Jump to content
R1der

Εντυπώσεις-πληροφορίες Passat Cc

Recommended Posts

Kαλημερα και απο μενα!Αρχες γεναρη ερχετε και το δικο μου 1,8 με τα εχτρα που πραγματικα ηθελα rcd510,park pilot,πολυλ.τιμονι,αναδ.καθρεφτες με εξ.φωτισμο,media in και δωρο 18 interlagos και εργ.συναγερμο σε iceland grey pearl.Moυ βγηκε 30,850.Τωρα οι μερες περνανε πολυ ευκολα knife.gif !!!

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό είναι ιδιαίτερο χρώμα, και πολύ της μόδας τώρα τελευταία. Για το CC στην Ελλάδα είναι και πιο οικονομικό καθώς δεν είναι μεταλλικό. Έχω δει προσπέκτους αμερικής που το δίνουν και ως μεταλλικό (white gold metallic).

http://www.vw.com/cc/360view/en/us/

http://www.forbesautos.com/options/2009/vo...agen/passat_cc/

Μακάρι να έβαλες το καφέ δέρμα, είναι φανταστική απόχρωση.

Soc

Ps. Με δέρμα/DCC/ηλιοροφή θάναι super (& αρκετά ακριβό βέβαια)

Μακάρι να έβγαινε κι εδώ μεταλλικό το λευκό, πιστεύω θα ήταν ακόμη πιο ωραίο. Το δέρμα θα είναι μαύρο, το καφέ δεν μου αρέσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έβγαινε κι εδώ μεταλλικό το λευκό, πιστεύω θα ήταν ακόμη πιο ωραίο. Το δέρμα θα είναι μαύρο, το καφέ δεν μου αρέσει καθόλου.

ναι οντως το καφε ειναι λιγο ........

καλος συνδυασμος θα ηταν και λευκο με μπορντοροδοκοκκινο δερμα, αλλα δεν το βγαζουν.....σε ενα Α3 που το ειδα ηταν ολα τα λεφτα!!!1

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως το καφε ειναι λιγο ........

καλος συνδυασμος θα ηταν και λευκο με μπορντοροδοκοκκινο δερμα, αλλα δεν το βγαζουν.....σε ενα Α3 που το ειδα ηταν ολα τα λεφτα!!!1

Αυτό είχα σκεφτεί κι εγώ την πρώτη φορά αλλά δυστυχώς δεν...

γούστα είναι αυτά. Εγώ έχω εκπλαγεί από το ακόλουθο set

Σκέψου σα σύνολο κατά πόσο δένει. Λευκό απ'έξω με καφέ εσωτερικό.... είναι κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου σα σύνολο κατά πόσο δένει. Λευκό απ'έξω με καφέ εσωτερικό.... είναι κάπως.

ναι ..πραγματι...!

αν εξωτερικα ηταν μαυρο η καποιο αλλο σκουρο χρωμα θα ηταν πολυ καλος ο συνδυασμος!!!

βεβαια γουστα ειναι αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Merlin καλορίζικο και σε σένα. Εντυπωσιακά δώρα και σε επιλογή και σε τιμή (895). Από πού το έκανες παραγγελία?

Για όσους έχουν τιμές των έξτρα, τα xenon πόσο τα χρεώνουν?

Επίσης ξέρετε αν με την επιλογή του ξύλου πάει σετ ο εσωτερικός φωτισμός ή είναι extra?

Επίσης, τι επιτόκια παίζουν? Στην Πάτρα ζητάνε 8,6% (8+0,6 ΕΦΤΕ)

Soc

Ps. R1der δες preview το εσωτερικό & εξωτερικό σου, να γουστάρεις

post-10336-1227674988_thumb.jpg

post-10336-1227674997_thumb.jpg

post-10336-1227675025_thumb.jpg

post-10336-1227675032_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Merlin καλορίζικο και σε σένα. Εντυπωσιακά δώρα και σε επιλογή και σε τιμή (895). Από πού το έκανες παραγγελία?

Για όσους έχουν τιμές των έξτρα, τα xenon πόσο τα χρεώνουν?

Επίσης ξέρετε αν με την επιλογή του ξύλου πάει σετ ο εσωτερικός φωτισμός ή είναι extra?

Επίσης, τι επιτόκια παίζουν? Στην Πάτρα ζητάνε 8,6% (8+0,6 ΕΦΤΕ)

Soc

Ps. R1der δες preview το εσωτερικό & εξωτερικό σου, να γουστάρεις

Τα bi-xenon κάνουν 1340 για το 1,8. Ο εσωτερικός φωτισμός δεν είναι σετ με το ξύλο. Το ξύλο κοστίζει 475 και αν θες εσωτερικό φωτισμό πρόσθεσε άλλα 180. Όσο για τα επιτόκια τόσο παίζουν και Αθήνα (εκεί που ρώτησα εγώ τουλάχιστον).

υ.γ. Σούπερ οι φωτό, ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

R1der πολυ ωραια τα εξτρα.εχω μια απορια.ειδα ενα cc που στην κατω μερια του καθρεφτη ειχε ενα μικρο λευκο φωτακι και ειδα αλλο που δεν ειχε.μηπως ξερουμε ποια εχουν και ποια οχι?μηπως εχουν αυτα με τουν ηλεκτρικα αναδιπλουμενους καθρεφτες?

Link to comment
Share on other sites

Black-magic, από το ελληνικό site της vw, στη λίστα των standard περιλαμβάνει το ακόλουθο:

«Φώτα αλλαγής πορείας, τεχνολογίας LED, ενσωματωμένα στους εξωτερικούς καθρέπτες»

ως standard σε όλες τις εκδόσεις.

http://www.vw.gr/site/pricelist/cc_prices.pdf

Ερώτηση: ξέρουμε πόσο κοστίζει το media-in και τι συνδέσεις επιτρέπει? (π.χ. USB ή Ipod).

Soch.

Ps. Black-magic, από εκεί που αγοράζεις, τι επιτόκιο έχουν? Το 8,6 που βρίσκω το θεωρώ υψηλό, π.χ. η Skoda (ίδιος όμιλος) δίνει 4+0,6 εφτε. Επίσης τι έκπτωση σου έκαναν?

Link to comment
Share on other sites

Black-magic, από το ελληνικό site της vw, στη λίστα των standard περιλαμβάνει το ακόλουθο:

Ερώτηση: ξέρουμε πόσο κοστίζει το media-in και τι συνδέσεις επιτρέπει? (π.χ. USB ή Ipod).

Soch.

Σου αντιγράφω κατευθείαν από το φυλλάδιο με τα εξτρά

MEDIA-IN: Συσκευή με υποδοχές για USB, iPod, Aux in στο ντουλαπάκι συνοδηγού. Υποστηρίζει αρχεία mp3, wma, ogg vorbis, acc. (Το καλώδιο σύνδεσης με ipod διατίθεται ως ανταλλακτικό). Κόστος 165 ευρώ.

υ.γ. Υπάρχει πρόβλημα αν ανεβάσω σε φωτό το φυλλάδιο των εξτρά;

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Σου αντιγράφω κατευθείαν από το φυλλάδιο με τα εξτρά

MEDIA-IN: Συσκευή με υποδοχές για USB, iPod, Aux in στο ντουλαπάκι συνοδηγού. Υποστηρίζει αρχεία mp3, wma, ogg vorbis, acc. (Το καλώδιο σύνδεσης με ipod διατίθεται ως ανταλλακτικό). Κόστος 165 ευρώ.

υ.γ. Υπάρχει πρόβλημα αν ανεβάσω σε φωτό το φυλλάδιο των εξτρά;

Δεν νομίζω, είναι κάτι που μοιράζουν. Εξάλλου πολλές από τις τιμές τις έχουμε δημοσιεύσει...

Soc

Link to comment
Share on other sites

Black-magic, από το ελληνικό site της vw, στη λίστα των standard περιλαμβάνει το ακόλουθο:

«Φώτα αλλαγής πορείας, τεχνολογίας LED, ενσωματωμένα στους εξωτερικούς καθρέπτες»

ως standard σε όλες τις εκδόσεις.

http://www.vw.gr/site/pricelist/cc_prices.pdf

Ερώτηση: ξέρουμε πόσο κοστίζει το media-in και τι συνδέσεις επιτρέπει? (π.χ. USB ή Ipod).

Soch.

Ps. Black-magic, από εκεί που αγοράζεις, τι επιτόκιο έχουν? Το 8,6 που βρίσκω το θεωρώ υψηλό, π.χ. η Skoda (ίδιος όμιλος) δίνει 4+0,6 εφτε. Επίσης τι έκπτωση σου έκαναν?

το ιδιο επιτοκιο μου ειπαν και εμενα.οσο για εκπτωση μου εκαναν 800 ευρω(πιστευω ολοι το ιδιο κανουν γιατι πηγα και στον καψιωχα και μου εκαναν την ιδια).η ερωτηση που εκανα ηταν για απο κατω απο τους καθρευτες αν εχει φωτισμο εκει ειχα δει σε ενα και φωτιζε κατω.αν προσεξετε στο φυλλαδιο λεει στους ηλεκτρικα αναδιπλωμενους οτι εχουν περιμετρικο φωτισμο.τι εννοουν?

Link to comment
Share on other sites

'black-magic golf'επειδη τους εβαλα τους καθρεπτες ενοουν οτι εχουν ενα λαμπακι απο κατω ωστε οταν μπαινεις στο αυτοκινητο να φωτιζει και να προσεχεις που πατας(λασπες,νερο η ακομα κανενα ζωο).Σου μεταφερω οτι ακριβως μου ειπαν οι πωλητες!

Link to comment
Share on other sites

'black-magic golf'επειδη τους εβαλα τους καθρεπτες ενοουν οτι εχουν ενα λαμπακι απο κατω ωστε οταν μπαινεις στο αυτοκινητο να φωτιζει και να προσεχεις που πατας(λασπες,νερο η ακομα κανενα ζωο).Σου μεταφερω οτι ακριβως μου ειπαν οι πωλητες!

[/quote

ευχαριστω merlin aris εχω βαλει και εγω αναδιπλωμενους αλλα αυτη την λεπτομερεια δεν την ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να γινω κακος...αλλα δεν αντεχα να μην το πω........!!!

ειναι απατεωνες!!!!

ειναι δυνατον τα ιδια extra στο 2λιτρο να ειναι ακριβοτερα απο οτι στο 18αρι.....οεοεοεοεοε????

για παραδειγμα τα 200 ευρω που ζηταν παραπανω στο 2λιτρο για νο ναβι...πως δικαιολογουνται.....εχει καλυτερη κεραια επειδη ειναι πιο γρηγορο???

ελεος!!!!

sorry gia to offtopic

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να γινω κακος...αλλα δεν αντεχα να μην το πω........!!!

ειναι απατεωνες!!!!

ειναι δυνατον τα ιδια extra στο 2λιτρο να ειναι ακριβοτερα απο οτι στο 18αρι.....οεοεοεοεοε????

για παραδειγμα τα 200 ευρω που ζηταν παραπανω στο 2λιτρο για νο ναβι...πως δικαιολογουνται.....εχει καλυτερη κεραια επειδη ειναι πιο γρηγορο???

ελεος!!!!

sorry gia to offtopic

Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ όταν το είδα. π.χ. τα δέρματα κοστίζουν 2325 στο 1,8 2455 στο δίλιτρο και 2590 στο 3,6. Αλλά πως νομίζεις ότι θα καλύψουν τον εξτρά εξοπλισμό; Στο δίλιτρο π.χ. το DCC είναι στάνταρ. Από κάπου δεν πρέπει να βγουν αυτά τα λεφτά; Τίποτα δεν είναι τσάμπα.

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα. Όποιος ενδιαφέρεται για σειριακό κιβώτιο αλλά δε θέλει δίλιτρο ας κάνει ένα μηνάκι υπομονή. Από αρχές Γενάρη θα διατίθεται και το 1,8 με DSG.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο λόγος για τα έξτρα και τις τιμές...

Έμαθα τον τιμοκατάλογο του Insignia και μπαίνω σε διλλήματα. Διαβάστε:

1,6cc/180hp : 26.250 με μεταλλικό, σήμα, πινακίδες, μεταφορικά κ.λπ (και 205/έτος το σήμα).

2,0cc/220hp : 30.650 ομοίως με το κλειδί στο χέρι.

2,0cc/220hp 4κουνα: 32.650 ομοίως.

Αυτές οι τιμές για την έκδοση sport που μεταξύ άλλων περιλαμβάνει και cruise control και πολυλειτουργικό τιμόνι και εσωτερικό φωτισμό και ζάντες 18 και το FlexRide (σαν το DCC μόνο που ρυθμίζει αναρτήσεις, ESP, τιμόνι, άλογα κ.λπ. σε normal, comfort, sport). Και με 1500 βάζεις πακέτο navi + έγχρωμη οθόνη + CD MP3 6δισκο + media-in + AFL (bi-xenon, super εξελιγμένο με 9 προγράμματα λειτουργίας).

Μένει να το κάνω test drive για να αποφασίσω... Insignia ή CC

Soc

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

Εγω εμαθα για τις τιμες του insignia αφου ειχα παρει το cc και να πω την αληθεια αν δεν το επαιρνα σε 15 μερες αφου ειταν ηδη εκτελωνισμενο θα το σκεφτομουνα σοβαρα.Το insignia δειχνει να ειναι μπροστα σε τιμη αγορας,ιπποδυναμη κινητηρων,σχεδιασμο οργανων ταμπλο,δεν ξερω απο αξιοπιστια πως πανε τα opel,ποιοτητα υλικων και πως θα ειναι οι συμβατικες εκδοσεις σχεδιαστικα(γιατι εχω δει μονο μακετες και την ακριβη full εχτρα εκδοση).Παντως απο αυτο που εχω δει η φουτουριστικη σχεδιαση του κανει ακομα και το cc να δειχνει 'προηγουμενης γενιας' αλλα αυτο βεβαια ειναι θεμα γουστου.

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα στo site της opel να το δω. Μπα... καλές τιμές οι παραπάνω αλλά όταν είχα πρωτοδεί το cc στη διαφήμιση είχα μείνει κόκκαλο. To insignia μου φάνηκε απλά ωραίο. Και πάλι θέμα γούστου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εδω ο κοσμος καιγεται και vw ειναι η μονη που δεν κανει προσφορες!Το cc μου ειναι τελωνειο αλλα θα τους πιεσω για μια καλυτερη τιμη γιατι οταν βλεπεις τους αλλους με ατοκα χρηματοδοτικα και τρελες εκπτωσεις το σκεφτεσαι!sorry για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.