Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

Δεν το πήγα μιας και δεν έχω συμπληρώσει ακόμα 4 χρόνια. Θα το πάω στην Καλαμάτα είτε στο Ιδιωτικό είτε στο Δημόσιο. Σε όποιο και να το πάω έχω γνωστό

Σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ το POLO. Αν και είχα γνωστό μου τα ελέγξαν όλα. ευτυχώς δεν τον χρειάστηκα. Ολα πήγαν καλά. Πάει και αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

να θεσω και εγω την απορια μου!!

το αμαξι μου θα το κατεβασω για κτεο στο ελληνικο για να δηλωσω την αλλαγη του κινητηρα.καλα που θα πρεπει να βαλω τον καταλυτη απανω παλι πρεπει μηως να αλλαξω και σωληνα απο 63 να τον κανω παλι 55 χιλιοστα?2)πρεπει να βγαλω τα φημε απο τα πλευρικα τζαμια και να αλλαξω την εξατμιση πισω στο τελικο που το εχω να καταληγει σε δυο πλευρες???υποψην περασα οπως ειμαι κτεο πρωτη φορα πριν κανα χρονο και κανονικα σαν 1.4 ηταν ναπερναγα παλι το επομενο καλοκαιρι,ολα μια χαρα στο νησι επειδη ηταν και γνωστος ειχα καθαρισει.τωρα που εβαλα το gti το 150 ανυσηχω γιατι εχει και τσιπακι,πρεπει να του βγαλω και το τσιπακι που ειχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης απο την γερμανια(αυτος το ειχε δηλωμενο το τσιπακι στασ χαρτια του αυτοκινητου του για τα γερμανικα κτεο)εδω τι γινεται??????????????????τα εχω παιξει!!!! :D^_^:thumbsup:knife.gifknife.gif

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μην βγαλεις τπτ δωσε 100 ευροπουλα και τελειωσες ουτε φυμε ουτε τιποτα!!!ετσι περασα και εγω το δικο μου αλλα καποια στιγμη πρεπει να το δηλωσεις!αυτα.........

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια κάτι μου λέει ότι έχω κάνει μεγάλη μ*****α!!! :D Έχω το POLO 6n2 απο τον Μάρτιο του 2001 δηλ. 5 μιση χρόνια & ακόμα δεν έχω περάσει ΚΤΕΟ!!! withstupid.gif Λογικά έχω περάσει κατά πολύ την προθεσμία! Πείτε με άσχετο, πέιτε με αμελή αλλά θα ήθελα, έστω και τώρα, να μάθω απο που θα πάρω πληροφορίες σχετικά με το πού πρέπει να το πάω και τι πρέπει να προσέξω! Λέτε να παίζει & κανα πρόστιμο??? :D Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μαστορα δεν εισαι ο μονος :D Και εγω ειμαι στην ιδια κατηγορια 6Ν2 και επρπεπε να περασει εδω και ενα χρονο. Στην autovision στον ρεντη που το περασε ενας φιλος που ειχε να το περασει πανω απο 10 χρονια για το λογο οτι αυτο το αμαξι που ειχε δεν το κινουσε αλλα ηταν καινουργιο πληρωσε καπου στα 80 ευρωπουλα. Το ιδιο μου παν και μενα. Το κανονικο ειναι 44 νομιζω και αμα εισαι εκπροθεσμος (δεν εχει σημασια ποσο καιρο) πληρωνεις τα διπλα. Οποτε ειπα ασε αμα με σταματησουν θα τους πω οτι και καλα δεν το ηξερα.... οτι το αμαξι ειναι του 2001 και τετοια κανοντας την παπια ωστε και να με γραφανε ειναι μικρο το προστημο.... τα 80 και στανταρ δεν ειναι..... χε χε και εξαλου βγηκε απο σερβισ. Αλλα μαγκα τωρα που διπλασιαστικαν τα προστιμα καιρος ειναι να το παω.... :D

Εγω λεω να το παω στο ιδιωτικο autovision στον ρεντη... Αυτο ειναι οπως βγαινεις απο το παρκινκ του αλλου κανεις δεξια .... βγαινεις παραπλευρα τις εθνικης ...... εχει μια δεξια απαλη :D στρωφουλα και μετα ενα φαναρι αριστερα ενα δεξια , εσυ πας δεξια δλδ κατω. και στο επομενο φαναρι αναστροφη..... και μετα κανεις καπου δεξια.... εχει ταμπελες.... Ολα αυτα φυσικα αν θες να το πας εκει.... <_<

Σε ενημερωνω οτι οση ωρα περιμενεις να περασει το αμαξι εισαι μεσα απο το τζαμι.... βλεπεις τι κανουν στο vw σου και πινεις και καφεδακι η σνακ απο τα μηχανιματα new_lol.gif .... οποτε μετα φευγεις σαν κυριος αφου κλασικα περασεις απο τον σφαχτη (ταμειο) new_lol.gif

ΑΑΑΑΑΑΑΑ μην ξεχασω .... Ειναι με ραντεβου.....Αν θες τηλ επειδη εχω το φυλλαδιο στο αμαξι πες μου για να σου το πω... ΟΚ?

Ελπιζω να βοηθησα!!! smurf2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαστορα δεν εισαι ο μονος :blink: Και εγω ειμαι στην ιδια κατηγορια 6Ν2 και επρπεπε να περασει εδω και ενα χρονο. Στην autovision στον ρεντη που το περασε ενας φιλος που ειχε να το περασει πανω απο 10 χρονια για το λογο οτι αυτο το αμαξι που ειχε δεν το κινουσε αλλα ηταν καινουργιο πληρωσε καπου στα 80 ευρωπουλα. Το ιδιο μου παν και μενα. Το κανονικο ειναι 44 νομιζω και αμα εισαι εκπροθεσμος (δεν εχει σημασια ποσο καιρο) πληρωνεις τα διπλα. Οποτε ειπα ασε αμα με σταματησουν θα τους πω οτι και καλα δεν το ηξερα.... οτι το αμαξι ειναι του 2001 και τετοια κανοντας την παπια ωστε και να με γραφανε ειναι μικρο το προστημο.... τα 80 και στανταρ δεν ειναι..... χε χε και εξαλου βγηκε απο σερβισ. Αλλα μαγκα τωρα που διπλασιαστικαν τα προστιμα καιρος ειναι να το παω.... :cry:

Εγω λεω να το παω στο ιδιωτικο autovision στον ρεντη... Αυτο ειναι οπως βγαινεις απο το παρκινκ του αλλου κανεις δεξια .... βγαινεις παραπλευρα τις εθνικης ...... εχει μια δεξια απαλη :D στρωφουλα και μετα ενα φαναρι αριστερα ενα δεξια , εσυ πας δεξια δλδ κατω. και στο επομενο φαναρι αναστροφη..... και μετα κανεις καπου δεξια.... εχει ταμπελες.... Ολα αυτα φυσικα αν θες να το πας εκει.... :lol:

Σε ενημερωνω οτι οση ωρα περιμενεις να περασει το αμαξι εισαι μεσα απο το τζαμι.... βλεπεις τι κανουν στο vw σου και πινεις και καφεδακι η σνακ απο τα μηχανιματα new_lol.gif .... οποτε μετα φευγεις σαν κυριος αφου κλασικα περασεις απο τον σφαχτη (ταμειο) new_lol.gif

ΑΑΑΑΑΑΑΑ μην ξεχασω .... Ειναι με ραντεβου.....Αν θες τηλ επειδη εχω το φυλλαδιο στο αμαξι πες μου για να σου το πω... ΟΚ?

Ελπιζω να βοηθησα!!! smurf2.jpg

Σε ευχαριστώ αδελφέ! worthy.gif Με υπερκάλυψες! Όταν μπορέσεις στείλε & το τηλ του ιδιωτικού αυτού ΚΤΕΟ. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Tον θυμαστε τον αριθμο κυκλοφοριας σας? tongue.gif

Δειτε παρακατω ποιοι περνανε ΚΤΕΟ και ποτε, εως το τελος του χρονου.

ΥΧΧ 1000 έως ΥΧΧ 7000

Από 18/9 μέχρι 22/9

ΥΧΧ 7001 έως ΥΧΧ 9999

Από 25/9 μέχρι 29/9

ΥΗΑ 1000 έως ΥΗΑ 4000

Από 25/9 μέχρι 29/9

ΥΗΑ 4001 έως ΥΗΑ 9999

Από 2/10 μέχρι 6/10

ΥΗΒ 1000 έως ΥΗΒ 7000

Από 9/10 μέχρι 13/10

ΥΗΒ 7001 έως ΥΗΒ 9999

Από 16/10 μέχρι 20/10

ΥΗΕ 1000 έως ΥΗΕ 4000

Από 23/10 μέχρι 27/10

ΥΗΕ 4001 έως ΥΗΕ 7000

Από 30/10 μέχρι 3/11

ΥΗΕ 7001 έως ΥΗΕ 9999

Από 6/11 μέχρι 10/11

ΥΗΖ 1000 έως ΥΗΖ 4000

Από 13/11 μέχρι 17/11

ΥΗΖ 4001 έως ΥΗΖ 7000

Από 20/11 μέχρι 24/11

ΥΗΖ 7001 έως ΥΗΖ 9999

Από 27/11 μέχρι 1/12

ΥΗΗ 1000 έως ΥΗΗ 4000

Από 4/12 μέχρι 8/12

ΥΗΗ 4001 έως ΥΗΗ 7000

Από 11/12 μέχρι 15/12

ΥΗΗ 7001 έως ΥΗΗ 9999

Από 18/12 μέχρι 29/12

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες...πώς θα μάθω πότε περνάω ΚΤΕΟ;

Ημ. άδειας: 4-10-2001

ΖΗΜ-....

Μήπως έπρεπε να ειχα πάει ήδη;

B)

Edited by maRine
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ, ΟΤΙ ΣΤΑΔΙΟ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΦΙΜΕ ΣΕ ΕΚΟΒΕ.

ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΣΤΑΡΛΕΤ ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΦΙΜΕ ΤΟΝ ΕΚΟΨΕ,ΣΗΜΕΡΑ Κ

ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.Κ ΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΦΙΜΕ.

ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ 50 ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.

Ο ΑΛΛΟΣ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ Δ ΕΚΑΝΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΝΑ; Τ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΑΔΩΜΑ

δεν σε κόβουν αμα έχεις φιμέ. θέλει μαγκιά

με σταμάτησε πρόσφατα μπατσικό μετά από στημένη κόντρα στην εθνική που παρακολούθησε όλο το σκηνικό και δε μου είπε τίποτα για τα φίμε, απλά μου λέει εκτός της άλλης στιχομυθίας άνοιξε γκάζι για να ακούσω την εξάτμιση και με άφησε, γιάυτό σου λέω θέλει μαγκιά

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

ποια νούμερα περνάνε ΚΤΕΟ αυτές τις μέρες? άκουσα ότι πρέπει να περάσεις +- μιά εβδομάδα μετα από πέντε χρόνια της ημερομήνιας που αναγράφει η άδεια κυκλοφορίας . Ισχύει?Αν ισχύει είμαι περίπου ένα χρόνο εκπρόθεσμος :huh:

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ στον ΗΝΙΟΧΟ και στοίχισε 64 ευρώ, ήμουνα εκπρόθεσμος αλλά πολύ καλή εξυπηρέτηση σε 30 ώρα ώρα κομπλέ. Είναι στην Μεταμόρφωση και είναι Ιδιωτικό.Με φιμε, χαμήλωμα και εξάτμιση

Link to comment
Share on other sites

δεν σε κόβουν αμα έχεις φιμέ. θέλει μαγκιά
σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ στον ΗΝΙΟΧΟ και στοίχισε 64 ευρώ, ήμουνα εκπρόθεσμος αλλά πολύ καλή εξυπηρέτηση σε 30 ώρα ώρα κομπλέ. Είναι στην Μεταμόρφωση και είναι Ιδιωτικό.Με φιμε, χαμήλωμα και εξάτμιση

Δηλαδη το συμπερασμα ειναι οτι εισαι μαγκας?

Περα απο αυτο, γνωριζω οτι αν εισαι εκπροθεσμοσ γενικα μαζι με τον ελεγχο πας στα 100 περιπου.

Λογω μαγκιας πληρωσες 64? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το συμπερασμα ειναι οτι εισαι μαγκας?

Περα απο αυτο, γνωριζω οτι αν εισαι εκπροθεσμοσ γενικα μαζι με τον ελεγχο πας στα 100 περιπου.

Λογω μαγκιας πληρωσες 64? :rolleyes:

ακριβώς, εσύ :D "δουλεύεις" ;) ακόμα στο 11-8-80?

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Αν μπορείτε να με βοηθήσετε όσοι είστε από Αθήνα... Έχω αμάξι από χρονομίσθωση με αθηναϊκές πινακήδες (ΖΚΚ 08/2002) (εγώ μένω Θεσ/νίκη), το οποίο εδώ και 6 μήνες έχει περάσει η κατοχή του σε εμένα (έληξε η μίσθωση). Από όσο διάβασα, τώρα στην Αθήνα περνάνε ακόμη μοντέλα του '99. Αλλά κάποιος έγραψε ότι άσχετα με το αν η πινακήδες είναι αθηναϊκές, περνάς ΚΤΕΟ στην περιοχή που μένεις. Τελικά αυτό ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Αν μπορείτε να με βοηθήσετε όσοι είστε από Αθήνα... Έχω αμάξι από χρονομίσθωση με αθηναϊκές πινακήδες (ΖΚΚ 08/2002) (εγώ μένω Θεσ/νίκη), το οποίο εδώ και 6 μήνες έχει περάσει η κατοχή του σε εμένα (έληξε η μίσθωση). Από όσο διάβασα, τώρα στην Αθήνα περνάνε ακόμη μοντέλα του '99. Αλλά κάποιος έγραψε ότι άσχετα με το αν η πινακήδες είναι αθηναϊκές, περνάς ΚΤΕΟ στην περιοχή που μένεις. Τελικά αυτό ισχύει?

πότε βγήκε φίλε μου η πρώτη άδεια κυκλοφορίας? Ποιό έτος?

πληρ. για τιμές εδώ

Link to comment
Share on other sites

πότε βγήκε φίλε μου η πρώτη άδεια κυκλοφορίας? Ποιό έτος?

πληρ. για τιμές εδώ

08/2002 βγήκε η άδεια και 4 χρόνια μετά άλλαξε και ήρθε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

08/2002 βγήκε η άδεια και 4 χρόνια μετά άλλαξε και ήρθε σε μένα.

δεν περνάς ακόμα, φέτος περνάνε τα τουτου με πρώτη άδεια το '99,΄00 ,΄ 01. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα η πρωτη αδεια ειναι 11ος του 2000...επρεπε να περασω τον 11ο του 2004!!!!

πηγα Απριλιο του 2005 και ημουν εκπροθεσμος...τωρα περναω παλι σε 2-3μηνες

μετα απο 4 χρονια απο την εκδοση της πρωτης αδειας περνατε κτεο...και οχι μετα απο 5 χρονια οπως ισχυε πριν 2 χρονια!!!

αλλου ειναι το θεμα...εμενα που αναφερει αλλαγη κινητηρα θα μου πουν τιποτα?...η υποτηθετε οτι για να βγαλω την αδεια πηγα Κτεο ελληνικου?!! ;):angry::blush:

Link to comment
Share on other sites

:) - Καλούνται για τεχνικό έλεγχο από τα ΚΤΕΟ του Ν. Αττικής το έτος 2007.

Τα επιβατικά ιδιωτικής χρήσης ( Ι.Χ. ) οχήματα και τα Φορτηγά ιδιωτικής χρήσης ( Ι.Χ. ) οχήματα με μικτό βάρος μέχρι και 3,5 τόνους οχήματα, που μεταβιβάστηκαν στο Ν. Αττικής από την υπόλοιπη χώρα από την 1-1-1999 μέχρι και την 31-12-2001 και δεν είχαν περάσει από ΚΤΕΟ, στους νομούς που είχαν ως έδρα πριν την μεταβίβασή τους, ως εξής :

1. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 1

ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2007

2. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 2

ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2007

3. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 3

ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2007

4. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 4

ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2007

5. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 5

ΤΟ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2007

6. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 6

ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2007

7. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 7

ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2007

8. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 8

ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007

9. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 9

ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007

10. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ ΛΗΓΕΙ ΣΕ 0

ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.