Jump to content
jimiengine

1.4-16v-101hp ή 1.4-16v-75hp ?

Recommended Posts

Γεια σας! Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο polo του 10/2003 1400cc, εκεινο με το σηματακι 16v απο πισω...

Θα ηθελα να τσεκαρω εαν οντως αυτο το μοντελο ειναι εκεινο με τους 101hp, γιατι απο μια ερευνα που εκανα στο διαδικτυο αναφερονται και μοντελα 1.4 με 16 βαλβιδες στα 75hp ομως, κι ετσι εχω μπερδεφτει λιγο...

Οποιος γνωριζει κατι ας απαντησει.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα άμα κοιτάξεις τα φρένα στον πίσω άξονα και έχει δισκόφρενα είναι αυτό με τα 101hp.

Συνήθως εάν πίσω έγραφε 1,4 ήταν τα 75άρια και όταν έγραφε 16v ήταν τα 100άρια, όμως αυτό δεν είναι η ενδείξη για να είσαι σίγουρος. (και τα 75άρια είναι 16βάλβιδα με άλλους εκκεντροφόρους, πρόγραμμα και πιο χαμηλά τον κόφτη.) Εάν δεις τον κόφτη στις 7.500 στροφές τότε είναι 100άρι.

Τα 100άρια φοράνε ελαστικά 185/60R14, αν και μπορεί να κυκλοφορούν και 75άρια με τέτοια διάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Εάν δεις τον κόφτη στις 7.500 στροφές τότε είναι 100άρι.

:D

Είσαι σίγουρος πως δεν είναι "πειραγμένος" ο κόφτης σου και πάει τόσο? :lol:

Περίεργο αλλά σίγουρα κάτι θα ξέρεις για να το λες. ;)

Link to comment
Share on other sites

;)

Είσαι σίγουρος πως δεν είναι "πειραγμένος" ο κόφτης σου και πάει τόσο? :rolleyes:

Περίεργο αλλά σίγουρα κάτι θα ξέρεις για να το λες. ;)

Sorry παιδιά... Προυνοό προυνό δεν ήμουν και στα καλύτερά μου και έκανα ένα λάθος... 6.500 είναι όπως λέει και ο ReApEr.

Jimie ελπίζω να σε βοήθησα και να έκανες την καλύτερη επιλογή!!! Ό,τι και να πήρες καλοτάξιδο!!! Ενημέρωσέ μας tongue.gif

Edited by Lucifer
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα άμα κοιτάξεις τα φρένα στον πίσω άξονα και έχει δισκόφρενα είναι αυτό με τα 101hp.
μην εισαι απολυτος σε αυτο που λες,το δικο μου ειναι 75αρι και δισκοφρενα πισω ;):D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι με προλαβες αυτο ηθελα να πω, τελικα οκ βρηκα τον τυπο του κινητηρα στο ιντερνετ απο τα τρια γραμματα στην αδεια...(ειναι 101)!

εεετσι... ;)

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Τοτε χτυπα το!!!!! ( το 100αρι ). Το ειχα 3,5 χρονια και μπορω να σου πω οτι ειχα μεινει καταευχαριστημενος. Καλοριζικο να ειναι και καλα χλμ σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατό και έχει καλές τελικές 200+...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.