Jump to content
GR-G60

15' η 16' για Mkii ?

Recommended Posts

Σωστό, αλλά μέχρι 30χιλ σε κάθε άξονα δεν έχει καμμία διαφορά. Αλλωστε μπορείς και μόνο με ζάντες να ανέβεις σχεδόν τόσο. Παραπάνω δεν συνίσταται με προσθήκες, εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει η οδική συμπεριφορά αλλά μόνο η μούρη, που κι αυτή συζητιέται αφού το αποτέλεσμα είναι υπερβολικό.

Εγώ με 30χιλ παντού είδα σαφώς καλύτερη αίσθηση, με καλύτερο πάτημα στον δρόμο αλλά την ίδια παιχνιδιάρικη συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Για την ακρίβεια, και εγώ με τις ζάντες πρέπει να έχω πάρει κάτι... Ξέρει κανείς πώς υπολογίζεται το μετατρόχιο? ¶ν είναι απο μέση ζάντας σε μέση ζάντας, στο δικό μου θα είναι... χμ...

(45 offset οι μαμά μείον 30 offset οι Zender Turbo = 15 χιλιοστά, επί 2 =)

30 χιλιοστά ακριβώς!

Ξέρει κανείς να μου πεί αν το υπολογίζω σωστά? Απο πιό σημείο σε πιό σημείο της ρόδας υπολογίζεται κανονικά το μετατρόχιο???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε GR-G60 μπορείς να μου πεις τον κωδικό της ζάντας από τη φωτό

που έβαλες; ξέρω είναι BBS αλλά πες κι άλλα στοιχεία.

Στη φωτό είναι το αμάξι σου; αν ναι πες μου σε παρακαλώ τιμή και

αν έχεις ιδέα που παίζουν μεταχείρες.

Φιλε Πανο εχω προβλημα και δεν μπορω να αλλαξω σε Αγγλικα χωρις να κλεισω τον εξπλορερ

new_killpc.gif

Στη φωτο δεν ειναι το αμαξι μου.

Αμφιβαλω αν μπορουν να βρεθουν αυτες οι ζαντες μεταχειρισμενες.

Edited by GR-G60
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Για την ακρίβεια, και εγώ με τις ζάντες πρέπει να έχω πάρει κάτι... Ξέρει κανείς πώς υπολογίζεται το μετατρόχιο? ¶ν είναι απο μέση ζάντας σε μέση ζάντας, στο δικό μου θα είναι... χμ...

(45 offset οι μαμά μείον 30 offset οι Zender Turbo = 15 χιλιοστά, επί 2 =)

30 χιλιοστά ακριβώς!

Ξέρει κανείς να μου πεί αν το υπολογίζω σωστά? Απο πιό σημείο σε πιό σημείο της ρόδας υπολογίζεται κανονικά το μετατρόχιο???

Εδω καπως ξεμπερδευουν τα πραγματα.

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.