Jump to content
Guest NRS

Launch Control για Golf V GTi DSG

Recommended Posts

Μια ερωτηση στους εχοντες launch control..

to LC νομιζω εχει το νοημα να σανιδωνεις το γκαζι και αυτο μεσω του αντισπιν να σου κοβει το υπερβολικο σπινιαρισμα και να επιταχυνει πιο γρηγορα το αμαξι χωρις να χαζοσπινιαρει...

αφου πατας το κουμπακι και κλεινεις το ASR τοτε ποια η εννοια του LC?

H μηπως δεν κλεινει το ASR?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στους εχοντες launch control..

to LC νομιζω εχει το νοημα να σανιδωνεις το γκαζι και αυτο μεσω του αντισπιν να σου κοβει το υπερβολικο σπινιαρισμα και να επιταχυνει πιο γρηγορα το αμαξι χωρις να χαζοσπινιαρει...

αφου πατας το κουμπακι και κλεινεις το ASR τοτε ποια η εννοια του LC?

H μηπως δεν κλεινει το ASR?

To ASR σταματαει το σπινιαρισμα των τροχων με το να κοβει την ισχυ του κινητηρα. Επομενως ποτε δε μπορεις να πετυχεις τη μεγιστη επιταχυνση. Για να πετυχεις τις επιδοσεις που λενε στο 0-100 κλπ πρεπει οι ροδες να σπινιαρουν λιγο ωστε να πετυχεις τη μεγιστη δυνατη επιταχυνση. Επομενως για να χρησιμοποιησεις το LC πρεπει το ESP να ειναι off

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας φρένο και γκάζι, χώρίς ASP δεν ανεβάζει στροφές προκειμένου να ξεκινίσει τη γρήγορυ επιτάχυνση. Αρα το LC δε λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας φρένο και γκάζι, χώρίς ASP δεν ανεβάζει στροφές προκειμένου να ξεκινίσει τη γρήγορυ επιτάχυνση. Αρα το LC δε λειτουργεί.

Δοκιμασε παλι με το ESP πατημενο για 3 δευτερολεπτα. Αν και παλι δε δουλεψει πηγαινε να στο περασουνε. Δουλεια 10 λεπτων ειναι με το VAS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι Golf TSI DSG δεν έχει launch control, έχει κάποιο μέλος να μας πει σίγουρα?? Εάν παρατηρήσετε καλά, θα δείτε ότι βγάζει το ESP (Υποχρεωτικά έχει esp το dsg) Αλλά δεν μπορεί να σηκώσει παραπάνω από 1500 στροφές!!!

Αυτό κάνει το L.C …

Edited by Νεκτάριος Golf Gt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι Golf TSI DSG δεν έχει launch control, έχει κάποιο μέλος να μας πει σίγουρα?? Εάν παρατηρήσετε καλά, θα δείτε ότι βγάζει το ESP (Υποχρεωτικά έχει esp το dsg) Αλλά δεν μπορεί να σηκώσει παραπάνω από 1500 στροφές!!!

Αυτό κάνει το L.C …

Aυτος ειμαι εγω tongue.gif Στο TSi ετσι λειτουργει. Εβαλα το LC στο Γρατσια

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για λέγε λεπτομέρειες!! Σου στοίχησε κάτι?? Ήταν θέμα προγράμματος??

Στο συνδεει στο VAS5051 και ειναι 10 λεπτα δουλεια. Ουτε που ζητησαν λεφτα, απλα εδωσα ενα 20αρικο στο παιδι που πηγαμε να δοκιμασουμε το LC στα στενακια της Αγ. Παρασκευης tongue.gif Εχω ανεβασει και αλλα video me to lc. Δες τα. Να ξερεις παντως οτι εφαγα τα λαστιχα μεχρι να το μαθω ;) και το εχω χρησιμοποιησει μονο μια φορα σε κοντρα

Link to comment
Share on other sites

Στο συνδεει στο VAS5051 και ειναι 10 λεπτα δουλεια. Ουτε που ζητησαν λεφτα, απλα εδωσα ενα 20αρικο στο παιδι που πηγαμε να δοκιμασουμε το LC στα στενακια της Αγ. Παρασκευης tongue.gif Εχω ανεβασει και αλλα video me to lc. Δες τα. Να ξερεις παντως οτι εφαγα τα λαστιχα μεχρι να το μαθω :whistling: και το εχω χρησιμοποιησει μονο μια φορα σε κοντρα

Ωραίος, γιατί εγώ ναι μεν έχω το Golf GT DSG και το έχω μαμά αλλά πρότεινα τόσο καιρό σε φίλους να πάρουν το 140άρι για να γλυτώσουν κανα φράγκο. B)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι Golf TSI DSG δεν έχει launch control, έχει κάποιο μέλος να μας πει σίγουρα?? Εάν παρατηρήσετε καλά, θα δείτε ότι βγάζει το ESP (Υποχρεωτικά έχει esp το dsg) Αλλά δεν μπορεί να σηκώσει παραπάνω από 1500 στροφές!!!

Αυτό κάνει το L.C …

Παντως στο δικο μου σηκωνει μεχρι 4000 στροφες και στο s και στο σειριακο αρκει να εχω απενεργοποιησει το esp και να ειναι καλα ζεσταμενος ο κινητηρας.

Υ.Γ

εχω το GT

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.