Jump to content
milanezos7

Exhaust Center

Recommended Posts

Γεια, εχω ενα golf iv 99' 1.4 kαι παρολο την σκουπα,το προγραμμα και την εξατμιση απο καταλυτη και πισω δεν μαζευει τα ποδια του...Ενας φιλος με Ibiza 101 αλλαξε χταποδι και εβαλε απο την exhaust center (4-1) και ειδε αισθητη διαφορα...Η ερωτηση ειναι η εξης: αξιζουν τα 300 για την αλλαγη στο δικο μου,(4-1 και αυτο) δεδομενου την μη υπαρξη προκαταλυτη... και αν ναι, τι διαφορες θα δω και σε ποιο φασμα στροφων;περιμενω την βοηθεια σας,

οι αποψεις σας με ενδιαφερουν...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βρε και τον καταλυτη να βγαλεις...παλι τα ιδια...ασε την εξατμιση οπως ειναι...με 300 ευρωπουλα αν θες βαλε κατι ακομα και αλλαξε εκκεντροφορους και θα με θυμηθεις...

Link to comment
Share on other sites

για εκκεντροφόρους επώνυμους υπολόγισε για το αμάξι σου 900-1100.

Αξιζει;εχω δωσει 400 ευρω για προγραμμα και τωρα θα πρεπει μαζι με τα εκκεντρα να προγραμματιστει ξανα ο εγκεφαλος... αν υπαρχει αισθητη διαφορα τοτε θα το κανω!μπορειτε να μου πειτε ποσα αλογα θα παρει περιπου το αμαξι και σε ποιο φασμα στροφων θα δω διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρίσω, αλλά τίποτα που θα κάνεις στο αμάξι πέραν του τούρμπο, δέν είναι value for money...

Καλύτερα να το δώσεις για κάτι καλύτερο...

Δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

βρε και τον καταλυτη να βγαλεις...παλι τα ιδια...ασε την εξατμιση οπως ειναι...με 300 ευρωπουλα αν θες βαλε κατι ακομα και αλλαξε εκκεντροφορους και θα με θυμηθεις...

Με 300 δεν κάνεις ούτε reprofile στους ήδη υπάρχοντες...

Link to comment
Share on other sites

ειναι η καθαρη αληθεια οτι αν δε βαλεις κανα τουρμπο απ αυτο το μοτερ δε θα δεις πολλα...

αποδεδειγμενο αλλαγη εκκεντροφορων δινει 5-15 αλογα και νιωθεις το αμαξι πιο νευρικο σε ολο το φασμα στροφων...

τα 300 οντως δε φτανουν :D ...αλλα βαλτα στην ακρη για κατι καλο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια, εχω ενα golf iv 99' 1.4 kαι παρολο την σκουπα,το προγραμμα και την εξατμιση απο καταλυτη και πισω δεν μαζευει τα ποδια του...Ενας φιλος με Ibiza 101 αλλαξε χταποδι και εβαλε απο την exhaust center (4-1) και ειδε αισθητη διαφορα...Η ερωτηση ειναι η εξης: αξιζουν τα 300 για την αλλαγη στο δικο μου,(4-1 και αυτο) δεδομενου την μη υπαρξη προκαταλυτη... και αν ναι, τι διαφορες θα δω και σε ποιο φασμα στροφων;περιμενω την βοηθεια σας,

οι αποψεις σας με ενδιαφερουν...ευχαριστω

ΦΙΛΕ,ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΟΥ(ΑΠΟ ΧΤΑΠΟΔΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΤΑΛΥΤΗ) ΣΤΗΝ EXHAUST,ΤΜΗΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΑΡΠΑΖΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ ΣΤΙΣ ΥΨΗΛΕΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ AIR-CONDITION ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΩΡΕΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΗΛΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΤΟ AIR-CONDITION.ΔΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ναι αλλά δεν έχεις κέρδος σε όλο το φάσμα στροφών.

Πάντως για να μην λέμε και πολλά, σε αυτό το αμάξι-μοτέρ δεν αξίζει να δώσεις ούτε ¤ για βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το θεμα εχει να κανει με την εξατμιση...εγω στο 1.4 ειχα βγαλει και τον καταλυτη...αυτος ηταν ηχος...σαν subaru εκανε αλλα πηγαινε σαν matiz...

παντως λαμπακι δεν αναψε ποτε απο τον ''λ''

οντως δεν αξιζει ουτε ευρω για αυτον τον κινητηρα...η αλλαγη εχει 2 αριθμους και δυο γραμματα...20VT new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.