Jump to content
andain

Peugeot 207 Cc

Recommended Posts

Το οδηγησα χτες για αρκετη ωρα, το αγορασε το ξαδερφακι μου που ηθελε ντε και καλα καμπριο..1.6 με τα 120 αλογα..Εμπειριες..οσον αφορα τον κινητηρα εψαχνα να βρω που ειναι κρυμμενοι οι 120 ιπποι..Τα καθισματα δερματινα αλλα μολις βγηκα απο το εσωτερικο ο κωλ...μου ειχε παρει φωτια και ηταν σα να ειχα κατουρηθει πανω μου με τοσο ιδρωτα..Ποιοτητα κατασκευης καλη αλλα στα φανερα σημεια..στα υπολοιπα κλασσικη πλαστικουρα..Φρενα καλα , αισθηση τιμονιου τραγικη...Μολις μπει το aircondition το προσπερασμα ειναι μια υποθεση που απαιτει μεγαλη υπομονη..Και η αξια του μαζι με κατι εξτρακια 24 χιλιαρικα. Τι να πω ..ισως εχω κακομαθει με τα γκολφ και με το gti μου... tongue.gif

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά άμα το συγκρίνεις με το EOS ;)

Πάντως εμένα με χαλάει πιο πολύ το μεγάλο τμήμα της οροφής (πάνω από το παρμπρίζ) το οποίο δεν αναδιπλώνεται καθώς και η κεραία που βρίσκεται εκεί. dead.gif

Link to comment
Share on other sites

και με το έος να συγκριθέι δίσκολα να ηττιθει το έος απο τον γάλο... ιδικα το TSi 140 - 160 (ακομα και το 122) δεν νομίζω να υπάρχει μετρο σύγκρισεις και αυτών των δύο αυτοκινητών!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Λεπτομέρειες, τραγικότερο όλων το σασμάν του, έχω οδηγήσει αρκετά τέτοια και είναι όλα τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες, τραγικότερο όλων το σασμάν του, έχω οδηγήσει αρκετά τέτοια και είναι όλα τραγικά.

Σωστος..Και επισης τραγικο τιμονι, το μετακινουσα ελαφρα αριστερα η δεξια και δεν υπακουε το συστημα διευθυνσης..σα να ειχε ¨κενο¨περιστροφης δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

οπότε έχει και προβλήματα παθητικής ασφάλειας?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Από που προκύπτει?

Τί σχέση έχει ο τζόγος του τιμονιού με την παθητική ασφάλεια?

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) άμα το τιμόνι δεν αποκρίνετε σωστά, τότε τι θα γίνει σε μια στροφή η σε κάποιον ελιγμό διαφυγείς?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) άμα το τιμόνι δεν αποκρίνετε σωστά, τότε τι θα γίνει σε μια στροφή η σε κάποιον ελιγμό διαφυγείς?

Εννοεις ενεργητικης ασφαλειας.. Δεν ξερω παντως ο τζογος ειναι εμφανης απο την πρωτη στιγμη που το πηρε..Συν ενα τραβηγμα του αυτοκινητου δεξια..Λετε να εχει κανενα προβλημα το συγκεκριμενο κ απλα να το αδικησα?? tongue.gif

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) άμα το τιμόνι δεν αποκρίνετε σωστά, τότε τι θα γίνει σε μια στροφή η σε κάποιον ελιγμό διαφυγείς?

Αυτό λέγεται ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

το gti έχω και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά επειδή θέλω cabrio το πουλάω και σκέφτομαι το 207cc. Είναι εντελώς άλλης κατηγορίας αμάξι το ξέρω και απευθύνεται σε άλλη οδική συμπεριφορά και άλλο τρόπο οδήγησης, έχει όμως και άλλα καλά. Το Eos το σκεφτόμουν αλλά είναι και 40 πόντους πιο μακρύ κ δε θυμάμαι πόσο βαρύ, ενώ το 207cc εστω 20 ανεκτούς πόντους μακρύτερο. Μετράω και το πάρκιν γιαυτό το σκέφτομαι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

το gti έχω και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά επειδή θέλω cabrio το πουλάω και σκέφτομαι το 207cc. Είναι εντελώς άλλης κατηγορίας αμάξι το ξέρω και απευθύνεται σε άλλη οδική συμπεριφορά και άλλο τρόπο οδήγησης, έχει όμως και άλλα καλά. Το Eos το σκεφτόμουν αλλά είναι και 40 πόντους πιο μακρύ κ δε θυμάμαι πόσο βαρύ, ενώ το 207cc εστω 20 ανεκτούς πόντους μακρύτερο. Μετράω και το πάρκιν γιαυτό το σκέφτομαι έτσι.

Φίλε Γιώργο, συγνώμη αλλά δεν συμφωνώ μαζί σου! Εγώ δεν θα επέλεγα αυτοκίνητο σύμφωνα με το parking!!! Θα έπαιρνα αυτό που ήθελα κ θα έβρισκα τρόπο να λύσω το θέμα του parking! Καλή απόφαση! :o

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ αλοίμονο, απλα είπα οτι ένα θέμα είναι και το πάρκιν όχι μόνο το παρκιν, θα μου πείς σιγά ρε φίλε ζεις στο αγρίνιο και το σκέφτεσαι; τι να πουν οι αθηναίοι; και δίκιο 8α έχεις. απλά προσπαθώ να βρώ τη μέση λύση!

Link to comment
Share on other sites

Το EOS δεν είναι αμάξι για να το παρκάρεις χύμα στο κύμα, ακόμα και 2-3 στην Λαμία που τα έβλεπα τώρα διαπιστώνω πως τα προφύλαξαν οι ιδιοκτήτες τους σε parkings. Πάρε το Peugeot αν θες να κάνεις και "χαμαλοδουλειές" με το αυτοκίνητό σου.

Κι εγώ που το θέλω το EOS θεωρώ βασική προϋπόθεση να υπάρχει το Golf ή ένα αμάξι για μετακινίσεις μέσα στην πόλη, να καβαλάει και κανένα πεζοδρόμιο που και που, να το φορτώνω κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Το EOS δεν είναι αμάξι για να το παρκάρεις χύμα στο κύμα, ακόμα και 2-3 στην Λαμία που τα έβλεπα τώρα διαπιστώνω πως τα προφύλαξαν οι ιδιοκτήτες τους σε parkings. Πάρε το Peugeot αν θες να κάνεις και "χαμαλοδουλειές" με το αυτοκίνητό σου.

Κι εγώ που το θέλω το EOS θεωρώ βασική προϋπόθεση να υπάρχει το Golf ή ένα αμάξι για μετακινίσεις μέσα στην πόλη, να καβαλάει και κανένα πεζοδρόμιο που και που, να το φορτώνω κ.τ.λ.

εξάχτλυ κάπως έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.