Jump to content
smar

Δερμάτινο σαλόνι σε Gt V

Recommended Posts

Υπάρχουν φίλοι που έχουν βάλει aftermarket ?

Αν ξέρουμε καταστήματα, ποιότητες, τιμές........

Link to comment
Share on other sites

Den katalava.....

To amaji den to parageila ston Pazaropoulo...

Ti na pao na tou po diladi.....thelo tin prosfora alla to pairno apo allou ?

Link to comment
Share on other sites

Den katalava.....

To amaji den to parageila ston Pazaropoulo...

Ti na pao na tou po diladi.....thelo tin prosfora alla to pairno apo allou ?

Ο μόνος τρόπος είναι αφού το πάρεις με το καλό, να πας να βάλεις αυτό το "πακέτο βελτίωσης", ή οπουδήποτε αλλού βάζουν καλά δέρματα... π.χ. Connolly

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τιμές τηλεφωνικά από Connolly (€ 1485) και Carrera (€ 1200+).

Μου φαίνονται πολλά, γιατί σε άλλη συζήτηση διάβασα € 650 !!

Εχει βάλει κανένας.....ξέρουμε ποιότητα εργασίας......?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τιμές τηλεφωνικά από Connolly (¤ 1485) και Carrera (¤ 1200+).

Μου φαίνονται πολλά, γιατί σε άλλη συζήτηση διάβασα ¤ 650 !!

Όπως και να το κάνουμε, ό,τι πληρώνεις παίρνεις, ανέκαθεν... βέβαια και για αυτά με τα 650 έχουν ακουστεί καλά λόγια...

Εχει βάλει κανένας.....ξέρουμε ποιότητα εργασίας......?

H Connolly από προσωπική εμπειρία, είναι φοβερή... 5 χρόνια τώρα, δέρματα που κανονικά έπρεπε να τα περιποιούμαι με κρέμες ειδικές, (αν θυμάμαι καλά σου τις δίνουν όταν τα βάλεις) τα έχω αφήσει έτσι, με αρκετή ταλάιπωρία, και είναι ακόμα όπως την πρώτη μέρα που μπήκαν... worthy.gifworthy.gif<_<

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ποιοτητα εχει αυτο με τα ¤1200 και αλλη αυτο με τα ¤650.

Ειναι λογικο.

Απλα,κοιτα τι βολευει εσενα και κατα ποσο εισαι διατεθιμενος να δωσεις 1200.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνούμε και το θέμα των πλευρικών αερόσακων.....

Κανένας πλην του εργοστασίου δεν μπορεί να εγγυηθεί σίγουρα ότι με πρόσκρουση θα ανοίξουν οι πλευρικοί αερόσακοι.

Όσες έγγραφες εγγυήσεις, όσες διαβεβαιώσεις και αν πάρει κανείς, με τίποτα δεν εγγυάται ότι ο εγκαταστάτης δεν θα κάνει την πάπια σε περίπτωση που δεν θα ανοίξουν οι αερόσακοι.....

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις.

Δεν υπαρχει προβλημα και ειδικα αν ο μαστορας ξερει την δουλεια του.

Πολλες αντιπροσωπειες βαζουν εδω τα δερματινα σε καινουρια αυτοκινητα σε περιπτωση πχ που ο πελατης το θελει συντομα και δεν μπορει να περιμενει τους 3 μηνες για να ερθουν σε εργοστασιακη μορφη.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο εταιρίες που ανέφερα μου είπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με τους αερόσακους, έχουν κάνει εκατοντάδες τοποθετήσεις. Θα έλεγα οτι μάλλον είναι αξιόπιστες και οι δύο. Από εβδομάδα θα τις επισκευτώ και θα ποστάρω εντυπώσεις βλέποντας την δουλειά τους.

Ξέρουμε κι άλλες εταιρίες ? για να μην πάμε σε μοστρομήτσους.........

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο εταιρίες που ανέφερα μου είπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με τους αερόσακους, έχουν κάνει εκατοντάδες τοποθετήσεις. Θα έλεγα οτι μάλλον είναι αξιόπιστες και οι δύο. Από εβδομάδα θα τις επισκευτώ και θα ποστάρω εντυπώσεις βλέποντας την δουλειά τους.

Ξέρουμε κι άλλες εταιρίες ? για να μην πάμε σε μοστρομήτσους.........

Τι θα λεγανε δηλαδη? :( Εχουμε βαλει σε εκατονταδες αλλα σε μερικα δεν ανοιξαν οι αεροσακοι? Και εγω ηθελα δερμα αλλα δε μπορουσα να περιμενω 3μηνες. Η Karenta μου ειπε οτι δεν εγγυαται τους αεροσακους εαν τοποθετησω δερμα μετα. Χωρια τους τριγμους που θα εχεις απο το ξηλωμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λεγανε δηλαδη? :angry: Εχουμε βαλει σε εκατονταδες αλλα σε μερικα δεν ανοιξαν οι αεροσακοι? Και εγω ηθελα δερμα αλλα δε μπορουσα να περιμενω 3μηνες. Η Karenta μου ειπε οτι δεν εγγυαται τους αεροσακους εαν τοποθετησω δερμα μετα. Χωρια τους τριγμους που θα εχεις απο το ξηλωμα :D
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λεγανε δηλαδη? :wacko: Εχουμε βαλει σε εκατονταδες αλλα σε μερικα δεν ανοιξαν οι αεροσακοι? Και εγω ηθελα δερμα αλλα δε μπορουσα να περιμενω 3μηνες. Η Karenta μου ειπε οτι δεν εγγυαται τους αεροσακους εαν τοποθετησω δερμα μετα. Χωρια τους τριγμους που θα εχεις απο το ξηλωμα ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λεγανε δηλαδη? :wacko: Εχουμε βαλει σε εκατονταδες αλλα σε μερικα δεν ανοιξαν οι αεροσακοι? Και εγω ηθελα δερμα αλλα δε μπορουσα να περιμενω 3μηνες. Η Karenta μου ειπε οτι δεν εγγυαται τους αεροσακους εαν τοποθετησω δερμα μετα. Χωρια τους τριγμους που θα εχεις απο το ξηλωμα ;)

Σωστος. αν η επισημη αντιπροσωπεια δεν το εγγυαται, τοτε τι να περιμενεις απο τους αλλους?..

(βεβαια οταν ηθελα να κολλησω τα γραμματα Golf 1.6 FSI πισω στο πορτ μπαγκαζ και τους ρωτησα αν μπορουν να τα βαλουν ακριβως, η απαντηση που πηρα ειναι "με το ματι θα τα βαλουμε".... οποτε βγαζουμε τα συμπερασματα μας για την... αξιοπιστια των "επισημων" αντιπροσωπειων..)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. αν η επισημη αντιπροσωπεια δεν το εγγυαται, τοτε τι να περιμενεις απο τους αλλους?..

(βεβαια οταν ηθελα να κολλησω τα γραμματα Golf 1.6 FSI πισω στο πορτ μπαγκαζ και τους ρωτησα αν μπορουν να τα βαλουν ακριβως, η απαντηση που πηρα ειναι "με το ματι θα τα βαλουμε".... οποτε βγαζουμε τα συμπερασματα μας για την... αξιοπιστια των "επισημων" αντιπροσωπειων..)

Κοιτα να δεις. Η autonet (Επισημος dealer της Kosmocar), μου ειπε ότι αναλαμβανουν να βαλουν δερμα με €800 και δινουν εγγυηση καλης ποιοτητας για 5? Χρονια, νομιζω. Στη Karenta που τελικα παρήγγειλα το αμαξι, μου ειπαν αυτα που εγραψα παραπανω. Ποιον πιστευω/εμπιστευομαι σε αυτό?? Θα ελεγα την Karenta.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει δερμα στο plus μου απο την carrera και ειναι μια χαρα....κοστος μεσω γνωστου 900 ευρα 80-20 δερμα(80%γνησιο 20% δερματινη στις πορτες)

5 χρονια οτι δεν παθαινει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Επιδή ακούω πολλούς που θέλετε δερμάτινα έχω βρεί ένα μαγαζί στα καμίνια που βάζει δέρματα με εγκύηση και σε καθίσματα με αερόσακο

Λέγεται VADO ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 5 ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ 210 - 4200812.

Η τιμή για 3πορτα όταν πήγα ήταν 500€ και 700€ νομίζω για 4πορτα και 5πορτα με ότι συνδιασμό χρωμάτων θέλετε

Δίνουν εγκύηση για 5 χρόνια

Για το smart μου είχε πάρει 300€

Πολύ καλή δουλειά και προσεγμένη

Από ότι είδα κάνει αρκετές δουλειές για αντιπροσωπείες

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε εναν γνωστο μου που εχει πλυντηριο και αξεσουαρ...

Μου εδειξε ενα σετ καλυμματα απο δερματινη περασμενα σε ενα Mondeo...

Χωρις να θελω να υπερβαλω ηταν σαν εργοστασιακα....Εαν τοποθετηθουν απο ανθρωπο που ξερει

και τα τσιτωσει καλα ειναι τελεια...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι το καλοκαιρι η ζεστη και οτι οταν καθομαι θα καιγομαι... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε εναν γνωστο μου που εχει πλυντηριο και αξεσουαρ...

Μου εδειξε ενα σετ καλυμματα απο δερματινη περασμενα σε ενα Mondeo...

Χωρις να θελω να υπερβαλω ηταν σαν εργοστασιακα....Εαν τοποθετηθουν απο ανθρωπο που ξερει

και τα τσιτωσει καλα ειναι τελεια...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι το καλοκαιρι η ζεστη και οτι οταν καθομαι θα καιγομαι... :lol:

Karlos το πως θα ανοίξουν οι αερόσακοι των καθισμάτων όταν έχουν τοποθετηθεί καλύμματα δεν σε προβληματίζει??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Karlos το πως θα ανοίξουν οι αερόσακοι των καθισμάτων όταν έχουν τοποθετηθεί καλύμματα δεν σε προβληματίζει??? :lol:

Με προβληματιζει - αλλα ασχετα εαν τα καλυμματα ειναι δερματινα ή απλα - τι να κανω για

να προστατευσω τα πλαινα των μπακετ??

Το εχω 3 μηνες και ηδη του οδηγου εχουν βρωμισει...Λογικα καποια στιγμη θα αρχισουν να σπανε και οι ραφες

και θα εχω προβλημα...

Υπαρχει αλλη λυση???

Link to comment
Share on other sites

Guest Asmodeus

Eπειδη και εγω σκεφτομαι το θεμα με τους πλευρικους αεροσακους αλλα ταυτοχρονα με ενδιαφερει και η φαση με τα δερματα, η καρεντα ποσο τα βαζει τα δερματα ρε παιδια?

Edited by Asmodeus
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζει - αλλα ασχετα εαν τα καλυμματα ειναι δερματινα ή απλα - τι να κανω για

να προστατευσω τα πλαινα των μπακετ??

Το εχω 3 μηνες και ηδη του οδηγου εχουν βρωμισει...Λογικα καποια στιγμη θα αρχισουν να σπανε και οι ραφες

και θα εχω προβλημα...

Υπαρχει αλλη λυση???

Karlos δεν πρόκειται να σπάσει καμία ραφή. Το Α4 του πατέρα μου με πολύ χρήση δεν έχουν πάθει το παραμικρό τα καθίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.