Jump to content
GC9N

Μετάνιωσα......

Recommended Posts

16/205/45 και 3ποντο χαμήλωμα είναι ό,τι πρέπει για look και κράτημα.

Φιλε bear εχεις δικιο!!!Αν και προτιμο και παλι 15αρα 205/40/15!!και 5ποντουσ χαμηλωμα που εχω εγω ειναι σαυρα!!!!!!

Dr.Montoya(Polo tuner).

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Λαθος το 205 θα κανει την ζαντα να φενεται 15" Πολυ μεγαλο λαστιχο

τι εννοεις να βαλεις μεγαλυτερο η μικροτερο τοτε?μια χαρα ειναι το 205 δειχνει πολυ ωραια πανω στο αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δε νομιζω αν δεις τη δικια μου φαινεται αρκετα μεγαλη ,εννοω δειχνει το πραγματικο της μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ηταν ενα παιδι που γνωρισα στο do it καινουργιο μελος δεν ειχε γραφτει στο φορουμ κ ηταν η πρωτη του συναντηση που ειχε 15 αρες στο 9ν κ το ειχε χαμηλωσει 6-6,5 ποντους

αυτο ειναι σαυρα!

Link to comment
Share on other sites

Guest kkourelias

αν θες να δειξει το αμαξι βαλτη. ;)

με 215/35/17 (ιδια διαμετρος) ή και 205/40/17 (+3% μεταβολη, μεσα στο οριο)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 15ΑΡΕΣ ΦΟΡΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 6Ν2 ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΜΕΝΟ ΜΕ ΑΡΕΧ ΕΛΑΤΗΡΙΑ 6ΠΟΝΤΑ!!!ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΑΥΡΑ,ΤΟ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΩ POLO ΣΤΟ VW-CLUB!!!!!!!EEEE OOOOO EXΩ ΤΟ POLO TΟ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΟ ΕΕΕΕ ΟΟΟΟ.....!!!!!!

POLO VW-POWER!!

Dr.Montoya(Polo tuner).

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 15ΑΡΕΣ ΦΟΡΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 6Ν2 ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΜΕΝΟ ΜΕ ΑΡΕΧ ΕΛΑΤΗΡΙΑ 6ΠΟΝΤΑ!!!ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΑΥΡΑ,ΤΟ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΩ POLO ΣΤΟ VW-CLUB!!!!!!!EEEE OOOOO EXΩ ΤΟ POLO TΟ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΟ ΕΕΕΕ ΟΟΟΟ.....!!!!!!

POLO VW-POWER!!

Dr.Montoya(Polo tuner).

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΓΙΑΤΡΕ!εισαι ο αρχοντας της σαυρας!

Link to comment
Share on other sites

βασικα εσυ κανεις λαθος φιλε

η ιδια η εταιρεια στον εξτρα εξοπλισμο δινει  17αρα ζαντα με τις ιδιες ομως διαστασεις με την 16αρα αν δε κανω λαθος

η 17 χωραει ανετα ειδικα αν εχεις 40 προφιλ

Και πού ακριβως εκανα το λαθος...? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Και πού ακριβως εκανα το λαθος...?  :)

mike το ειπα γιατι ειχες πει σε ενα παραπανω ποστ οτι η vw δεν δινει στον εξοπλισμο 17αρα ζαντα ενω στη πραγματικοτητα δινει,αυτο εννοουσα :)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.Eimai kainourgios kai exw polo 9n 100ps alla ektos apo auto exw kai egw to idio dillhma....16ares h 17ares??????den kserw ti na kanw.Paw ston prwto zanta kai enw arxika phgaina gia 15ares ante 16ares mou pasarei 17ares original vw kai emeina m***kas.Mou lei mpainoun kai den exeis kanena provlima kai oti ta eksoda einai panw katw idia me tis 16ares.(7x17).Meta paw se allon kai rwtaw gia autes pou evale kai to paidi sthn foto(RS4) alla rwthsa gia 17ares kai mou leei oti tha eimai oriaka.(7.5x17)Ti na kanw 16 h 17???Aaaa xtes phga sthn ektesh kai eixe polo me 17ares(autes pou phge na mou pasarei o prwtos zantas) kai edeixne fovero.Alla forage 35arh lastixo......

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εξαρταται ποσα εισαι προθυμος να δινεις σε καθε αλλαγη ελαστικων

16αρια ειναι πολυ καλα

τα εχω εγω κ ειναι οριακα καλα κ σε τιμη αποδοση εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατσει φάση να ανοίξω με polo 9Ν με 17άρες και εγώ με τις μαμά 14άρες και τον κέρασα τσάι. Κρίμα δεν είναι να δώσεις τόσσα λεφτά μόνο για να το look? Δώσε τα να ανεβάσεις λίγο το μοτέρ ή να βελτιώσεις την ανάρτηση. Τότε θα ξεπληρώσεις όσα έχεις δώσει.

φιλαρακι και εγω 17αρες φοραω με 215/35/17 ελα να με βρεις στη νικαια να ανοιξουμε για να δουμε αν θα με κερασεις τσαι...παντως η 17αρα ειναι ολα τα λεφτα και αν οντως βαλεις μια ελαφρια ζαντουλα με το σωστο προφιλ και δωσεις την πρεπον προσοχη στις λακουβες της ελλαδας τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι και εγω 17αρες φοραω με 215/35/17 ελα να με βρεις στη νικαια να ανοιξουμε για να δουμε αν θα με κερασεις τσαι...παντως η 17αρα ειναι ολα τα λεφτα και αν οντως βαλεις μια ελαφρια ζαντουλα με το σωστο προφιλ και δωσεις την πρεπον προσοχη στις λακουβες της ελλαδας τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

:cry::o:o:o:o Καλά, δεν στραβώνουν συνέχεια οι ζάντες με τέτοιο προφίλ????

Edited by meco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα μακριά οι 17άρες για την Ελλάδα, με 35άρι προφίλ θα τις κλαις μια μέρα! Εδώ εγώ με τις 16άρες στη βροχή έπεσα σε κρυφή λακούβα, και πέταξε καρούμπαλο το λάστιχο!

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

:D:D:blink::blink::lol: Καλά, δεν στραβώνουν συνέχεια οι ζάντες με τέτοιο προφίλ????

γιατι θα πρεπει να στραβωσουν???λογω προφιλ???αν εισαι αρκετα προσεκτικος στους ελληνικους ταφους δεν νομιζω να εχεις προβλημα...αν εισαι ομως λιγο ατσουμπαλος τοτε θα γινεις κολλητος με τον λαστιχα σου και αυτον που πηρες τις ζαντες!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι θα πρεπει να στραβωσουν???λογω προφιλ???αν εισαι αρκετα προσεκτικος στους ελληνικους ταφους δεν νομιζω να εχεις προβλημα...αν εισαι ομως λιγο ατσουμπαλος τοτε θα γινεις κολλητος με τον λαστιχα σου και αυτον που πηρες τις ζαντες!!!

Nαι, όσο προσεκτικός όμως και να είσαι, σίγουρα κάτι ψιλό θα το πάθεις, δε μπορείς να αποφύγεις σε αυτούς τους δρόμους όλες αυτές τις λακούβες!!! :D

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Επειδή είμαι και εγώ σε σκέψη να βάλω 16-άρες ζάντες στο polaki διαβάζωντας όλα τα ποστ που αφορούν λάστιχα ακόμη δεν έχω βγάλει κάποιο συμπέρασμα για το τι τελικά λάστιχα θα πρέπει να βάλω?

205/45/16 ή 195/45/16 ?

Οι ζαντάδες όλοι προτείνουν 195(λέγωντας μου ότι το 205 παραείναι μεγάλο λαστιχο για τα 100 άλογα του polo), όπως και από τα ποστ που διάβασα αρκετά παιδιά έχουν βάλει 195.

Επίσης αν κατάλαβα καλά λέτε ότι με 195 "φαίνεται" πιο μεγάλη η ζάντα από ότι με 205????

Από την άλλη οι περισσότεροι προτείνετε να βάζουμε ότι λέει η μαμά VW(δηλαδή 205).

Τελικά τι είναι καλύτερο να βάλω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!
Παίδες καλησπέρα.

Επειδή είμαι και εγώ σε σκέψη να βάλω 16-άρες ζάντες στο polaki διαβάζωντας όλα τα ποστ που αφορούν λάστιχα ακόμη δεν έχω βγάλει κάποιο συμπέρασμα για το τι τελικά λάστιχα θα πρέπει να βάλω?

205/45/16 ή 195/45/16 ?

Οι ζαντάδες όλοι προτείνουν 195(λέγωντας μου ότι το 205 παραείναι μεγάλο λαστιχο για τα 100 άλογα του polo), όπως και από τα ποστ που διάβασα αρκετά παιδιά έχουν βάλει 195.

Επίσης αν κατάλαβα καλά λέτε ότι με 195 "φαίνεται" πιο μεγάλη η ζάντα από ότι με 205????

Από την άλλη οι περισσότεροι προτείνετε να βάζουμε ότι λέει η μαμά VW(δηλαδή 205).

Τελικά τι είναι καλύτερο να βάλω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ειμαι καθετος στο θεμα λαστιχου στο πολο 205/45 τερμα οι κουβεντες

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Nαι, όσο προσεκτικός όμως και να είσαι, σίγουρα κάτι ψιλό θα το πάθεις, δε μπορείς να αποφύγεις σε αυτούς τους δρόμους όλες αυτές τις λακούβες!!! :blink:

Εμένα μου πέταξε καρούμπαλο το λάστιχο μετά από λακούβα χτες και φοράω 195/50/15

Δεν παλεύεται η κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.