Jump to content
Guest TRiBaL_23

Σαζμαν Sos

Recommended Posts

Guest TRiBaL_23

Φιλοι μου εχω το εξης προβλημα σε polo 6n2 1.4

Καθως το αυτοκινητο ηταν σε σταση με αναμενη τη μηχανη, σπρωχτηκε απο τον συνοδηγο κατα λαθος ο λεβιες στην θεση της 3ης (μην ρωτησετε πως ακριβως. ηταν πολυ περιεργη η στιγμη B) ) με αποτελεσμα να ακουστουν εντονα τα γραναζια του σασμαν για λιγα δευτερολεπτα μεχρι να βαλω παλι νεκρα.

Απο τοτε λοιπον οταν βαζω τριτη ακουγονται τα γραναζια τα οποια προφανως φαγωθηκαν! Εχω εκνευριστει πολυ για το γαμωτο της υποθεσης! Τι γινεται τωρα? Διαβαζω εδω στο φορουμ για μεταχειρισμενα κιβωτια σε τιμες γυρω στα 1800!

Link to comment
Share on other sites

με περιπου 500¤ μπορεις να αλλαξεις ολα τα γραναζια του σασμαν στην ουσια το κανεις καινουργιο. τουλαχιστον τοσα μου ειχε πει μηχανικος οτι στοιχιζει μαζι με την εργασια

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Το πηγα συνεργειο. Θελει αλλαγη το συγχρονιζε της 3ης. Γυρω στα 350-400 μαζι με τα εργατικα και πιθανον καποιο ρουλεμαν.

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιστοιχο επαθα σημερα και εγω... αλλα με την οπισθεν...ακουστικε στιγμιαια το "χρατσ" και αμεσως εβαλα νεκρα....

το καλο ειναι οτι δεν ακουω τιποτα παραξενο σε καμια ταχυτητα... μπορει να χαλασε κατι???

να το παω στην αντιπροσωπεια και τους πω να το τσεκαρουν ( ειναι εντος εγγυησης)?

Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιστοιχο επαθα σημερα και εγω... αλλα με την οπισθεν...ακουστικε στιγμιαια το "χρατσ" και αμεσως εβαλα νεκρα....

το καλο ειναι οτι δεν ακουω τιποτα παραξενο σε καμια ταχυτητα... μπορει να χαλασε κατι???

να το παω στην αντιπροσωπεια και τους πω να το τσεκαρουν ( ειναι εντος εγγυησης)?

εαν δεν ακους κανα περιεργο θορυβο και οι ταχυτητες μπαινουν κανονικα τοτε εισαι οκ γρατζουνισματα στην οπισθεν θα ακουσεις αρκετες φορες

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν ακους κανα περιεργο θορυβο και οι ταχυτητες μπαινουν κανονικα τοτε εισαι οκ γρατζουνισματα στην οπισθεν θα ακουσεις αρκετες φορες

ασχετο με το πολο αλλα στην οπισθεν παθαινω το ιδιο και στο daewoo musso του πατερα μ αρκετες φορες ενω παω απο νεκρα παντα...

Link to comment
Share on other sites

εαν βαζεισ πρωτα 1η και μετα οπισθεν δεν θα χτυπαει ποτε

βασικα επειδη εχω και εγω το ιδιο θεμα καλητερα 3 και μετα οπισθεν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οποια ταχύτητα και να βάλεις ΠΡΙΝ δεν κάνει μετά ''γρατζούνισμα'' στην 'οπισθεν.Το ''γρατζούνισμα'' οφείλεται στο ότι η όπισθεν δεν έχει συγχρονιζέ...

Link to comment
Share on other sites

Καθως το αυτοκινητο ηταν σε σταση με αναμενη τη μηχανη, σπρωχτηκε απο τον συνοδηγο κατα λαθος ο λεβιες στην θεση της 3ης (μην ρωτησετε πως ακριβως. ηταν πολυ περιεργη η στιγμη :) )

:D:D:wub: xmmmmmmmmm B)B)B)

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω εδω στο φορουμ για μεταχειρισμενα κιβωτια σε τιμες γυρω στα 1800!

εμενα καταστραφηκε το σασμαν και για κατεβασμα,αλλαγη ολων των γραναζιων και ξανανεβασμα πηρε 400 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικα λιγα για σασμαν

να πω ομως πω τα γραναζια δεν ηταν καινουργια.ηταν απο αλλο σασμαν και τα κοτσαρε σε μενα.μαλιστα εγινε πολυ πιο μακρυ..(αυτο ηθελα αλλωστε)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.