Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Καμιά ιδέα γιατί δεν δουλευει το can-bus για ενδείξεις στο ταμπλό? ή συνεργάζεται μόνο με το νέο ταμπλό?

ή από που θα πάρει ρεύμα η κεραία της tv?, καπου εδώ είχα δεί ενα post για το πέρασμα του καλωδίου και την τάση της rearcam. νομίζω του nikoskalithea

@ta6ape

1.Κατάφερα να γυρίσω σε αγγλικό μενου

2.Σταμάτησα τον ήχο της ζώνης σε ένα audi tt rs ενός φίλου

3.και επειδή όλα δεν πανε καλά, Χάλασα την φωτογραφική μου μηχανή ixus στην προσπαθεια να την χρησιμοποιήσω σαν cardreader για να φορτώσω υλικό σε κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα γιατί δεν δουλευει το can-bus για ενδείξεις στο ταμπλό? ή συνεργάζεται μόνο με το νέο ταμπλό?

ή από που θα πάρει ρεύμα η κεραία της tv?, καπου εδώ είχα δεί ενα post για το πέρασμα του καλωδίου και την τάση της rearcam. νομίζω του nikoskalithea

@ta6ape

1.Κατάφερα να γυρίσω σε αγγλικό μενου

2.Σταμάτησα τον ήχο της ζώνης σε ένα audi tt rs ενός φίλου

3.και επειδή όλα δεν πανε καλά, Χάλασα την φωτογραφική μου μηχανή ixus στην προσπαθεια να την χρησιμοποιήσω σαν cardreader για να φορτώσω υλικό σε κάρτα

Εχεις οθόνη Plus?

Στην υπογραφή μου χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

KPIL, έχεις κανένα νέο από Audiosources ?

Εγώ πήρα το ακόλουθο email

---------------------------------------------

Now we have the new 7301 which has full can-bus function .

It means when listening mp3 or radio ,all the filename will be displayed on the dashboard of vw/golf .

Attached is the photos for your checking .

Look forward to hearing from you .

Sincerely,

Eva

---------------------------------------------

H φωτό είχε πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις οθόνη Plus?

Στην υπογραφή μου χαχαααα

Όχι δεν έχω οθόνη plus.

Υπογραφή σου λέει πως θα περάσουμε το καλώδιο μέχρι εμπρός αλλά εσυ δεν έκανες αυτό. δεν περιγράφεται πουθενα τι έκανες και πως το έκανες, λίγο πολυ πάντως το έχω πιάσει την ιδέα

Με το ρευμα της κεραίας TV υπάρχει καμιά λύση?

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω οθόνη plus.

Υπογραφή σου λέει πως θα περάσουμε το καλώδιο μέχρι εμπρός αλλά εσυ δεν έκανες αυτό. δεν περιγράφεται πουθενα τι έκανες και πως το έκανες, λίγο πολυ πάντως το έχω πιάσει την ιδέα

Με το ρευμα της κεραίας TV υπάρχει καμιά λύση?

Βρε Βασίλη εδώ δεν λέει πως να περάσεις το καλώδιο. Εγώ το εχω περάσει αλλά θα σου πρότεινα να μην το βαλεις στην αυτόματη ενεργοποίηση της κάμερας καθε φορά που βάζεις όπισθεν γιατί θα αγανακτήσεις, δεύτερον τάση για την κεραία της TV θα πάρεις απο το την εξοδο για την αυτόματη κεραία του μηχανήματος.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βασίλη εδώ δεν λέει πως να περάσεις το καλώδιο. Εγώ το εχω περάσει αλλά θα σου πρότεινα να μην το βαλεις στην αυτόματη ενεργοποίηση της κάμερας καθε φορά που βάζεις όπισθεν γιατί θα αγανακτήσεις, δεύτερον τάση για την κεραία της TV θα πάρεις απο το την εξοδο για την αυτόματη κεραία του μηχανήματος.

Το έχω δει αυτο που δείχνεις θα μου το περιγράψεις καλύτερα και απο κοντά

όσο αφορά την τάση της κεραίας είσαι σίγουρος ότι ενεργοποιείται με την tv? Θα πρέπει να βάλω κλέφτει καλωδίου γιατί δεν θυμάμαι να βγάζει έξοδο σκετο καλωδιάκι

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτο που δείχνεις θα μου το περιγράψεις καλύτερα και απο κοντά

όσο αφορά την τάση της κεραίας είσαι σίγουρος ότι ενεργοποιείται με την tv? Θα πρέπει να βάλω κλέφτει καλωδίου γιατί δεν θυμάμαι να βγάζει έξοδο σκετο καλωδιάκι

Βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει

Δεν θυμάμαι να ήταν κανένα καλώδιο στον αέρα. Δεν μόνωσα τίποτα. Όλα τα in-out ήταν RCA. Άρα κατά πάσα πιθανότητα θα κατέληγε στην φίσα.

Μάλλον τότε θα πρέπει να το ξαναλυσω.

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλοι μου φιλοι.

Ειμαι και εγω κατοχος ενος witson W2-D723V

Σήμερα πήγα να εγκαταστήσω και εγώ το μηχάνημα winston με κόκκινο φωτισμό W2-D723V σε Golf 5 όμως συνάντησα τα εξής προβλήματα:

Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι κλείνοντας το μηχάνημα και τι μηχανή του αυτοκίνητου το μηχάνημα συνέχιζε να στέλνει ρεύμα στην κεραία, πράγμα το όποιο με φοβίζει για την κατανάλωση της μπαταριάς. Έχω δίκιο; Που ανησυχώ ή όχι…? Μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το καλωδιο που χρειαζομαι για να εχω διακοπτομενο ρευμα?Χρειαζεται να ρυθμισω τιποτα απο vag com?Η παλια οθονη μου ηταν 2 din απο το εργοστασιο rns300.

Και ένα δεύτερο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε είναι ότι το αυτοκίνητο μου διαθέτη δυο κεραίες ραδιοφώνου όμως το Winston έχει μια υποδοχή για κεραία υπάρχει μήπως κάποιος ανταπτορας που να προσαρμόζει και τις δυο κεραίες σε μια έξοδο, ώστε να μην χρειαστεί κόψιμο..?Οχι καταληξη σε καρφι αλλα οπως το εργοστασιακο βισμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας…..

Βλαδιμηρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλοι μου φιλοι.

Ειμαι και εγω κατοχος ενος witson W2-D723V

Σήμερα πήγα να εγκαταστήσω και εγώ το μηχάνημα winston με κόκκινο φωτισμό W2-D723V σε Golf 5 όμως συνάντησα τα εξής προβλήματα:

1. Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι κλείνοντας το μηχάνημα και τι μηχανή του αυτοκίνητου το μηχάνημα συνέχιζε να στέλνει ρεύμα στην κεραία, πράγμα το όποιο με φοβίζει για την κατανάλωση της μπαταριάς. Έχω δίκιο; Που ανησυχώ ή όχι…? Μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το καλωδιο που χρειαζομαι για να εχω διακοπτομενο ρευμα?Χρειαζεται να ρυθμισω τιποτα απο vag com?Η παλια οθονη μου ηταν 2 din απο το εργοστασιο rns300.

2. Και ένα δεύτερο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε είναι ότι το αυτοκίνητο μου διαθέτη δυο κεραίες ραδιοφώνου όμως το Winston έχει μια υποδοχή για κεραία υπάρχει μήπως κάποιος ανταπτορας που να προσαρμόζει και τις δυο κεραίες σε μια έξοδο, ώστε να μην χρειαστεί κόψιμο..?Οχι καταληξη σε καρφι αλλα οπως το εργοστασιακο βισμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας…..

Βλαδιμηρος.

Λοιπον Βλαδιμηρε εδω είσαι ποιο σαφείς

1. Ρεύμα παιρνεις απο το καλωδιο (μπλε) που λεει αυτοματη κεραια.

Ενδεχεται να εχεις το προβλημα της μεγαλης καταναλωσης, γνωστο bug του witson

2. Διαβασε το παρακατω ποστ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&view=findpost&p=355320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Νικο για την απαντηση

Το μπλε καλωδιο οκ.

Αλλα εχω προβλημα με τον κονεκτορα της κεραιας ραδιοφωνου.

Το λινκ που μου εστειλες με το ανταπτορακι δεν ειναι αυτο που καταληγει σε καρφι ενω θελω να ειναι σαν το εργοστασιακο.

Ξερουμε απο που μπορω να το προμηθευτω σε ενα να καταληγει,εχει βαλει κανεις η μονο ενα χρησιμοποιηται?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Βλαδιμηρε εδω είσαι ποιο σαφείς

1. Ρεύμα παιρνεις απο το καλωδιο (μπλε) που λεει αυτοματη κεραια.

Ενδεχεται να εχεις το προβλημα της μεγαλης καταναλωσης, γνωστο bug του witson

2. Διαβασε το παρακατω ποστ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&view=findpost&p=355320

1.Στο πολλά απο τα παραπάνω links πρέπει να κάνεις registration

2. Νίκο η φίσα Δεν βγάζει ξεχωριστά μπλέ καλώδιο αλλά ούτε και πορτοκαλί, όπως έβγαζε σε προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

1.Στο πολλά απο τα παραπάνω links πρέπει να κάνεις registration

2. Νίκο η φίσα Δεν βγάζει ξεχωριστά μπλέ καλώδιο αλλά ούτε και πορτοκαλί, όπως έβγαζε σε προηγούμενες εκδόσεις.

Ε βάλτε μια φώτο απο τα καλωδια.

Δλδ δεν υπάρχει καλώδιο που να έχει ταμπελακι για την αυτόματη κεραία?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Βλαδιμηρε εδω είσαι ποιο σαφείς

1. Ρεύμα παιρνεις απο το καλωδιο (μπλε) που λεει αυτοματη κεραια.

Ενδεχεται να εχεις το προβλημα της μεγαλης καταναλωσης, γνωστο bug του witson

2. Διαβασε το παρακατω ποστ

http://www.vwclub.gr...ndpost&p=355320

Το πρόβλημα κατανάλωσης που έχουν κάποια witson δεν είναι από την κεραία αλλά από το can-bus του κινέζου.

Το καλώδιο παροχής ρεύματος της κεραίας έχει χρονικό περιθώριο! Δηλαδή μετά από 15 λεπτά κόβεται η παροχή ρεύματος όταν έχουμε δουλέψει το αμάξι μας αρκετά (μίζα στο ΟΝ) και όταν έχουμε λειτουργήσει το αμάξι λίγο, κόβεται στα 2 λεπτά!

Βλαδίμηρε, μέτρα το ρεύμα στο μπλε καλώδιο μετά από 15 λεπτά αφού έχεις βγάλει το κλειδί απο τη μίζα και δεν έχεις πειράξει τίποτε άλλο στο αμάξι, δηλαδή μην ανοιγοκλείσεις ούτε πόρτες ούτε φώτα, ούτε να πατήσεις κανένα κουμπί! Στο λέω αυτό γιατί μετά από κάποιο χρονικό περιθώριο αδράνιας του αμαξιού μας (είτε κλειδωμένο είτε ξεκλείδωτο) ο εγκέφαλος άνεσης κόβει το ρεύμα από διάφορα εξαρτήματα όπως η αυτόματη κεραία που λέει ο nikoskallithea!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα κατανάλωσης που έχουν κάποια witson δεν είναι από την κεραία αλλά από το can-bus του κινέζου.

Το καλώδιο παροχής ρεύματος της κεραίας έχει χρονικό περιθώριο! Δηλαδή μετά από 15 λεπτά κόβεται η παροχή ρεύματος όταν έχουμε δουλέψει το αμάξι μας αρκετά (μίζα στο ΟΝ) και όταν έχουμε λειτουργήσει το αμάξι λίγο, κόβεται στα 2 λεπτά!

Βλαδίμηρε, μέτρα το ρεύμα στο μπλε καλώδιο μετά από 15 λεπτά αφού έχεις βγάλει το κλειδί απο τη μίζα και δεν έχεις πειράξει τίποτε άλλο στο αμάξι, δηλαδή μην ανοιγοκλείσεις ούτε πόρτες ούτε φώτα, ούτε να πατήσεις κανένα κουμπί! Στο λέω αυτό γιατί μετά από κάποιο χρονικό περιθώριο αδράνιας του αμαξιού μας (είτε κλειδωμένο είτε ξεκλείδωτο) ο εγκέφαλος άνεσης κόβει το ρεύμα από διάφορα εξαρτήματα όπως η αυτόματη κεραία που λέει ο nikoskallithea!

Αντώνη τα witson και το δικό μου και του Βλαδήμιρου δεν βγάζουν καλώδιο κεραίας (μπλέ) ούτε διακοπτόμενης τάσης (πορτοκαλί) άλλα ούτε φωτισμού, όπως τα παλαιότερα μοντέλα.

Ένα μπλέ που υπάρχει παει στην φίσα του το CDC αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν μας κάνει και αν κόβεται η τάση σε αυτό μετά απο κάποιο χρόνο, το σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσης κάποιο κλέφτει καλωδίου για να το ενώσεις μιας και είναι επάνω σε φίσα.

Μία λύση όπως σου γράφω και σε πμ είναι η αναζήτηση διακοπτόμενης τάσης απο την ασφαλειοθηκη ή απο κάποιο κοντινό μέρος, όποτε αν γυρνάς τον διακόπτη να περνει τροφοδοσία και ο ενισχυτής κεραίας.

Είμαι σε αναζήτηση της δεύτερης λύσης μιας και βαρίεμαι να το ξαναλύσω ολόκληρω εκτός αν βρεθεί σίγουρη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο το αυτοκίνητο γράφεις!!!! χαχααααα, αααα ρε τι κάνουν αυτά τα ipod

iPhone λέγεται Νίκο...

¶ρα και το χρυσό witson δεν δουλεύει στη θέση 0.

Link to comment
Share on other sites

προχθές μετά απο μια μακρινή βόλτα που έκανα αποφάσισα τελικά ότι πρέπει να βάλω destinator

Τα δοκίμασα όλα και σε όλα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά και μερικές φορες με τα μενου

Έχει αντιμετωπίσει εν τέλη κανείς αυτό το προβλημα

μια λύση φαίνεται να προτείνεται εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?p=184750 αν και δεν είμαι σύγουρος ότι θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

προχθές μετά απο μια μακρινή βόλτα που έκανα αποφάσισα τελικά ότι πρέπει να βάλω destinator

Τα δοκίμασα όλα και σε όλα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά και μερικές φορες με τα μενου

Έχει αντιμετωπίσει εν τέλη κανείς αυτό το προβλημα

μια λύση φαίνεται να προτείνεται εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?p=184750 αν και δεν είμαι σύγουρος ότι θα δουλέψει

Ποιο ακριβώς ειναι το πρόβλημα δεν εχεις Ελληνικά ή με την γραμματοσειρά που είναι αραιά τα γράμματα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς ειναι το πρόβλημα δεν εχεις Ελληνικά ή με την γραμματοσειρά που είναι αραιά τα γράμματα?

το δευτερο ειναι αραια, μερικά απο τα γράμματα στις λέξεις είναι bolt δεν έχουν το σωστο μέγεθος κλπ

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο ειναι αραια, μερικά απο τα γράμματα στις λέξεις είναι bolt δεν έχουν το σωστο μέγεθος κλπ

Θέλεις το "MortScript" το οποίο τρέχει αυτόματα τις παρακάτω εντολίτσες.

1.copy( "\StorageCard\DestinatorApps\MortScript\TAHOMA.TTF","\windows\fonts\TAHOMA.TTF" )

2.copy( "\StorageCard\DestinatorApps\MortScript\TAHOMABD.TTF","\windows\fonts\TAHOMABD.TTF" )

3.SleepMessage( 2, "NikosKallithea Waiting 2sec Copying Fonts" )

4.run ( "\StorageCard\DestinatorApps\Destinator\Destinator.exe" )

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.