Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

δεν ξέρω αν είμαι off topic...και ούτε θέλω να είμαι κακός...από προβήματα τι λεέι το ΤSI???το λέω αυτό καθότι σήμερα που ήμουν σε εξουσιοδοτημένο ήρθαν 2-3 με προβήματα στα παράθυρα...τα αμάξια είχαν 500 κμ....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είμαι off topic...και ούτε θέλω να είμαι κακός...από προβήματα τι λεέι το ΤSI???το λέω αυτό καθότι σήμερα που ήμουν σε εξουσιοδοτημένο ήρθαν 2-3 με προβήματα στα παράθυρα...τα αμάξια είχαν 500 κμ....
Αν πας και κάτσεις σε οποιοδήποτε συνεργείο, θα διαπιστώσεις ότι όλα τα αυτοκίνητα είναι για πέταμα! Το συνεργείο ΔΕΝ είναι καλό σημείο για εξαγωγή στατιστικών. Στα συνεργεία μεζεύονται τα προβληματικά αυτοκίνητα!

Δεν μπορείς να πεις πως όλα τα VW έχουν πρόβλημα με τα παράθυρα ή με τη μηχανή ή με κάτι άλλο!

Ωστόσο, έχεις σχετικό δίκιο... Πολλά Golf έχουν παρουσιάσει -ηλίθια- προβληματάκια με τα παράθυρα και τα λάστιχα γύρω από τις πόρτες. Εμένα μου έκανε πρόβλημα το παράθυρο του συνοδηγού. Πήγα στον Γρατσία και μου άλλαξαν τους μηχανισμούς ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΑΡΑΘΥΡΩΝ για την περίπτωση που θα χαλούσε και του οδηγού κάποια στιγμή. Το ίδιο και με το λάστιχο γύρω από την πόρτα.

Ωστόσο, αυτά παρουσιάζονται πολύ νωρίς και πας με την εγγύηση και τα φτιάχνεις. Σοβαρά προβλήματα πάντως τα Golf ΔΕΝ παρουσιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest guarantee

Παιδιά,είμαι καινούργιος στο vwclub και είμαι κι εγώ κάτοχος του TSI εδώ και ένα μήνα..

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το εργαλείο και είναι ακριβώς όπως το περίμενα.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο σε όλα τα παιδιά που πήραν νέο αυτοκίνητο.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ε ναι δεν θέλω να πιστεύω πως έχουν πρόβλημα ktg ...απλά παραθέτω το γεγονός πως παρόλο TSI... τα ταλεπορεί η ασθένεια όλων των golf με τα ηλεκτρικά....μαζί με αυτό παραθέτω και κατι αλλό ..ίσως είναι τυχαίο γεγονός,,,audi A3 ..2.0L ,200hp με 14000 km και άλλαζε σασμάν...τα σχόλια δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

ε ναι δεν θέλω να πιστεύω πως έχουν πρόβλημα ktg ...απλά παραθέτω το γεγονός πως παρόλο TSI... τα ταλεπορεί η ασθένεια όλων των golf με τα ηλεκτρικά....μαζί με αυτό παραθέτω και κατι αλλό ..ίσως είναι τυχαίο γεγονός,,,audi A3 ..2.0L ,200hp με 14000 km και άλλαζε σασμάν...τα σχόλια δικά σας...
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!

(Ό,τι και να πεις πάντως, στην περίπτωση αυτή, έχεις δίκιο...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είμαι καινούργιος στο vwclub και είμαι κι εγώ κάτοχος του TSI εδώ και ένα μήνα..

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το εργαλείο και είναι ακριβώς όπως το περίμενα.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο σε όλα τα παιδιά που πήραν νέο αυτοκίνητο.. tongue.gif

Φιλε εχω καταληξη στο Golf-ακι TSI!!! ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!! Δεν ψαχνω αλλο γιατι στο τελος δεν θα παρω τιποτα και θα καθομαι απλως και θα διαβαζω, ενω οι αλλοι θα απολαμβανουν τα Golfakia τους!!!!

Το μονο που απομενει ειναι να αποφασισω την εκδοση που θα παρω!! Trendline ή sportline!!!!

Εσεις τι λετε???

Υ.Γ

Απο καταναλωση πως παει?? Το εχεις τσεκαρει??

Φιλε καλοριζικο, καλοταξιδο και πανω απο ολλα ''σιδερενιο''!!!! :wacko::D

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω καταληξη στο Golf-ακι TSI!!! ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!! Δεν ψαχνω αλλο γιατι στο τελος δεν θα παρω τιποτα και θα καθομαι απλως και θα διαβαζω, ενω οι αλλοι θα απολαμβανουν τα Golfakia τους!!!!

Το μονο που απομενει ειναι να αποφασισω την εκδοση που θα παρω!! Trendline ή sportline!!!!

Εσεις τι λετε???

Υ.Γ

Απο καταναλωση πως παει?? Το εχεις τσεκαρει??

Φιλε καλοριζικο, καλοταξιδο και πανω απο ολλα ''σιδερενιο''!!!! :wacko::lol:

Εγώ φίλε το έχω μια εβδομάδα το Sportline σε μαύρο χρώμα, 5 πορτες, με ηλιοροφή και τεμπέλη. Έχουμε ξαναπεί, πολύ καλά τα ημί μπάκετ καθίσματα, πολύ καλές οι αναρτήσεις, τα προβολάκια είναι must για μένα, για ομορφιά πιο πολύ (που έχει το sportline), όπως επίσης τα προφυλακτικά φρυδάκια είναι στο χρώμα του αμαξώματος...εξίσου όμορφο αυτο. Οι 16" ζαντούλες είναι ικανοποιητικές (εμένα μου αρέσουν πολύ).

¶ντε πήγαινε και χτύπατο, μη το καθυστερείς!!!! Σκοτώνει το εργαλείο!

Υ.Γ. Η μέση κατανάλωση μέσα στη πόλη και μετά από μια εβδομάδα, είναι στα 9.2, χωρίς να πηγαίνω και πολύ ήρεμα. ¶ν το πάς ώς κυρία (που όντως έτσι πρέπει για το στρώσιμο), θα δείς και μέση τιμή 6-7 L/100km.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Οι 16" ζαντούλες είναι ικανοποιητικές (εμένα μου αρέσουν πολύ).

¶ντε πήγαινε και χτύπατο, μη το καθυστερείς!!!! Σκοτώνει το εργαλείο!

Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δω τι ζαντες φοραει το sportline??

Ειχες επιλογη για αλλο σχεδιο??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δω τι ζαντες φοραει το sportline??

Ειχες επιλογη για αλλο σχεδιο??

Κοίτα στο γκαράζ μου τη φωτογραφία. Οι ζάντες φαίνονται πολύ καλά.

¶λλες επιλογές μπορείς να έχεις ΑΛΛΑ θα πρέπει να περιμένεις περισσότερο (υποθέτω) και να πληρώσεις κάτι παραπάνω... Πάντως οι ζάντες του είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο γκαράζ μου τη φωτογραφία. Οι ζάντες φαίνονται πολύ καλά.

¶λλες επιλογές μπορείς να έχεις ΑΛΛΑ θα πρέπει να περιμένεις περισσότερο (υποθέτω) και να πληρώσεις κάτι παραπάνω... Πάντως οι ζάντες του είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!

Τις ειδα τελικα στο γκαραζ!! Ειναι ωραιες, αλλα εαν δε κανω λαθος, στο TSI φορανε πλεον κατι 16αρες 5ακτινες οι οποιες φαινονται, αλλα οχι καλα σε μια φωτο που ανεβασε το μελος Μarios81!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις ειδα τελικα στο γκαραζ!! Ειναι ωραιες, αλλα εαν δε κανω λαθος, στο TSI φορανε πλεον κατι 16αρες 5ακτινες οι οποιες φαινονται, αλλα οχι καλα σε μια φωτο που ανεβασε το μελος Μarios81!!!
Έχεις δίκιο... Δικό μου λάθος. Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι τα TSI φοράνε άλλες ζάντες. Και αυτές όμως είναι πολύ καλές! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τις ειδα τελικα στο γκαραζ!! Ειναι ωραιες, αλλα εαν δε κανω λαθος, στο TSI φορανε πλεον κατι 16αρες 5ακτινες οι οποιες φαινονται, αλλα οχι καλα σε μια φωτο που ανεβασε το μελος Μarios81!!!

Είναι ακριβώς αυτες ναι! Είναι όμορφες. Δεν μπορείς να βάλεις άλλες αν το πάρεις ετοιμοπαράδοτο, αλλά και άν θέλεις να πληρώσεις άλλες, καλύτερα να πάς να βάλεις aftermarket όποια γουστάρεις...και να μη περιμένεις 4 μήνες γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς αυτες ναι! Είναι όμορφες. Δεν μπορείς να βάλεις άλλες αν το πάρεις ετοιμοπαράδοτο, αλλά και άν θέλεις να πληρώσεις άλλες, καλύτερα να πάς να βάλεις aftermarket όποια γουστάρεις...και να μη περιμένεις 4 μήνες γι αυτό.

Μπορουμε να τις δουμε σε καμια πιο κοντινη φωτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να τις δουμε σε καμια πιο κοντινη φωτο!!!

File karlos pata sthn ypografh mou na mpeis sto garage na deis foto apo to TSI mou.

Einai to Sportline se mple grafiti.

tongue.giftongue.gif

Y.Γ.: pantws h kalhterh epilogh nomizw oti einai to sportline!!!

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω καταληξη στο Golf-ακι TSI!!! ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!! Δεν ψαχνω αλλο γιατι στο τελος δεν θα παρω τιποτα και θα καθομαι απλως και θα διαβαζω, ενω οι αλλοι θα απολαμβανουν τα Golfakia τους!!!!

Το μονο που απομενει ειναι να αποφασισω την εκδοση που θα παρω!! Trendline ή sportline!!!!

Εσεις τι λετε???

Υ.Γ

Απο καταναλωση πως παει?? Το εχεις τσεκαρει??

Φιλε καλοριζικο, καλοταξιδο και πανω απο ολλα ''σιδερενιο''!!!! :cry::cry:

Φίλε μου , σου προτείνω να παρεις το Sportline , αφου εχει παραπάνω κλιματισμό ( που περα απο το οτι λειτουργικα ειναι καλλυτερο απο το aircondition, είναι κ εμφανισιακα πιο ωραιο κ στην κονσολα με τα πανεμορφα χειριστηρια αλλα κ πανω απο την κονσολα με τον κεντρικο αεραγωγό ) , ζάντες , ημιμπάκετ καθισματα με ρυθμισεις κ για τη μεση ,καθισματα με ρυθμισεις κ για τον συνοδηγο, δερματινο τιμονι λεβιε κ χειροφρενο ,βαμμενους καθρεπτες κ ολα γενικα στο χρωμα του αμαξώματος , πιο χαμηλο 1,5 εκατοστο με πιο σφιχτη αναρτηση , κ προβολακια ομιχλης.Δεν θυμαμαι αν ξεχναω κατι.Με λιγα λογια τα λεφτα του τα αξιζει! Όποιο κ να επιλέξεις παντως , καλοτάξιδο!!! :cry:

Τις ειδα τελικα στο γκαραζ!! Ειναι ωραιες, αλλα εαν δε κανω λαθος, στο TSI φορανε πλεον κατι 16αρες 5ακτινες οι οποιες φαινονται, αλλα οχι καλα σε μια φωτο που ανεβασε το μελος Μarios81!!!
Μπορουμε να τις δουμε σε καμια πιο κοντινη φωτο!!!

Δεν εχω πιο κοντινη φωτογραφια τωρα , θα προσπαθησω να βγαλω καποια πιο κοντινη... Όταν το πλύνω όμως... tongue.gif

Παντως εμενα μ'αρεσουν παρα πολυ αυτες οι ζαντες.

Ρε παιδιά μια απορία...

Όταν οι δίσκοι μέσα βρωμίζουν ... πώς στο καλό τους καθαρίζουμε ??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία...

Όταν οι δίσκοι μέσα βρωμίζουν ... πώς στο καλό τους καθαρίζουμε ??? :cry:

Τι εννοείς βρομίζουν???

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βρωμισει ίσως απο κατι βροχές που ειχε ριξει με χωμα , κ ειναι καπως καφε-πορτοκαλί-μαυροι...

Αν μπορεσω θα βαλω φωτο πιο μετα

Τους δίσκους των φρένων εννοείς, Σωστα???

Με τον καίρο πατώντας το φρένο τρίβονται και καθαρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Είναι ακριβώς αυτες ναι! Είναι όμορφες. Δεν μπορείς να βάλεις άλλες αν το πάρεις ετοιμοπαράδοτο, αλλά και άν θέλεις να πληρώσεις άλλες, καλύτερα να πάς να βάλεις aftermarket όποια γουστάρεις...και να μη περιμένεις 4 μήνες γι αυτό.

Οι 5άκτινες μήπως είναι οι 17άρες Zandvoort;

Link to comment
Share on other sites

Οι 5άκτινες μήπως είναι οι 17άρες Zandvoort;

Oι ζάντες που έχει το TSI sportline είναι Mugello 16"!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το radio-cd που δινει η μαμα vw τι φωτισμο εχει??? ΜΠΛΕ?

Εαν ειναι ετσι το βραδυ θα ειναι φοβερο μεσα!!! (σε συνδιασμο με clima, trip κτλ)

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.