Jump to content
Connectoras

Τακάκια: Ebc Greenstuff

Recommended Posts

Σε 2-3 χιλιάδες χλμ. πρέπει να αλλάξω τα μπροστινά τακάκια. Από το λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ, μου φένετε σαν πολύ καλή επιλογή να βάλω τα EBC GreenStuff.

Τα έχει χρισιμοποιήσει κανείς??? Ποιά είναι η γνώμη σας???

Link to comment
Share on other sites

Guest kostas x 69

στο πούντο φοράω τα φέροντο ds2500 μαζί με χαρακτους tarox k σωληνάκια, όσο αναφορά το τακάκι στο πρωτο πατημα απλά δεν εχεις φρένα από εκεί k πέρα όμως δεν σε εγκαταλείπουν ποτε!

υπάρχουν όμως k τα πολύ καλά ds2000 ακόμα k τα premio νομίζω λέγονται όμως το τι θα βάλεις έχει να κάνει με το ποσο θες να διάθεσης αλλα k το στιλ - τρόπο που οδηγάς!

αν k αργά ελπίζω να βοήθησα!

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest Vangelis

Είχα χρησιμοποιήσει τα πράσινα (προηγούμενη γενιά) στο Rover που είχα πρίν... Δεν λέγανε τίποτα... Αντιθέτως τα ΚΟΚΚΙΝΑ ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΑ... Τα καινούργια πράσινα δεν ξέρω αν έχουν βελτιωθεί. Θα σου έλεγα να δείς τα κόκκινα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Vangelis θα ήταν εύκολο να μου πεις απο που τα προμηθεύτικες; Τώρα σχετικά με το αν θα έβαζα κόκκινα η πράσινα πιστέυω οτι τα πράσινα θα ήταν καλύτερα για μένα και λόγο κόστους αλλά και λόγο στύλ... τα κόκκινα δεν ξέρω αν θα ζεστένονται ποτέ;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... τα τακάκια τοποθετήθηκαν. Τελικά έβαλα τα EBC GreenStuff. Δεν μπορώ φυσικά να σας πω την άποψη μου μιας και πρέπει να τα στρώσω πρώτα... Θα σας ενημερώσω μετα το στρώσιμο...

Και φυσικά σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας....

Link to comment
Share on other sites

Guest Vangelis

Sorry φίλε Connectoras αλλά άργησα να ξαναμπώ... Από τον Siros Sport τα είχα πάρει τα EBC... Τα πράσινα το πρόβλημά τους ήταν ότι κατεβαίνοντας για παράδειγμα ένα βουνό ζεστάθηκαν ίσως και περισσότερο από τα μαμά..!!! Τα κόκκινα ήταν νορμάλ από θερμοκρασίες ακόμα και σε σκληρή χρήση. Κάτι έχω ακούσει πάντως ότι τα νέα πράσινα τα έχουν βελτιώσει σαφώς... είδομεν !!!... Πές μας εντυπώσεις... (κάνε και καμιά βόλτα σε βουνό πάντως για να δείς συμπεριφορά όταν ζεσταίνονται...)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα λοιπον.

Με προσοχη το στρωσιμο ωστε να εχεις την μεγιστη αποδοση αφου στρωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.