Jump to content
Guest JETTAntonio TSI

Vw Jetta Tsi

Recommended Posts

Το auto motor und sport εκθειάζει το Jetta TSI εδώ.

Αληθεια... Επειδη ειναι turbato τι πρεπει να κανουμε κατα την εκκινηση του οχηματος αλλα και κατα το σταματημα μας?

Ποσο πρεπει να περιμενουμε μεχρι να βαλουμε μπρος και ποσο μεχρι να την κανουμε?

Ποτε το τρεχουμε??

Θελει turbo timer?

Ειναι απαραιτητο??

Και μεχρι ποσα ΧΛΜ το στρωνουμε? και πως?

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να προσεχεις οσο ειναι μαμα ειναι να μην το σπας πριν ζεσταθει!!

Βαζεις μπροστα και ξεκινας οποτε θες...δεν το πλακωνεις στα γκαζια κρυο...και οταν ειναι να σταματησεις ...αν πας τα τελευταια μετρα πριν το προορισμο σου κυριλε εισαι ok...αλλιως 1-2 στο ρελαντι...το turbotimer ειναι δικη σου επιλογη αλλα οχι αναγκαστικη...χρησιμη ομως!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Προς τους Admin...

Μπορει μεσα στο profile Να μπει και το Jetta σαν αυτοκινητο?

δεν ειναι ωραιο να γραφουμε Other VW....

Ευχαριστούμε για την παρατήρηση, θα προστεθεί πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για της χρησιμες πληροφοριες σας

-----------------------------------------------------------------------------------------

θα παραγγειλω απο την zender την αεροτομη του... ειναι κουκλακι... και αργοτερα τους πλαινους μαρσπιε

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα. Ευχαριστω πολυ....

Το εβαλα ειδη στο προφιλ μου... Τωρα αισθανομαι καλυτερα ;)

**Ποσα κιλα ειναι το JETTA ρε παιδια? Ειναι 1910??

Edited by lefteris_TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest JETTAntonio TSI

Είμαι ο topic starter και απλά θέλω να σας πώ ότι, χωρίς να αναιρώ λέξη απο το πρώτο post, πρίν λίγες μέρες ακύρωσα την παραγγελία του Jetta για λόγους καθαρά προσωπικούς. Συνειδητοποίησα, έστω κι αργά, οτι το εν λόγω αυτοκίνητο δεν με αντιπροσωπεύει απόλυτα (sedan = οικογενειακό) και δεν θα καλύψει τις τωρινές μου ανάγκες (σπορ με επιδόσεις), σε ικανοποιητικό βαθμό! Κοίταξα περισσότερο απ'οσο έπρεπε το 'δάσος' & έχασα εντελώς το 'δέντρο'... Αποτέλεσμα αυτού & προκειμένου να κλαίω τα χρήματα μου ήταν να στραφώ σε νέα αλλαγή αυτοκινήτου (& με οικονομικά κριτήρια) εκτος VW με κατάληξη στο νέο Opel Astra GTC 1.6T (180HP) το οποίο θεωρώ ένα όμορφο Γερμανικό σπορ μικρομεσαίο με αρκετά καλές επιδόσεις και σε προσιτή τιμή (21750€)! Αφενός λοιπόν εξοικονόμησα 2.500€ απο το Jetta (με τα έξτρα) και αφετέρου θα έχω ένα αυτοκίνητο που ανταγωνίζεται κάπως επάξια το Golf GT (σχετικό άρθρο) 3.500€ φθηνότερο αλλά & με τα, εν γνώσει μου, υπέρ & κατά! Βεβαίως & θα παραμείνω μέλος στο Club παρακολουθώντας τις εξελίξεις καθώς το πρώτο μου, & μοναδικό εώς τώρα, αυτοκίνητο ήταν VW και η πρώτη αγάπη πάντα μένει... Αυτά. Συγνώμη αν ήμουν off topic.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι το αμαξι που αγοραζεις και πληρωνεις να ικανοποιει προπαντων εσενα και μονο.Κανεναν αλλον.

Οποτε καλα εκανες!!

Να ευχηθω καλοριζικο και με το καλο να ερθει!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβος οπως τα λεει ο απο πανω μου ειναι.

Το καθε οχημα αντιπροσωπευει τον καθενα μας αποκλειστικα...

Με το καλο να παρεις το νεο σου οχημα... Το οποιο ομολογουμενος ειναι πολυ καλο....

Link to comment
Share on other sites

Εχτες στην εκθεση ειδα ενα ακομα μοντελο τις VW

Vw Jetta GT 170

Ειναι ακριβος το ιδιο με το tsi Μονο που ειναι 170 αλογα.

Θα δουμε ποσο κανει να γινει το 140 -> 170 συντομα...

(προγραμμα φοραει μονο)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο topic starter και απλά θέλω να σας πώ ότι, χωρίς να αναιρώ λέξη απο το πρώτο post, πρίν λίγες μέρες ακύρωσα την παραγγελία του Jetta για λόγους καθαρά προσωπικούς. Συνειδητοποίησα, έστω κι αργά, οτι το εν λόγω αυτοκίνητο δεν με αντιπροσωπεύει απόλυτα (sedan = οικογενειακό) και δεν θα καλύψει τις τωρινές μου ανάγκες (σπορ με επιδόσεις), σε ικανοποιητικό βαθμό! Κοίταξα περισσότερο απ'οσο έπρεπε το 'δάσος' & έχασα εντελώς το 'δέντρο'... Αποτέλεσμα αυτού & προκειμένου να κλαίω τα χρήματα μου ήταν να στραφώ σε νέα αλλαγή αυτοκινήτου (& με οικονομικά κριτήρια) εκτος VW με κατάληξη στο νέο Opel Astra GTC 1.6T (180HP) το οποίο θεωρώ ένα όμορφο Γερμανικό σπορ μικρομεσαίο με αρκετά καλές επιδόσεις και σε προσιτή τιμή (21750€)! Αφενός λοιπόν εξοικονόμησα 2.500€ απο το Jetta (με τα έξτρα) και αφετέρου θα έχω ένα αυτοκίνητο που ανταγωνίζεται κάπως επάξια το Golf GT (σχετικό άρθρο) 3.500€ φθηνότερο αλλά & με τα, εν γνώσει μου, υπέρ & κατά! Βεβαίως & θα παραμείνω μέλος στο Club παρακολουθώντας τις εξελίξεις καθώς το πρώτο μου, & μοναδικό εώς τώρα, αυτοκίνητο ήταν VW και η πρώτη αγάπη πάντα μένει... Αυτά. Συγνώμη αν ήμουν off topic.

;):thumbsup::wacko:

και ενω διαβαζα τα πρωτα σου posts αναρωτιωμουν γιατι εχεις για avatar το Opel Astra GTC!!! tongue.gif

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και καλως ηρθα

χτες εγινε η παραγγελια για το jetta tsi και περιμενω πως και πως :lol::D

Επειδη πολλα ακουγονται για τα tsi ισχυει τιποτα ρε παιδια?(καινε λαδια,χτυπανε καπακια,τα μοτερ ειναι στα ορια κλπ κλπ)Δε σας κρυβω οτι στο πισω μερος του μυαλου μου τρεμω στην ιδεα να ''καρφωσει''κανα μοτερ και να τρεχουμε.Καποιος με περισοτερη εμπειρια στο tsi?ΑΑΑ Ασημι το παρειγγειλα γιατι το ηθελα οποσδηποτε(ενεκα 2 μπομπιρων)με σκουρο σαλονι.Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και καλως ηρθα

χτες εγινε η παραγγελια για το jetta tsi και περιμενω πως και πως :) :)

Επειδη πολλα ακουγονται για τα tsi ισχυει τιποτα ρε παιδια?(καινε λαδια,χτυπανε καπακια,τα μοτερ ειναι στα ορια κλπ κλπ)Δε σας κρυβω οτι στο πισω μερος του μυαλου μου τρεμω στην ιδεα να ''καρφωσει''κανα μοτερ και να τρεχουμε.Καποιος με περισοτερη εμπειρια στο tsi?ΑΑΑ Ασημι το παρειγγειλα γιατι το ηθελα οποσδηποτε(ενεκα 2 μπομπιρων)με σκουρο σαλονι.Ευχαριστω προκαταβολικα

καλημερα φιλε,

καλως ηρθες και καλη αναμονη......και εγω εχω παραγγείλει το Jetta, μη φοβασαι τιποτα και το εννοω !!!!! και εγω ημουν αγχωμενος με το τι σοϊ κινητηρας ειναι αλλα το 97% ολων αυτων που ακους ειναι μπαρουφες!!!!! προκαταληψη παρα αληθειες....

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ειναι ολα τα λεφτα.

Αν θελεις ομως την γνωμη μου... πρεπει να βαλεις ενα μπαρομετρο για οικονομια. Γιατι οταν τρεχεις με καμποσα χλμ δεν ακους την τουρμπινα και εχεις καταναλωση...

Δεν μου εχει καψει ακομα σταγονα λαδι, και ας του εχω πιει το αιμα.... Το εχω στην κατοχη μου απο 4/4 και εχω 4,200χλμ οποτε καταλαβαινεις.... Ολα στην Εθνικη και με μεσο ορο ταχυτητας 140-160 μεχρι και 220 κοντερ εχω δει βεβαια με το gps ειδα οτι ηταν 208...

Οποτε οπως κρινεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ελπιζω στο τελος της εβδομαδας να το εχω παραλαβει.Μπαρομετρο θα ψαχτω να βαλω αργοτερα αλλα η επιλογη πρεπει να ειναι πολυ ιδιαιτερη για να προσεξεις μη φαινεται ξεκαρφωτο σε σχεση με το σαλονι

Ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

:angry2:;):D;):D :D :D Γεια χαρα

Επιτελους το πηρα και μετα απο τον εξωφρενικο αριθμο των 250ΚΜ B) απο την παρασκευη που το παρελαβα εχω να δηλωσω τα εξης

Ειναι κορυφαιο απο αισθηση καθως εγω τα περισσοτερα ΚΜ τα κανω εθνικη-ατικη οδο.

Λιγο ψηλο μου φαινεται αλλα θα το συνηθησω

Το παω μεχρι 3000RPM και λεω ετσι να φτασω μεχρι τα 1000ΚΜ (ανυπομονω να το δω πως θα ανεβαζει παραπανω)

Γενικα παντως πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο ευρω,τωρα αν μετα τα 2 χρονια που θα ληξει η εγγυηση γινεται με προγραμμα και 170ΗΡ

δε θα με χαλασει καθολου.

Αληθεια κρεμαει πουθενα το μοτερ γιατι μεχρι τις 3000RPM-3500RPM που το παω ορεξατο μου φαινεται

εν αναμονη να περασω το οριο των 1000ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.