Jump to content

Recommended Posts

VAG-Lover: Τουλάχιστον σε rx-7 πρώτης γενιάς με μοτέρ απο FC, το αμαξάκι πηγαίνει πολύ καλα σε όλους τους τομείς, αλλα είναι και γούστα του καθενός :o Ότι θέλει φροντίδα και brothem χρειάζεται, αλλα τουλάχιστον σε δικαιώνει το αποτέλεσμα :o

Τι σκ@@@ φροντιδα ειναι αυτη ρε συ;

Το παρκαριζες για 10 μερες και επειδη στεγνωνανε οι ροτορες επεφτε η συμπιεση στο 4...

Αλλαγη λαδια καθε 2.500χλμ (λεπτομερεια αφου στα 1.000χλμ δεν ειχε σταγονα), αλλαγη μπουζι 80.000δρχ. και καταναλωση 20λ/100χλμ με ελαφρυ ποδι.

Αλλα τι λεω τωρα;

Μουρατο, πισωκινητο και τουρμπο.

Το αμεσως επομενο ανταγωνιστικα, ειχε σημα το αλογακι...

Link to comment
Share on other sites

Τι σκ@@@ φροντιδα ειναι αυτη ρε συ;

Το παρκαριζες για 10 μερες και επειδη στεγνωνανε οι ροτορες επεφτε η συμπιεση στο 4...

Αλλαγη λαδια καθε 2.500χλμ (λεπτομερεια αφου στα 1.000χλμ δεν ειχε σταγονα), αλλαγη μπουζι 80.000δρχ. και καταναλωση 20λ/100χλμ με ελαφρυ ποδι.

Αλλα τι λεω τωρα;

Μουρατο, πισωκινητο και τουρμπο.

Το αμεσως επομενο ανταγωνιστικα, ειχε σημα το αλογακι...

Καλά κόψε κάτι... Είναι απίστευτο σαν αυτοκίνητο και έμεινε στην ιστορία. Από εκεί και μετά, πνίγηκε στο λάδι που έκαιγε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κόψε κάτι... Είναι απίστευτο σαν αυτοκίνητο και έμεινε στην ιστορία. Από εκεί και μετά, πνίγηκε στο λάδι που έκαιγε.

Xexexxeexe new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif ,Παντως αυτο που λεει ο geo είναι αλήθεια, οτι το Rx7 εμείνε στην ιστορία και ως αυτοκίνητο μύθος αλλα και ως σκοτώστρα αλλα και απο τα προβλήματα που έβγαζε ανα καιρους

Link to comment
Share on other sites

Xexexxeexe new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif ,Παντως αυτο που λεει ο geo είναι αλήθεια, οτι το Rx7 εμείνε στην ιστορία και ως αυτοκίνητο μύθος αλλα και ως σκοτώστρα αλλα και απο τα προβλήματα που έβγαζε ανα καιρους

Συμφωνω στο μυθος απιστευτο car οποιος το εχει οδηγησει μπορει να καταλαβει..........

Link to comment
Share on other sites

Φίλε VAG-Lover έχουμε διαφορετικές απόψεις εντελώς και οπτική γωνία.

Decibel. χαχαχα Κόμπλεξ ? ΣΙΓΑ ΤΗ FERRARI ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

οσο έχει ενα 5 gti έχει ενα rx8 μόνο που το gti του ρίχνει καθιστό.

To οτι δεν θα έπερνα ποτέ αυτό το αμάξι όσα λευτά και αν είχα το εξήγησα και για ποιους λόγους.

Το οτι κάποιοι το γουστάρουν τρελλά αυτό το αμάξι είναι δικαιωμά του. Ομως δεν μπορώ αυτή την άποψη να την δεχτώ κι εγώ για δικούς μου λόγους.

Οταν θα πάρω τώρα το 4 μου το gti και αμα είσαι αθήνα κάμμια μέρα έλα να τα στήσουμε.

Αν δεν έχεις το 192 βάζω ενα πρόγραμμα και πάμε.

ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΛΑ !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη μιλαω μαλλον με γροθο, αλεξανδρε αγορι μου αμα ειναι να βαλεις προγραμμα να παω να βαλω κ εγω. μην λεμε μαλακιες. μιλαμε για μαμα αυτοκινητα. το οτι εχεις παροπιδες τις εχεις.τελος.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 192 με μαμα gti δεν παίζει. Αμα έχεις το 230 ενα 5άρι μαμά gti το τακτοποιεί :angry2:

Α επίσης αμα έχει το 192 το 2άρι του chrisμκ2 σε τρώει για ΠΛΑΚΑ ... ρώτα και τον ίδιο .... 160 άλογα έχει το παιδί και τα 192 τα μαμαει για ΠΛΑΚΑ ....

Παροπίδες δεν εχώ. Απλά γουστάρω επιδόσεις σοβαρές και το αμάξι στις στροφές να μπαίνει με τα όσα.

Επίσης δεν γουστάρω να με περνάνε γ μλκ. Το rx8 μπορεί σε κάποιους να αρέσει εμφανισιακά αλλα σαν επιδόσεις ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ είναι οτι είναι καλύτερα να πάρεις COLT.

Edited by Pacific
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου decibel pistevo oti exis adiko gia auta pou les prota apo ola sigrinis turbo me vankel. Ta vankel apo oti ksero trone poli ladi opote aksiopistia miden Meta apo thema xiliometron apo oti ksero to amaxi meta apo kapia xiliometra to petas k lene oti to 8 tha paei 400.000 esi to pistevis ??

Episis ean diavaseis texnika reviews gia tous vankel den tha xareis kai toso.

Ine akoma kinhthres YPO EKSELIKSH.

Ego peiramata me thn tseph mou kai me to .... DEN kano ! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

απλα λεω οτι μπορειτε πριν ποιανεται ενα πληκτρολογιο να ενημερωνεσται. εγω σε σχεση με το gti επελεξα το rx8 κ λογω αναμονης κ λογω οτι μου προσφερε τα περισσοτερα που ηθελα απο ενα αμαξι.διαβαστε λοιπον τι μπορει να κανει ενα rx8 κ μετα ξαναπειτε μου οτι θελεται. παρτε το χαμπαρι. μονο που ειναι drift machine εμενα μου αρκει. κ στο κατω κατω αμα ηταν να ειχε ζημιες το μοτερ θα τις ειχε βγαλει κ απο νωρις. μεχρι τωρα εχουν φτασει κ 100000κμ χωρις ζημια.

Link to comment
Share on other sites

μονο που ειναι drift machine εμενα μου αρκει.

Οταν μπεις σε ενα BMW με το μαγικο σηματακι M3 ή το ALPINA τοτε μιλαμε για drift machine.

Το αμαξι μονο μουρη εχει.Κατα τα αλλα, δεν ειναι VW. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εσυ οταν μπεις παναγο σε ενα rx8 cosmo θα καταλαβεις οτι ειναι το ιδιο drift machine οσο ενα μ3 με τα λεφτα ενος gti ομως.α κ πιστα εχουν ιδιους χρονους οπως κ το ζ350, το οποιο πηρε ενας κολλητος μου.

υγ:ξερω ξερω αφου δεν ειναι vw ειναι κ τα 2 πατινια αλλα εγω τουλαχιστον ειχα vw κ μετα επελεξα ενα πατινι tongue.gif

Edited by decibel
Link to comment
Share on other sites

εσυ οταν μπεις παναγο σε ενα rx8 cosmo θα καταλαβεις οτι ειναι το ιδιο drift machine οσο ενα μ3 με τα λεφτα ενος gti ομως.α κ πιστα εχουν ιδιους χρονους οπως κ το ζ350, το οποιο πηρε ενας κολλητος μου.

υγ:ξερω ξερω αφου δεν ειναι vw ειναι κ τα 2 πατινια αλλα εγω τουλαχιστον ειχα vw κ μετα επελεξα ενα πατινι tongue.gif

Για να σε προλαβω επειδη το Ζ υπαρχει στην οικογενεια δεν εχει καμια απολυτως

σχεση με τα αυτοκινητα που αναφερεις φιλικα....

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Αν έχεις το 192 με μαμα gti δεν παίζει. Αμα έχεις το 230 ενα 5άρι μαμά gti το τακτοποιεί :baby:

Α επίσης αμα έχει το 192 το 2άρι του chrisμκ2 σε τρώει για ΠΛΑΚΑ ... ρώτα και τον ίδιο .... 160 άλογα έχει το παιδί και τα 192 τα μαμαει για ΠΛΑΚΑ ....

Παροπίδες δεν εχώ. Απλά γουστάρω επιδόσεις σοβαρές και το αμάξι στις στροφές να μπαίνει με τα όσα.

Επίσης δεν γουστάρω να με περνάνε γ μλκ. Το rx8 μπορεί σε κάποιους να αρέσει εμφανισιακά αλλα σαν επιδόσεις ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ είναι οτι είναι καλύτερα να πάρεις COLT.

Αλεξ αφου θυμάσαι στην παραλιακή τι έγινε οταν καταβήκαμε galea και είχα και 4 άτομα :lol:

Φιλικά, Κath

απλα λεω οτι μπορειτε πριν ποιανεται ενα πληκτρολογιο να ενημερωνεσται. εγω σε σχεση με το gti επελεξα το rx8 κ λογω αναμονης κ λογω οτι μου προσφερε τα περισσοτερα που ηθελα απο ενα αμαξι.διαβαστε λοιπον τι μπορει να κανει ενα rx8 κ μετα ξαναπειτε μου οτι θελεται. παρτε το χαμπαρι. μονο που ειναι drift machine εμενα μου αρκει. κ στο κατω κατω αμα ηταν να ειχε ζημιες το μοτερ θα τις ειχε βγαλει κ απο νωρις. μεχρι τωρα εχουν φτασει κ 100000κμ χωρις ζημια.

Nομίζω Κωστή υπερβάλεις λίγο στην απόδοση, το gti V είναι σαφέστατα καλύτερο τουλάχιστον εκεί. Τώρα για drift machine συμφωνώ μαζί σου με 1000% αλλά επειδή ξέρω, στο λέω οτι rx8 και χαμηλές δεν είναι οτι καλύτερο. Εκεί το gti μας περνάει από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, γιατι συγκρινεται τα μηλα με τα παϊδακια;

Ειπαμε, καλα αυτοκινητα τα VW, αλλα το συγκεκριμενο Mazda εχει ενα κλικ παραπανω σε πουτ@νι@; μουρη; ψυχη; πειτε το οπως θελετε.

Και μη βαζετε διαρκως την πιπιλα οτι ειναι πιο γρηγορο το V και αλλα ασχετα, γιατι υπαρχουν ενα σωρο αλλα αυτοκινητα πολυ ακριβοτερα απο ενα GTI, που ειναι πολυ πιο αξιολογα συνολικα απο αυτο. BMW 325ci, Mercedes SLK, BMW Z4 κ.λ.π. μπορει να ειναι πιο αργα στο δρομο, αλλα ειναι καταπληκτικα αυτοκινητα!

Παρτε για παραδειγμα ενα Charade GTti με τουρμπινα 'μπαμπουλα' και βαλτε το διπλα σε ενα GOLF GTI.

Και τι εγινε αν στο 400αρι φαει το Golf 2 κολωνες;

Ειναι καλυτερος ο κουβας;;;;;

Ηρεμια και γραφτε πιο κοσμια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, γιατι συγκρινεται τα μηλα με τα παϊδακια;

Σε αυτο με βρισκεις συμφωνο.Μονο που θα το τοποθετουσα αλλιως.Θα το ελεγα αν μιλαγαμε για το 7αρι με το GTi.

Ειπαμε, καλα αυτοκινητα τα VW, αλλα το συγκεκριμενο Mazda εχει ενα κλικ παραπανω σε πουτ@νι@; μουρη; ψυχη; πειτε το οπως θελετε.

Οταν θα το ανοιξεις, και οταν θα ρολαρεις και θα σε καρφωνουν ολοι με ενα 95.mazda.rx7.500.jpg τοτε θα καταλαβεις ποιο μοντελο της Mazda εχει ολα αυτα τα χαρακτηριστικα.

Και μη βαζετε διαρκως την πιπιλα οτι ειναι πιο γρηγορο το V και αλλα ασχετα, γιατι υπαρχουν ενα σωρο αλλα αυτοκινητα πολυ ακριβοτερα απο ενα GTI, που ειναι πολυ πιο αξιολογα συνολικα απο αυτο. BMW 325ci, Mercedes SLK, BMW Z4 κ.λ.π. μπορει να ειναι πιο αργα στο δρομο, αλλα ειναι καταπληκτικα αυτοκινητα!

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.Αφου ειναι πιο ακριβα, φυσικα θα ειναι και πιο αξιολογα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ρε σεις, γιατι συγκρινεται τα μηλα με τα παϊδακια;

Ηρεμια και γραφτε πιο κοσμια...

Bασικά αν πρόσεξες από την αρχή τέθηκε ενα θέμα σύγκρισης του rx8 με το gti v (που δεν το ξεκίνησα εγω in the first place) . Aπλά λεω την γνώμη μου ως κάτοχος rx8 που το εχω οδηγήσει και καμιά 20αριά (ας πούμε) φορές. Και ως προς το κόσμια, τι δεν ηταν κόσμιο από τα λόγια μου?? Δεν υποβάθμισα κανένα αμάξι, πιστεύω ολα τα αμάξια απλά εχουν τα υπέρ και τα κατά τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Το θέμα έχει ξεσκιστεί και είναι εκτός εδώ και πολλά ποστ.

Κλειδώνει διαπαντώς βέβαια.

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.