Οθόνη 7" LCD υψηλής ανάλυσης TFT active matrix (800 X 480) / Ενσωματωμένο GPS /

BLUETOOTH / USB / iPOD / DVD / MPEG / DVIX / MP3 / CD / TV / FM / AM / FLASH MEMORY 2GB

/ Μνήμη Χωρητικότητας 6 CD / 4x45 Watt – 4 RCA LINE OUT 4V - AV IN&OUT /

Δυνατότητα σύνδεσης κάμερας οπισθοπορείας / Συμβατό με χειριστήρια τιμονιού -

MFD Display - CLIMATRONIC - PARKING ASSISTANCE / 3D MENU - Picture In Picture - DUAL ZONE /

Υψηλής ποιότητας 7" 16:9 TFT active Matrix Display με οθόνη αφής, Υψηλή Ανάλυση 800 x 480 pixel

Συμβατό με το CAN-BUS SWC και με τα χειριστήρια τιμονιου.

Υποστηρίζει ενδείξεις στο MFD display, λειτουργία ενδείξεων CLIMATRONIC, λειτουργία ενδείξεων PARKING ASSISTANCE

Υποστηρίζει DVD, CD, MP3, WMA, MPEG, DivX, VCD, SVCD, jpg

Ενσωματωμένη μονάδα Bluetooth , υποστηρίζει A2DP (παίζουν μουσική από το κινητό μέσω του ραδιόφωνου του αυτοκινήτου)

Ολοκληρωμένη υποστήριξη iPod / iPhone interface (έλεγχος & Φόρτιση, επιλέξτε το τραγούδι απευθείας μέσω οθόνης αφής)

Λειτουργία απομνημόνευσης 6 δίσκων CD (Virtual 6-CD 2G Flash Memory)

Ενσωματωμένος Δέκτης αναλογικής TV - κεραίες TV περιλαμβάνονταιΘα βάλω ψηφιακό δέκτη με διπλή κεραία που συνεργάζεται με την οθόνη αφής

Δέκτης ΑM / FM με RDS

Ενσωματωμένος αναγνώστης καρτών SD & USB 2.0 interface.

Ενσωματωμένος ενισχυτής υψηλής απόδοσης 4 x 45 W

Πολύγλωσσο μενού

Ολοκληρωμένο σύστημα πλοήγησης GPS, WINCE6.0 CORE

SIRF Dual Core ARM11 Atlas IV 500 MHZ+250MHZ DSP - 64 channels to search satellites

Λειτουργία Dual Zone, μπορείτε να ακούσετε μουσική ενώ παρακολουθείτε την εικόνα του GPS

Εαν υπάρχουν επιπλέον εγκατεστημένες οθόνες(π.χ. προσκέφαλα, οροφής) τότε υπάρχει η δυνατότητα ανεξάρτητης λειτουργίας ήχου και εικόνας

AV IN & OUT, 4 x RCA έξοδος ήχου 4V OUT

Προαιρετικά: Δέκτης MPEG-4 (Vision DVB-900/910 έλεγχος απο τηλεχειρισμό)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ : GINIUS DRIVER

Το νέο λογισμικό πλοήγησης ginius DRIVER, με χάρτες της NGI, ήρθε για να καθοδηγήσει με ακρίβεια, ασφάλεια και αξιοπιστία στον προορισμό σας. Ιδανικό για το αυτοκίνητο, τη μηχανή ή τον περίπατό σας μέσα στην πόλη, σας δίνει τη δυνατότητα να μετατρέψετε τη φορητή σας συσκευή σε ένα ολοκληρωμένο σύστημα πλοήγησης.

Σας καθοδηγεί στροφή προς στροφή, με φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά σε Ελλάδα

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά:

Χαρτογράφηση από την NGI

Ταχύτατο λογισμικό με γρήγορο επαναϋπολογισμό της διαδρομής και γρήγορη απεικόνιση του χάρτη

Έξυπνη εύρεση διεύθυνσης με ταυτόχρονη αναζήτηση στο ιστορικό

Εύκολος προσανατολισμός με μια ματιά στο χάρτη

Λεπτομερείς απεικόνιση της διαδρομής με όλες τις ενδιάμεσες στάσεις

Δυνατότητα εύρεσης σημείων ενδιαφέροντος στη διαδρομή σας

Πρόσθετη οθόνη χάρτη με την επόμενη στροφή σας

Τρεις τρόποι υπολογισμού διαδρομής (ταχύτερη, βέλτιστη, συντομότερη)

Άμεση και γρήγορη τεχνική υποστήριξη

Αυτόματη αναβάθμιση χαρτών

Δωρεάν αναβάθμιση για 3 χρόνια για όλους τους χάρτες

Υψηλή αξιοπιστία και ακρίβεια

Ευχαριστώ..

Εαν μπορείτε στείλτε κάποιο σύνδεσμο για κάποιο άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες αυτην την πηγη και ποσο εχει?

Τι μοντελο ειναι το αυτοκίνητο σου, χρονολογία και ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες αυτην την πηγη και ποσο εχει?

Τι μοντελο ειναι το αυτοκίνητο σου, χρονολογία και ποιο?

Νίκο μάλλον θα το περάσω στην πόλη μου στη Δράμα ..... μαζί

α)με καλωδίωση για ηχεία στις πίσω πόρτες και στην πινακίδα για κάμερα οπισθοπορείας

β)Πίσω ηχεία στις πόρτες με θήκες για να μην υπάρχει πρόβλημα στα παράθυρα

γ)Ψηφιακό δέκτη για την τηλεόραση με χειρισμό από την οθόνη

δ)χάρτες της επιλογής μου

ε)εργασία...

900 €

Το multimedia το βρήκα από ελληνικά site από 539 - 610 € (στην πόλη μου είναι πολύ λίγο ακριβότερο αλλά πολύ οικονομικότερο στην τοποθέτηση)

Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία μου ...... θα μπορούσε κάποιος να πει σχετικά γι΄αυτό

Νίκο έχεις να προτείνει κάποιο άλλο αξιόπιστο

Το αυτοκίνητό μου είναι VW Jetta TSI 140 HP αγορασμένο το Μάιο του 2007

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω στα 900 ευρω ειναι μεσα ολα αυτα που λες παραπανω, μηχανημα, μεγαφωνα, καλωδιωση, καμερα, τοποθετηση κλπ

Αν ειναι ετσι τρεχα, τζαμπα ειναι.

Ποσεχε μονο μην σου κανει δουλεια του κ@λ..

Με την μπαταρια δεν ξερω τι μπορει να παιζει με αυτο το κινεζικο, υπαρχουν 100αδες κινεζικα, εγω εχω προτείνει ενα που εχω και εγω και ολοι ειναι ικανοποιημένοι.

Το μηχανημα ειναι αυτο

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=40126

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους…

Την Δευτέρα που πέρασε τοποθέτησα στο αυτοκίνητό μου την παραπάνω οθόνη Vision …… περίμενα να περάσουν λίγες ημέρες μήπως και παρουσιαστούν προβλήματα στην μπαταρία μου…..

Συμπεράσματα :

- Δουλεύουν όλα όσα αναφέρουν (και αναγράφω παραπάνω) εκτός από την ένδειξη του κλιματισμού στην οθόνη (λόγω μη συμβατότητας με το can bus…… στα νεότερα υπάρχει και αυτή η ένδειξη …… σύμφωνα με τα λεγόμενά τους)

- Αναμένω την κάμερα οπισθοπορείας (έχω ετοιμάσει ήδη την καλωδίωση) … όταν βάζω όπισθεν γυρίζει κατευθείαν στην κάμερα ακόμη και όταν είναι σβηστό.

- Δεν έχει Dimmer αλλά έχει επιλογές για την φωτεινότητα της οθόνης ….ακόμη και να «μαυρίσει» δηλαδή δεν δείχνει τίποτε αλλά η μουσική ακούγεται κανονικά.

- Έχει ωραίους χρωματισμούς και καλή ανάλυση.

- Εύκολη στο χειρισμό με αρκετές ρυθμίσεις.

- Συνεργάζεται με ψηφιακό δέκτη με χειρισμό από την οθόνη

Μερικές φωτογραφίες

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Θελω βοηθεια απο γνωστες.Εχω το golf 5 και θελω να βαλω ενα multimedia.Με ενδιαφερουν 3 πραγματα.Το mp3,ο φωτισμος να ειναι ιδιος με του αυτοκινητου μου δηλαδη μπλε ανοιχτο και να μην ειναι πανακριβο.Εχει κανεις να προτεινει τπτ;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει και gps καλυτερα.Με απασχολει επισης το να ταιριαζει και με τον χωρο που διαθετει η κονσολα.Εν ολιγοις μην φαινεται οτι το εκλεψα απο αλλον και το εβαλα στο δικο μου!!! :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Το multimedia αυτό είναι πολύ καλό. Το πήρα μαζί με το αμάξι (Golf6) απ την αντιπροσωπεία και με έχει εξυπηρετήσει πολύ. Ταιριάζει απίστευτα με το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Πολύ καλή ποιότητα ήχου, το GPS είναι μία χαρά (με έχει βοηθήσει και μέσα σε πόλεις και σε επαρχεία), οθόνη με πολύ καλη ανάλυση και μεγάλη. Μία ερώτηση έχω μόνο: τι ρυθμίσεις έχετε στην tv γιατί εμένα δε μου παίζει, μου βγάζει συνεχώς χιόνια.

Edited by Nasfak
Link to comment
Share on other sites

Το multimedia αυτό είναι πολύ καλό. Το πήρα μαζί με το αμάξι (Golf6) απ την αντιπροσωπεία και με έχει εξυπηρετήσει πολύ. Ταιριάζει απίστευτα με το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Πολύ καλή ποιότητα ήχου, το GPS είναι μία χαρά (με έχει βοηθήσει και μέσα σε πόλεις και σε επαρχεία), οθόνη με πολύ καλη ανάλυση και μεγάλη. Μία ερώτηση έχω μόνο: τι ρυθμίσεις έχετε στην tv γιατί εμένα δε μου παίζει, μου βγάζει συνεχώς χιόνια.

Αν έχεις το vision 300 και είσαι σε περιοχή με ψηφιακό σήμα.... τότε (χωρίς να έχω πρόθεση να κάνω διαφήμιση) δες αυτό : http://dista.gr/default.asp?pid=24&la=1&ct=2470&itmID=11353 ψηφιακός δέκτης με χειρισμό από την οθόνη αφής.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το vision 300 και είσαι σε περιοχή με ψηφιακό σήμα.... τότε (χωρίς να έχω πρόθεση να κάνω διαφήμιση) δες αυτό : http://dista.gr/default.asp?pid=24&la=1&ct=2470&itmID=11353 ψηφιακός δέκτης με χειρισμό από την οθόνη αφής.

Ξέρεις καθόλου το πως συνδέεται με το multimedia;

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου

imag1290.jpg

Οι 8 ίντες κάνουν την διαφορά.

Έχει ενσωματωμένο αποδικοποιητή Mpeg-4 και Mpeg-2 που πιάνει τζάμι ακόμη και στο parking.

Εδώ θα δείτε ένα βιντεάκι με τις λειτουργίες του

ΤV εν κινήσει

Ορίστε και τα χαρακτηριστικά του με δυπήρινο επεξεργαστή!!!

Using SiRFprimaTM TT442 high performance dual-core ARM11 processor

(600MHz frequency +300 MHz DSP), performance increased significantly,

even 800 * 480 resolution also run smooth, support up to 1024 * 768

resolution. WINCE6.0 operation system

Memory :128MB SDRAM

Operation System: WINCE6.0

Storage: 1GB (support up to 8GB)

1) High definition TFT digital LCD, Resolution: 800*RGB*480

2) Can playback MP3,WMA,MP4,AVI,JPEG and so on from USB, SD/MMC card

3) Built-in universal steering wheel control. While according to customer preferences, self-set steering wheel on the functions of the various functions

4) AM/FM tuner with 30 presets (18FM, 12AM)and RDS function

5) Super anti-shock system

6) Built-in amplifier: 4*50 watts

7) Compatible with DVD/DVD-RW/CD-R/CD-RW/MP4/MP3/JPEG/WMA/DIVX

Four ways RCA Output, two ways Video output, Two ways Audio Input, One way Video Input,1 camera video input.

9) Built-in Bluetooth with caller ID display, microphone for mobile hands-free & mp3 playback(Supports A2DP Bluetooth music playback functions)

10) Phone book function

11) Built-in DVB-T Μpeg-4 & Mpeg-2

12) Ipod function

13) Built-in GPS

14) Arm11 system,Adopt Win CE 6.0.,More responsive, running faster, life longer(some models have other configuration)

15) 3D interface,function icons can be drag and set as you like.Pre-set 18 background pictures for the main interface, Also can scan the pictures of SD card and set it as background.and Pre-set Car Brand logo to set as background. At radio&CD playing state have dynamic beating patters following the sound rhythm.

16) PIP function(Picture in picture)

17) Two-zone funciton means can enjoy diffirent items between master unite and external monitor or other device.

18) Virtual 8 discs function.

19) Built-in CANBUS

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ! πολύ καλό ε !!! Να φανταστώ ότι είναι πλήρως λειτουργικό με τα πλήκτρα τιμονιού σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ! πολύ καλό ε !!! Να φανταστώ ότι είναι πλήρως λειτουργικό με τα πλήκτρα τιμονιού σωστά ?

επίσης πες μας αν δουλευει στη θεση "0" του διακόπτη εκκίνησης, απο που το πήρες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με τα χειριστήρια, κανονικά με την θέση 0 αφού έχει canbus.

Επίσης για τα ποιό καινούρια μοντέλα έχει ένδειξη για το klima.

Θα ανεβάσω και βίντεο για να δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με τα χειριστήρια, κανονικά με την θέση 0 αφού έχει canbus.

Επίσης για τα ποιό καινούρια μοντέλα έχει ένδειξη για το klima.

Θα ανεβάσω και βίντεο για να δείτε.

φιλε τιμη?τα κουμπια γινονται κοκκινα?εχει dimmer?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που ξέχασα

imag1299.jpg

Να και το βίντεο που σας έλεγα για τις λειτουργίες του canbus

μην περιμένετε να σας το μεταφράσω κιόλας. :p

Τα κουμπιά τα παραγγέλνεις από την αρχή τι χρώμα θέλεις.Ναι έχει κόκκινο.

Dimmer δεν έχει αλλά έχει ένα κουμπί μέσα στην οθόνη που χαμηλώνει τον φωτισμό.

Η τιμή που έχω καταφέρει μέσω γνωριμιών και παραγγελιών είναι 400€ με όλα μέσα ψηφιακές τηλεοράσεις, μεταφορικά κ.τλ

Link to comment
Share on other sites

Από την Κίνα φυσικά.

Ρε φιλε απο κινα ναι αλλα δεν εννοω αυτο ενα λινκ δεν μπορεις να μας δωσεις με καποιες πληροφορειες. Τωρα αν νομιζεις οτι σε κουραζουμε αστο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται για το 8αρι multimedia άνοιξα ενα νεο θεματακι ας δούνε εκει.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=48122

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.