Jump to content
mario boni

Τι παίζει?

Recommended Posts

Σκέφτομαι την αγορά ενός 6N2

Καταρχήν το 75άρι με το 100άρι έχει αισθητή διαφορά?Στον εγκέφαλο είναι οι διαφορές τους ή κάπου αλλού?

Το 75άρι με περιφεριακά(κανένα φιλτράκι ελέυθερο,τελικό και booster) κάνει τίποτα?¶κουσα πως είναι γύρω στα 83-85 κανονικά και όχι 75

Τα προβληματάκια τα πιο συνηθησμένα ποιά είναι?

Τι τελική έχει ένα 75άρι?Σε τι στροφές έχει την Max ροπή του?Σε αυτές τις στροφές με 5η τι χιλιόμετρα έχει?Τα ρεπρίζ του είναι ικανοποιητικά?Κάτοχος ενός BMW Ε36 316 είμαι τώρα

Εκτός από τα αρνητικά ποιά θεωρούνται τα θετικά του?

Τι να προσέξω στην αγορά του?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός 6N2

Καταρχήν το 75άρι με το 100άρι έχει αισθητή διαφορά?Στον εγκέφαλο είναι οι διαφορές τους ή κάπου αλλού?

Το 75άρι με περιφεριακά(κανένα φιλτράκι ελέυθερο,τελικό και booster) κάνει τίποτα?¶κουσα πως είναι γύρω στα 83-85 κανονικά και όχι 75

Τα προβληματάκια τα πιο συνηθησμένα ποιά είναι?

Τι τελική έχει ένα 75άρι?Σε τι στροφές έχει την Max ροπή του?Σε αυτές τις στροφές με 5η τι χιλιόμετρα έχει?Τα ρεπρίζ του είναι ικανοποιητικά?Κάτοχος ενός BMW Ε36 316 είμαι τώρα

Εκτός από τα αρνητικά ποιά θεωρούνται τα θετικά του?

Τι να προσέξω στην αγορά του?

σιγουρα το κατοσταρη εχει διαφορα απο το 75αρι μεγαλη...

δεν ειναι μονο στον εγκεφαλο οι διαφορες,αν ψαξεις λιγο εχει ξανααναφερθει...

πρεπει να ειναι παραπανω αλογα αλλα οχι τοσα οσο λες.

καλυτερη επιλογη παντως το 100αρη....

τα προβληματα ειναι συνυθισμενα για ολα τα vw,σασμαν γρυλοι παραθυρων και αλλα οχι πολυ σημαντικα.

σιγουρα το 75αρη θα ειναι ποιο αργο απο την bmw,ενω το 100αρη μαλλον ποιο γρηγορο....

Link to comment
Share on other sites

ναι το έψαξα λιγο αλλά δεν παίζει στα λεφτά που ψάχνω να βρώ 100άρι δυστηχώς

αν είναι ελαφρά πιο αργό δεν με πειράζει αλλά αν μπορεί να βελτιωθεί λίγο με περιφεριακά καλό θα ήταν

Link to comment
Share on other sites

ναι το έψαξα λιγο αλλά δεν παίζει στα λεφτά που ψάχνω να βρώ 100άρι δυστηχώς

αν είναι ελαφρά πιο αργό δεν με πειράζει αλλά αν μπορεί να βελτιωθεί λίγο με περιφεριακά καλό θα ήταν

ποσο το βρισκεις?

για το 6ν το εχεις σκεφτει?

το 100αρη ειναι ποιο γρηγορο απο το 6ν2 και νομιζω πρεπει να πουλιουνται κοντα στα 5-5,5 χιλιαρικα.

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

το 75άρι 6Ν2 γύρω στα 5000 πάντω κάτω το βρισκω.

τα 100άρια δεν πάνε κανα 1000-1500 πάνω?

Για το 6Ν δεν το σκέφτομαι καθόλου...δεν μου αρέσει το εσωτερικό του.Αν και έχω οδηγήσει 100άρι τέτοιο και πήγαινε πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 100άρι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και με ευχαριστείς μετά.

ένα δανειάκι μου δίνεις?? :(

αν καταφέρω και μαζέψω κάτι παραπάνω εννοείται το χτυπάω

πιο πάνω ρωτάω και κάτι άλλα πραγματάκια

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει, οπως ισχυει οτι το 100αρι ειναι 105 με 108 αλογα.

Φορολογικα τρικ της Γερμανιας ειναι αυτα.

Το 100αρι παντως εχει καλη ευελειξια και βγαινει παληκαρι σε προσπερασεις κλπ. Τις 316 τις εχει ανετα. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το 100άρι είναι σίγουρα πιο γρήγορο απο 316 λόγω κιλών και το 75άρι πρέπει να είναι λίγο πιο κάτω

Μου είπανε όμως πως 100άρι με 75άρι δεν έχει και τρελή διαφορά σε επιδόσεις...ίσα ίσα είναι αισθητή.Για 6Ν2 πάντα

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το 100άρι είναι σίγουρα πιο γρήγορο απο 316 λόγω κιλών και το 75άρι πρέπει να είναι λίγο πιο κάτω

Μου είπανε όμως πως 100άρι με 75άρι δεν έχει και τρελή διαφορά σε επιδόσεις...ίσα ίσα είναι αισθητή.Για 6Ν2 πάντα

ξερεις τι ειναι 25 αλογα;αλλοι για να τα παρουν βαζουν τουρμπινες!φιλε εχει διαφορα και μαλιστα μεγαλη.και απο χαμηλα και μεσαιες και τελικες.

δηλαδη το δικο μου που ειναι 101 εχει μικρη διαφορα με το gti 6n2 που ειναι 125;απο πανω με παιρναει και πολυ χαλαρα μαλιστα!

γιαυτο μην ακους διαφορα που σου λενε.παρe αν μπορεις το 100αρι που λεει και ο stoilas και θα νιωσεις τι σημαινει ροπη μετα τις 3000 στρ.......και μετα τα ξαναλεμε!

25 αλογα ειναι αυτα........ -_-

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το οτι διαβαζεις στα χαρτια, εδω εχουμε αυτα τα αυτοκινητα για χρονια και γενικως εχουμε οδηγησει ολες τις εκδοσεις. Σε ανοικτο δρομο και στροφες πανω απο 4000-5000 εχουν μεγαλη διαφορα μην το ψαχνεις. Και το 1ο σταδιο στο 75αρι ειναι λαθος επενδυση κατα την γνωμη μου. Απλα, ψαξε για το 100ps αξιζει τα λεφτα του.

Τελος, οπως σε ολα τα μεταχειρισμενα να προσεξεις σε τι κατασταση ειναι αυτο που θα παρεις.

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι έχω το 75 που είναι 84 στο τροχό, αμα θες στο δίνω να το οδηγήσεις.

Thanks φιλος.Θα το έχω υπόψιν

mayh3m για το 100άρι παλεύω κι εγώ αλλά αν δεν τα καταφέρω θα πάω για 75άρι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω και για κανένα 6Ν 100άρι αλλά θα προτιμούσα 6Ν2 στην ιδια τιμή 75άρι

Στόχος να πάρω το 6Ν2 σε 100άρι αλλά ως τώρα δεν μπορώ ακόμη αλλά θα φτάσω στον στόχο που θα πάει

Link to comment
Share on other sites

Για να δείς για τί διαφορά μιλάμε μεταξή 75 και 100 ρώτα τον metal drummer που έχει 75 (9Ν) και κάναμε 1-2 φιλικά ανοιγματάκια με το δικό μου 100(9Ν).

Δεν μιλάμε για μικρή διαφορά αλλά για τεράστια.Κατέβαζε 4η για να ξεκολλίσει με 120 και εγώ με 5η απλά πάταγα γκάζι.

Καλά για ρεπρίζ με 2ρα 3η 4η μιλάμε ότι δεν έχει καμία σχέση το ένα αμάξι με το άλλο.Και στο 6Ν και 6Ν2 τα ίδια παίζουν.Το 75άρι το 6Ν2 που το έχω οδηγήσει είναι στάσου τούρκο να γεμίσω μπροστά στο 100άρι 9Ν που είναι και πιο βαρύ.

Με το 75άρι θα θές να πάς από τα 100 στα 120 με 5η και θα βαριέσαι την ζωή σου.¶σε που τελικά λόγο του ότι θα παίζεις πολύ με τις ταχύτητες και θα το ζορίζεις περισότερο θα σου καίει παραπάνω από το 100άρι.Βάλε 2-3 δώσεις παραπάνω ή 50€ τον μήνα παραπάνω και πάρε 100άρι.Δεν θα κλαίς τα λεφτά σου σε καμία περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλος

Σε αυτή τη λογική είμαι κι εγώ εδώ και καιρό στο μυαλό μου

Να δώσω ότι έχω ντούκου και μετά ότι μείνει σε δόσεις....εκτός και αν πάρω άτοκο οικογενιακό δάνειο από το σπίτι!!

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλος

Σε αυτή τη λογική είμαι κι εγώ εδώ και καιρό στο μυαλό μου

Να δώσω ότι έχω ντούκου και μετά ότι μείνει σε δόσεις....εκτός και αν πάρω άτοκο οικογενιακό δάνειο από το σπίτι!!

Χα χα χα.Το κλασικό και πολύ συμφέρον χρηματοδοτικό!!!!!!! tongue.gif

Το 100άρι πάντως αξίζει κάθε €.Το 75άρι είναι απλά ένα vw, το 100άρι θα σου κάνει τα κέφια,θα σε βγάλει παλικάρι και πάντα με περισότερη ενεργητική ασφάλεια.Το γκάζι δεν είναι μόνο γλυκό αλλά σου δίνει και ασφάλεια!!! είναι κρύμα από την στιγμή που πάς για μεταχειρισμένο να μή πάρεις κάτι καλό και που θα μπορείς και να το δώσεις και πιο εύκολα όταν θα έρθει η ώρα του

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το πάρω πρώτα!Και να είναι και κανένα που δεν το φάγανε!

Επειδή δουλέυω σε Ι.Κτεο έχω και τα κονέ μου και τα έχω βάλει να ψάξουν...αλλά πρώτα πρέπει να δώσω το Bmw μου.Εκρρεμεί μια απόφαση δικαστηρίου και αμέσως το δίνω

Αλλά μετά το VW θα πάω ξανά για μπέμπα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.