Jump to content
Nemo

Polo6n2 18t

Recommended Posts

Καλημερα παιδια με λενε nemo και εχω ενα polo 6n2 75hp και θελω να του βαλω 1.8 Τ. Ψαχνω για τροπετο απο κανενα ibiza fr η cupra ξερει κανεις αν εχει γεινει παρομοια μετατροπη. Η κανενα σεινεργειο που να την αναλαβει...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ............

Edited by Nemo
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

¶λλαξε το κείμενο με ελληνικό καθώς τα greeklish απαγορεύονται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη μετατροπή καθώς πρέπει να παίξεις με άλλη γέφυρα και ίσως χρειαστείς και κόψε-ράψε μέσα στα ράμφη καθώς οι βάσεις δεν ταιριάζουν ακριβώς....

Ήταν να την κάνω και εγώ τη δουλειά αλλά δεν το έκανα. Αν θες κάποιον να το κάνει στα σίγουρα... ο S&M Bros @ Θεσσαλονίκη :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη μετατροπή καθώς πρέπει να παίξεις με άλλη γέφυρα και ίσως χρειαστείς και κόψε-ράψε μέσα στα ράμφη καθώς οι βάσεις δεν ταιριάζουν ακριβώς....

Ήταν να την κάνω και εγώ τη δουλειά αλλά δεν το έκανα. Αν θες κάποιον να το κάνει στα σίγουρα... ο S&M Bros @ Θεσσαλονίκη :cry:

φιλε ευχαριστω πολυ ξερεισ τιποτα για 1.6 η καποια αλλη μετατροπη δεν παει βημα με 75hp εχω βαλει ενα βαρελι της jr και ενα τελικο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ ξερεισ τιποτα για 1.6 η καποια αλλη μετατροπη δεν παει βημα με 75hp εχω βαλει ενα βαρελι της jr και ενα τελικο.

1.6 125 η 1.4 101 αλογα.χωρις κοψε ραψε.αλλα καμια σχεση με 1.8τ ετσι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε το 1,8τ ειναι πακετο για να μπει αλλα μπαινει το κοιταγα και εγω στο παλιο 6ν βρηκα τροπετο απο golf με λιγα χιλ.με ολα απανω 3000 ευρα + αλλα τοσα που θα χρειαστεις και ισως παραπανω για αναρτησεις φρενα κτλ.+εργασια κοστος απλα απαγορευτικο το 1,6 με τα 125 ειναι καλο αλλα δυσκολο να το βρεις καλη κινηση ειναι να βαλεις κανα 2 χιλ ακομα και παρεις ενα 6n2 gti πολυ καλο εκ πειρας μιλαω.στις αγγελιες του club υπαρχουν τουλαχιστον 3 φιλικα ελπιζω να βοηθησα, :cry:

Link to comment
Share on other sites

μοτεράκι 1.6 125 άλογα για αρχή και στην πορεία το τουρμπίζεις :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν αλλαξω μοτερ τι παραπανω εχει το 16v 101hp απο το 16v 75hp . πιο ανηχτη πεταλουδα; ;)

εγω φιλε μου οπως εχω ξαναγραψει ειμαι υπερ του να αλλαξεις κινητηρα απο το να πειραχτει το ιδιο το μοτερ το θεμα ομως στην σκεψη την δικια σου και την δικια μου ποιο παλια [βλελε: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry191796 ] ποιον να εμπιστευτεις να την κανει? :)

Edited by polotsik
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν αλλαξω μοτερ τι παραπανω εχει το 16v 101hp απο το 16v 75hp . πιο ανηχτη πεταλουδα; <_<

¶λλη διαδρομή, αλλο βύθισμα εκκεντρων, άλλο σασμάν ...αυτά θυμάμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα θα σου ελεγα να πουλησεις το πολακι και να παρεις μεταχειρισμενο ιμπιζα φρ τωρα που παιζουν σε πολυ καλες τιμες και θα εχεις κατι ετοιμο κ εργοστασιακο χωρις να μπλεκεις με συνεργεια -τροπετα και αμφιβολο αποτελεσμα και η τελικη τιμη να ξερεις οτι θα σου βγει σχεδον τα ιδια με τη διαφορα οτι το ενα θα ειναι εργοστασιακο και το αλλο μετατροπη...Με 13000 περιπου βρισκεις καλοδιατηρημενο ιμπιζα φρ

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για αυτοκινητο που καινιυριο εκανε 19000 και κατι ψηλα,οχι 15000 ...Ασε που τα περισσοτερα ολο και κατι αφτερμαρκετ θα εχουν πανω...Τωρα μην περιμενεις ο αλλος να στο χαρισει κι ολας!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.