Jump to content
milix

Αλλαγή χρώματος στο φως της πλαφονιερας

Recommended Posts

Εβαλα μπλε καποτάκια στην λάμπα της πλαφονιέρας μου και είμαι ευχαριστημένος με το χρώμα αλλά όχι με την ένταση του φωτός που είναι μικρή. Ξερει κανεις που μπορώ να βρώ (στην Θεσσαλονίκη) μπλε led σαν και αυτό (40 mm μήκος, 12V)

gallery_1221_217_2926.jpg

Αυτό το βρήκα στο site: http://www.superbrightleds.com/1157.htm

αλλά τα έξοδα αποστολής είναι κοροϊδίστικα λεφτα σε σχέση με την τιμή που έχει το led.

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Δύσκολο να βρεις εδώ! Αν γίνει ένα group buy από όλο το club δεν είναι τίποτα τα μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites

Ok, τότε όσοι ενδοιαφέρονται ας μου στειλουν pm. Εγω σε μια εβδομαδα θα κανω την παραγγελια! Εκτος αν το group-buy γινεται με διαφορετικό τρόπο οπότε να το κάνουμε οπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

¶σε να ρίζω μια ματιά αύριο σε ένα μαγαζί που νομίζω ότι έχει αυτό που θες. Θα ενημερώσω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Thelo kai ego ledikai ble!!! gia tin plafoniera!! peite timi mono!

Από ότι μπορείς να δεις στο site το ένα έχει 3.45$ εκτος αν το παρεις σε κόκκινο που έχει 1.95$

@Stoilas: Μακάρι να βρεις worthy.gifworthy.gifworthy.gif Αναμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μηπως βγαινει λιγακι καγκουρικο...? Τασο να το δω λιγακι απο κοντα θελω ρε συ...Δεν ξερω, μου βαζεις ιδεες...

Αλλα φοβαμαι μηπως ειναι too much...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Mike το έχεις δει! Αρα ειναι διακριτικό αφου δεν το παρατηρησες! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

τα led στη πλαφονιερα ειναι ιδια κ στα 3 κομματια που εχει (2 στα ακρα κ ενα στο κεντρο)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Paidia ego psaxno gia ledakia alla na bgazoun ololeuko fos kai oxi auto to kitrinismeno!!! exei kaneis idea pou tha ta bro?

Θανάση εσύ δεν είχες μπλέ led στην πλαφονιέρα? Τα άλλαξες?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία! Τελικά τα ταχυδρομικά είναι μόνο 5$, απλά πρέπει η παραγγελία να είναι minimum 25$. Δεν είχα παραγγελία από PM οπότε αγόρασα κατά βούληση 2 λευκά και 2 μπλε 42x11, 1 λευκό και 1 μπλε 39x10 και ένα 42x11 black light! Όταν έρθουν (σε καμιά 10 μέρες) θα τα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνη εσύ δεν θα έκανες ένα κόλπο με όζα? Τί να λεν τα led μπροστά σε τέτοια μοντιφια thumbsdown.gif

tongue.gif Πλάκα κάνω! θα τα δεις και θα διαλέξεις!

Το black light ομως θα το κρατήσω αποκλειστικό!

Link to comment
Share on other sites

Ok, τότε όσοι ενδοιαφέρονται ας μου στειλουν pm. Εγω σε μια εβδομαδα θα κανω την παραγγελια! Εκτος αν το group-buy γινεται με διαφορετικό τρόπο οπότε να το κάνουμε οπως πρέπει.

Το group-buy γινόταν τελικά με διαφορετικό τρόπο.. :rolleyes:

Πάντως παιδια όταν με το καλό έρθουν θα τα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις. Επειδή πήρα από δύο παραπάνω σε κάθε χρώμα όποιος από θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται θα του δώσω. Ενα καβάτζωσε ήδη ο Χρόνης :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο τι χρωμα ειναι Τασο, και πού θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει...?

Αν ειναι λευκο, τοτε ισως να το παρω εγω..Αλλα να μπορει να χρησιμοποιηθει και καπου...

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο τι χρωμα ειναι Τασο, και πού θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει...?

Αν ειναι λευκο, τοτε ισως να το παρω εγω..Αλλα να μπορει να χρησιμοποιηθει και καπου...

Το άλλο Μιχαλη είναι όντως λευκό. Λογικά θα μπαίνει και στην δικια σου πλαφονιερα. Αυριο θα δω του Γιωργου (ounkas) και θα σου πω αν ταιριαζει στα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τασο, δες το, δες και πώς ταιριαζει και πώς ανοιγει η πλαφονιερα, και αν ειναι και δεν το θελει αλλος, δωστο να εχουμε κατι να παιζουμε... tongue.gif

Αλλιως κανε μια παραγγελια, και να τα αλλαξω με πιο ασπρα, αν δουμε οτι εχει καποια διαφορα στην εμφανιση και αξιζει...δεν θελω μπλε, απλα αν ειναι ενα πιο ασπρο πιστευω ισως ηταν καλο...

Link to comment
Share on other sites

Χθές ήρθαν τα led! Τα δοκίμασα το βράδυ και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής: Το UV (black light) είναι απλά καταπληκτικό! Το βράδυ φαίνεται πολύ όμορφο και φωτίζει τον λεβιέ και το νικελ δαχτυλίδι που αυτός έχει. Το μπλε είναι πολυ ταιριαστό με την κονσόλα αλλά δεν είναι τοσο φωτεινό. Το ασπρο είναι πραγματικό ασπρο (δεν κιτρινίζει καθόλου) αλλα δεν προσδίδει κάτι το ιδιαίτερο στο εσωτερικό look. Τωρα γενικά με τα led στην πλαφονιερα: ένα δεν αρκεί αν κάποιος θέλει να διαβάζει μέσα στο αυτοκίνητο του το βράδυ new_killpc.gif αλλά είναι πολυ καλα για άλλους σκοπούς :angry: Εγώ κρατάω ένα από κάθε χρώμα και έχω περίσσευμα 2 μπλε και 2 άσπρα σε διαστάσεις 39 και 42 mm στο καθε χρωμα.

@Mike - δυστυχώς στο προηγούμενο meeting δεν κάθισα πολύ οπότε δεν πρόλαβα να δω τι γίνεται με την πλαφονιερα απο 5αρι και τι led θελει. Παντως μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε να δεις τα led και να τα δοκιμάσουμε αν κάνουνε για το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.