Jump to content
roxy

Λάστιχα για Fsi 1,6

Recommended Posts

Την γνώμη σας pls για τον δείκτη ταχύτητας (Η ή V) και την εταιρία που ταιριάζει στο αυτοκίνητο. Καλά λόγια έχω ακούσει για τα Continental premium 205 55 R16, ποιά είναι η γνώμη όσων εχουν βάλει ?????????

Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση κανεις? το ζοριζεις το αυτοκινητο στις στροφες οποτε ζητας ενα σπορ λαστιχο, η κανεις γενικα τουριστικη χρηση ταξιδια χαλαρα και πολη..?

παντως αν ψαξεις σε αλλα θεματα που μιλανε για TSi λαστιχα, ειναι η ιδια διασταση οποτε ισως βρεις απαντησεις...

Τα conti premium ειναι τουριστικο λαστιχο, καλο αλλα οχι για σπορ χρηση.

για αυτην την δουλεια ειναι τα sport contact αλλα στην διασταση σου υπαρχουν μονο τα 2 που ειναι τα παλια, και οχι τα 3 που βγαινουν απο 50 προφιλ και κατω....

μην παρεις H δεικτη ταχυτητας, αν το ζοριζεις το αμαξι, θα τα φας γρηγορα οτι λαστιχο και να βαλεις..

Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση κανεις? το ζοριζεις το αυτοκινητο στις στροφες οποτε ζητας ενα σπορ λαστιχο, η κανεις γενικα τουριστικη χρηση ταξιδια χαλαρα και πολη..?

παντως αν ψαξεις σε αλλα θεματα που μιλανε για TSi λαστιχα, ειναι η ιδια διασταση οποτε ισως βρεις απαντησεις...

Τα conti premium ειναι τουριστικο λαστιχο, καλο αλλα οχι για σπορ χρηση.

για αυτην την δουλεια ειναι τα sport contact αλλα στην διασταση σου υπαρχουν μονο τα 2 που ειναι τα παλια, και οχι τα 3 που βγαινουν απο 50 προφιλ και κατω....

μην παρεις H δεικτη ταχυτητας, αν το ζοριζεις το αμαξι, θα τα φας γρηγορα οτι λαστιχο και να βαλεις..

Η χρήση του αυτοκινήτου είναι μάλλον προς το χαλαρό (και να θέλω πιό σπορ δυστυχώς τα 115 άλογα δεν είναι και κάτι τρομερό!), με μερικές φορές μόνο απότομα φρενιαρίσματα και μεγάλη ταχύτητα (όχι τόσο οδήγηση σε στροφές). Το χρησιμοποιώ κυρίως στην πόλη (Αθήνα) και τα πεζοδρόμια ξηρίζουν (ξέρεις στα πλάγια τοιχώματα του λάστιχου)

Αν πάω για κάτι άλλο τότε εκτός Continental τι να κοιτάξω - καλό και ανθεκτικό ? (ΟΧΙ MICHELIN PLS)

Edited by roxy
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει κανεις αλλος γιατι εγω ειμαι κολλημενος εγκεφαλος (Michelin η continental)

Τα bridgestone γενικα θεωρουνται σκληρα ελαστικα αλλα δεν ξερω τα μοντελα...εχω μεινει στην εποχη του S02 που καταργηθηκε....

Ας πει κανενας αλλος πιο ειδικος... παντως πας γενικα σε τουριστικες προτασεις που θα βρεις αρκετες....

Υ.Γ... τα αλογα δεν εχουν σχεση με το σκισιμο στις στροφες....και εγω τοσα εχω αλλα το αμαξι τραβαει πολλα σε καθε στροφιλικι...

Link to comment
Share on other sites

... τα αλογα δεν εχουν σχεση με το σκισιμο στις στροφες....

+1

Η χρήση του αυτοκινήτου είναι μάλλον προς το χαλαρό (και να θέλω πιό σπορ δυστυχώς τα 115 άλογα δεν είναι και κάτι τρομερό!), με μερικές φορές μόνο απότομα φρενιαρίσματα και μεγάλη ταχύτητα (όχι τόσο οδήγηση σε στροφές). Το χρησιμοποιώ κυρίως στην πόλη (Αθήνα) και τα πεζοδρόμια ξηρήζουν (ξέρεις στα πλάγια τοιχόματα του λάστιχου)

Αν πάω για κάτι άλλο τότε εκτός Continental τι να κοιτάξω - καλό και ανθεκτικό ? (ΟΧΙ MICHELIN PLS)

Υπάρχουν αρκετά θέματα ανοιχτά σχετικά με ελαστικά, ρίξε μια ματιά, θα πάρεις χρήσιμες απαντήσεις. Οι απαιτήσεις του καθενός είναι διαφορετικές γι αυτό και θα δείς ότι υπάρχουν πολλές διαφορετικές απόψεις, λογικό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.