Jump to content
polo GTi Cup

Neuspeed Downpipe και εξάτμιση

Recommended Posts

Φιλε μου 60αρα εξατμιση για Polo GTI ειναι πολυ μικρη.

Προταση μου ειναι φουλ 63,5αρα και ενα καταλυτη 200αρη και εισαι κομπλε.

70αρα ειναι αρκετα μεγαλη,οχι οτι δεν θα δουλεψει αλλα τα μεγιστα θα τα παρεις με 63.5αρα.

Link to comment
Share on other sites

Κων/νε η 60άρα είναι μια χαρά, τέτοια διάμετρο φοράω εγώ, το τσακουλεράμαξο & του Θοδωρή ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω ξεκινήσει να σηζητάω για Κο4 turbo kit και ψάχνω το θέμα εξάτμιση...άλλοι μου λένε να βάλω 70αρα όλη μια και έξω γιατί την πρώτη φορά που θα με τσαγιάσουν :( και θα αρχίσω το πείραγμα θα την έχω έτοιμη... ;) και δεν θα χρειαστεί να πληρώσω 2η φορά...δεν ξερω...κανεέ άλλος άποψη?? B)

Link to comment
Share on other sites

Με 63,5 δουλεύει μιά χαρά και το k04 turbo, ποιός ο λόγος να πάς σε 70??? ¶ν είναι να πάς σε σίγουρα σε k04 τότε βάλε 70άρι downpipe και 63,5 απο καταλύττη και πίσω να ανεβάσεις και το backpressure και είσαι κομπλέ, δέ νομίζω οτι κρίνεται απαραίτητη η full 70άρα.

( άποψή μου βέβαια, κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική...)

Εγώ που μένω σε k03 πάντως έχω βάλει 63,5 απο downpipe μέχρι τελκό και 200άρη καταλύτη και είμαι μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις τουρμπινα απο τοσο νωρις?Ασε να περασουν μερικα χιλιομετρα να αρχιζει να τα φτυνει η 03 πρωτα θα ελεγα εγω...Οσο ειμαι εντος εγγυησης δεν θα πειραξω κατι το οποιο ειναι εμφανες οτι εχει πειραχτει μηχανικα το αμαξι (θεωροντας οτι το downpipe ΔΕΝ ειναι και τοσο πειραγμα μηχανικο αλλα εξαγωγης).

Επισης οταν λες Κ04 τι εννοεις?Κ04-01 η Κ04-23???Με την 01 δεν χρειαζεσαι ΣΙΓΟΥΡΑ 70αρι...

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις τουρμπινα απο τοσο νωρις?Ασε να περασουν μερικα χιλιομετρα να αρχιζει να τα φτυνει η 03 πρωτα θα ελεγα εγω...Οσο ειμαι εντος εγγυησης δεν θα πειραξω κατι το οποιο ειναι εμφανες οτι εχει πειραχτει μηχανικα το αμαξι (θεωροντας οτι το downpipe ΔΕΝ ειναι και τοσο πειραγμα μηχανικο αλλα εξαγωγης).

Επισης οταν λες Κ04 τι εννοεις?Κ04-01 η Κ04-23???Με την 01 δεν χρειαζεσαι ΣΙΓΟΥΡΑ 70αρι...

Να σου πώ την αλήθεια ακόμα ψάχνόμαστε με πράγματα ώστε να γίνει κάτι καλό και όχι απλά κάτι έτσι απλό...Για την τουρμπίνα δεν ξέρω πολλά αλλά ο τύπος την δίνει μέχρι 410 hp(Κο4 turbo kit stage 3+)... :)...χεχε..Πάντως για εξάτμηση θα το ρωτήσω αυτο για το backpresure και θα δώ τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κων/νε η 60άρα είναι μια χαρά, τέτοια διάμετρο φοράω εγώ, το τσακουλεράμαξο & του Θοδωρή :lol:

Κωστα επειδη προκειται για 1.8Τ μοτερ το προτεινω.

Ειναι κλασικη κινηση και σε ibiza fr,leon 20vt κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.