Jump to content
Sfakianos

Θέλω την γνώμη σας

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες! Λοιπόν.. Πρίν λίγες μέρες επιτέλους έβγαλα τα μαμα 165/70 14 κ έβαλα 195/45 16 με TOYO PROXES T1R..

έχετε ακούσει τίποτα για τα λάστιχα? το 75αρι ειναι..

Τελικά καλά έκανα? :huh:

post-2734-1174845237_thumb.jpg

Edited by Sfakianos
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Θα ακούσεις όλων τον ειδών τα σχόλια, το θέμα είναι αν είσαι εσύ ευχαριστημένος. Αν είσαι τότε οι γνώμη μας περισσεύει.

Όπως και να έχει, με 'γειες!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai stin kriti.....an kai kainourgios sto site nomizo oti ta lastixa einai apo ta poli kala...... :huh::angry:B)

Link to comment
Share on other sites

Δείκτη ταχύτητας νομίζω Η (αν δεν λεω κ βλακείες...) πρεπει να κατέβω τωρα να παω να δω και βαριέμαι..

Ευχαριστώ για τις με 'γειες!!

Οι ζάντες είναι AUTOSTRATA line οι LION.. εχετε ακούσει τίποτα για την εταιρία;

τα λάστιχα μέχρι στιγμής δεν ξεκολλάνε απο κάτω! θα δίξει στην πορεία.. το αμάξι πάντος εχει αλλάξει τελείως! και εμφανισιακά κ στο δρομο.. καμια σχεσι το πάτημα!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Είναι θέμα διάστασης ελλαστικού, δεν έχει καμία σχέση με στοκ κτλ.

Ta T1R δεν βγαίνουν σε Η ανεξαρτήτως διάστασης

V,W, and Y speed-rated (depending on size)

Link to comment
Share on other sites

γιατι οι γερμανοι τα ζανταρυν σε 16αρες προοριζομενες για golf απο 75 μεχρι 150 αλογα!σιγα μη κατσουν να ψαξουν σε τι αμαξι θα μπουν

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες!!με γειες!!!

αν σου πουμε δηλαδη οτι δεν ειναι καλες και οτι θα κανουν ζημια στο αυτ/το σου θα τις βγαλεις? ;)

Να τις βγάλω δεν παίζει tongue.gif απλά επειδή τα έκανα όλα βιαστικά και δεν το πολυέψαξα θέλω να ξέρω γνώμες..

Link to comment
Share on other sites

Να τις βγάλω δεν παίζει tongue.gif απλά επειδή τα έκανα όλα βιαστικά και δεν το πολυέψαξα θέλω να ξέρω γνώμες..

Επειδη θα ακουσεις πολλες γνωμες και σιγουρααα θα μπερδευτεις ;) δεν σου μενει παρα να το δοκιμασεις. Παντα ομως με προσοχηηηηηη. Εγω στο δικο μου σαν κλασικος καγκουρααααας, οταν ηθελα να αλλαξω τα εργοστασιακα, γιατι το ειχα παρει με τασια fire.gif κατεβηκα στα λιμανακια withstupid.gifwithstupid.gifwithstupid.gif και απο την πολλη ταχυτητα κοντεψα να το τουμπαρω withstupid.gifwithstupid.gifwithstupid.gif .Δες πως πανε στο δρομο και αν δεις οτι δεν σε ικανοποιουν, την επομενη φορα βαζεις αλλα. Αλλα επαναλαμβανω οχι καγκουριες σαν εμενα. Παντα με προσοχη γιατι η ζωη ειναι γλυκια.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

¶σχετο, αλλά πόσο σου κόστισαν τα λάστιχα?

Το μονο που εχω ακοσει για τα Toyo ειναι πως ειναι πολυ καλο λαστιχο αλλα τρωγεται γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. μεχρι στιγμης τόσο καιρό δεν έχω κανένα παράπονο!

τα πήρα μαζί με τις ζάντες σε προσφορά στα 850€. Προχθές εκανα κ ενα "crash test"... χτυπησα λίγο ένα κάσπεδο απο *μη επιτρεπόμενη λέξη* μου και γρατζούνησα τη ζάντα κ έκοψε λίγο το rim protection. (αυτές οι γυναίκες φταίνε για όλα!!! μας αποσπούν την προσοχή!!!!!! " αν έχει πάει κανείς στο καινούργιο εμπορικό στο Ηράκλειο και μπεί στο παρκινγκ θα με καταλάβει... ΠΡΟΣΟΧΗ αν δείς γυναίκα, ΜΗΝ την κοιτάξεις! θα το μετανιώσεις tongue.gif

τέλος πάντων, τα λάστιχα μέχρι τώρα είναι πολύ καλα! θα σας πώ λεπτομέριες για τη φθορά σε κανένα 6μηνο tongue.gif

καλά να περνάτε και προσοχή στο δρόμο! ότι λάστιχα κ να έχετε :huh:

Link to comment
Share on other sites

14 μήνες μετά.... new_wasntme.gif έχω ήδη πάει τα εμπρός, πίσω κ τα πίσω, μπροστά... ίσως φταίνε οι δρόμοι του Ηρακλείου που είναι σαν σαπούνι, ίσως φταίνε τα 21.000 χιλιόμετρα που έχουν κάνει.. τα περισσότερα στο επαρχιακό οδικό δύκτιο της Κρήτης, ίσως φταίω κ γώ sillyhorse1rb5.gifnew_sugkrotima.gif που το παρακάνω λίγο.. αλλά ένα είναι σίγουρο... το επόμενο λάστυχο το κόβω προς Νοέμβρη-Δεκέμβρη και δε θα είναι TOYO.. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος.. αλλά.. αν είναι να αλλάζω κάθε 1,5 χρόνο λάστυχα... θα πάω ίσως σε κάτι ποιό ακριβό αλλά θα ξέρω οτι θα μου κρατίσει!! (θα ελπίζω τουλαχιστον.. protest.gif:rolleyes:worthy.gif )

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 165/70 14 κ έβαλα 195/45 16.. σε γενικές γραμμές έκοψε μόνο στην τελικη.. ότι άλλο μπορεί να υπολογιστεί σάν συντελεστής που επιφέρει φανερά (θετικά ή αρνητικά) αποτελέσματα, έχει αυξηθεί σε άλλα πολύ και σε άλλα λιγότερο πχ οι εκκινήσεις είναι ταχύτερες ( :lol: τουλάχιστον έτσι πιστέυω), στο γενικό πάτημά του είναι καλό και κρατάει, η κατανάλωση έχει αδειάσει το πορτοφόλι μου.. στις μεγάλες ταχύτητες αργεί να "παρει μπρός" αλλα πιστεύω πως αν είχα 170 sillyhorse1rb5.gif άλογα θα ήμουν μια χαρά και τα λάστιχα θα τα είχα ήδη λιώσει κ θα είχαν αλλαχθεί.. knife.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το θυμήθηκα.. προχθές είδα ενα toyota celica και φορούσε τις ίδιες ζάντες απο Autostrata και αυτές. Και πιό παλιά τις είδα κ σε ford focus αλλα δεν ήταν Autostrata.

Edited by Sfakianos
Link to comment
Share on other sites

Το 75άρι έχεις κ συ ε? Κατανάλωση μεγάλη διαφορά δηλ.? Νομίζω θα ήταν αμελητέα η διαφορά. Όταν λες εκκινήσεις κέρδισες εννοείς ότι μ αυτά τα λάστιχα δεν αφήνει την πρώτη κάτω κ πατάει καλύτερα γι αυτό δεν χάνεις χρόνο? Το σκέφτηκα κ γω αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου οτι όταν το πρωτοπείρα το αμάξι είχα κάνει γύρο στα 600 χιλιόμετρα απο φουλάρισμα μέχρι λαμπάκι.. τώρα κανω γυρω στα 400-450.. φυσικά δεν είναι μόνο τα ζαντολάστιχα.. ο χρόνος αλλάζει πολλά!!

Όσο για το 75αρι.. ναι.. ειμαι κ γω άλλος ένας μετανιωμένος.. ασε..

Link to comment
Share on other sites

700¤ διαφορά ήταν αν θυμάμαι καλά.. κ θα με βοήθαγε πιστεύω στις προσπεράσεις της εθνικής.. ή στις ανηφορικές φουρκέτες που έχουμε προς Σφακιά μεριά..

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :rolleyes: :thumbsup: που το κατάλαβες;;; tongue.gif

για να σου δώσω ένα χαρακτιρηστικό παράδειγμα... αυτός εδώ είναι ο δρόμος που οδιγεί από "καψοδάσο" προς "καλληκράτη" Google Maps τώρα έχει ασφαλτοστροθεί και είναι μάνα για αναβάσεις... tongue.gif εδώ μάλιστα γυρίστικε κ το διαφιμηστικό του TOYOTA AURIS που ανεβαίνει αυτες τις στροφές. πολύ στενός και επικύνδυνος δρόμος.. :huh:

αν πάς το χάρτη πιο κάτω θα δείς και τις ελιές.. tongue.gif

Edited by Sfakianos
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,αλλα θελω να σε ρωτησω κατι.οι ζαντες οι εργοστασιακες (οι 14αρες) μηπως ειναι αλουμινιου?γιατι ψαχνω να αγορασω μεταχειρισμενες απο πολο.ξερεις κανεναν που να πουλαει?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.